Warsztaty Ikebana Kaligrafia Tenkoku WARSZAWA

Różnego typu informacje związane z Japonią

Warsztaty Ikebana Kaligrafia Tenkoku WARSZAWA

Postautor: sensei » 31 maja 2013, 20:15 - pt

Serdecznie zapraszamy na warsztaty związane z kulturą japońską.

W programie:

- Prezentacja o kulturze japońskiej i dyskusja na temat odmienności kulturowej Japonii od krajów europejskich w XXI wieku

- TENKOKU (篆刻), czyli ręczne rzeźbienie pieczątek. Oprócz poznania historii pieczątek,
które w Japonii używane są zamiast podpisu, każdy uczestnik będzie miał okazję zrobić swoją własną, niepowtarzalną pieczątkę przy użyciu specjalnych kamieni i tuszu.

- SHODO (書道), czyli kaligrafia japońska, artystyczna sztuka pisania, która uczy koncentracji, uspokaja i pozwala pracować nad charakterem. Każdy z uczestników spróbuje swoich sił w pisaniu Kanji używając specjalnego pędzla. Każdy będzie miał możliwość namalowania swojego imienia pod okiem Sensei.

- IKEBANA (生け花), czyli japońska sztuka układania kwiatów, która w przeciwieństwie do zachodniego tworzenia kompozycji kwiatów, skupia się na harmonii i zachowaniu jedności pomiędzy kształtem, rytmem i kolorem nie tylko samych kwiatów, ale także liści, gałęzi i łodygi. Każdy z uczestników po poznaniu tajniów i filozofii ikebany, która łączy w sobie symbole nieba, ziemi i ludzkości, będzie mógł stosować ją w swoim domu.

Warsztaty prowadzone będą w miłej atmosferze przez Japońskiego Sensei w języku japońskim lub angielskim, tłumaczone na język polski. Podczas zajęć serwowana będzie tradycyjna herbata japońska.

Zgłoszenia i pytania proszę kierować na adres mailowy japonski@actingcoach.pl lub pod numer telefonu 501 466 937.

Cena: 288 zł

Czas: 15 czerwca 2013 (sobota) , 11.00 - 16.00

Miejsce: Acting Coach Studio, ul. Kasprzaka 29/31
sensei
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 maja 2013, 22:35 - czw


Wróć do Wydarzenia

cron