Darmowe bilety na przelot do Japonii

Różnego typu informacje związane z Japonią

Darmowe bilety na przelot do Japonii

Postautor: Wolfram » 21 listopada 2011, 12:29 - pn

W marcu tego roku Japonię nawiedziło silne trzęsienie ziemi, które spowodowało m.in. zagrożenie nuklearne w związku z awarią w elektrowni jądrowej Fukuszima. Wydarzenia te doprowadziły do ogromnego spadku liczby turystów odwiedzających Kraj Kwitnącej Wiśni. Teraz, w ramach promowania kraju po katastrofie w Fukuszimie, japońska rządowa agencja ds. turystyki planuje ogłosić internetowy nabór chętnych na darmową wycieczkę do Japonii. Może nie do końca darmową, gdyż bezpłatny będzie tylko przelot, natomiast inne wydatki, np. na zakwaterowanie i jedzenie, turyści będą musieli pokryć z własnej kieszeni.


Agencja prosi by chętni opisali kroótko swoją planowaną podróż po Japonii i podali miejsca, które chcą odwiedzić. Spośród wszystkich zgłoszeń wybierze (lub wylosuje) 10 tysięcy osób, którym „zafunduje” przelot. Do zadań „szczęśliwców” należeć będzie relacjonowanie wrażeń z pobytu w Kraju Kwitnącej Wiśni. Relacje te zostaną opublikowane w sieci. Japończycy mają nadzieję, że pozytywne reakcje turystów na to jak kraj podnosi się po marcowej katastrofie, skłonią innych, by przyjechali tu na wakacje.

Japonia po tsunami, trzęsieniu ziemi i katastrofie nuklearnej straciła ponad połowę turystów, którzy dotychczas generowali w sumie 7 procent produktu krajowego. W marcu 2010 roku kraj ten odwiedziło 710 tys. osób, rok później już tylko 352 tys. W czerwcu i lipcu spadek liczby turystów wyniósł 36 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, w sierpniu zaś 32 proc.

W skali rocznej Kraj Kwitnącej Wiśni odwiedza około 10 milionów gości. Są to głównie Chińczycy mieszkających na stałe w Japonii i wracający z odwiedzin, amerykańscy żołnierze wraz z rodzinami, a także studenci na wymianie międzyuczelnianej, biznesmeni i turyści.

Rząd japoński ogłosił, że kraj jest bezpieczny i nie zagraża mu żadne radioaktywne promieniowanie, dlatego bez obaw można wziąć udział w naborze japońskiej agencji ds. turystyki, gdzie główną nagrodą są darmowe bilety na przelot do Japonii.

Zgłoszenia do programu darmowych przelotów będzie można dokonać na stronie Japan Tourism Agency pod adresem http://www.jnto.go.jp. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jego realizacja rozpocznie się w kwietniu 2012 r.

Źródło: http://travel-fan.pl/news/darmowe-bilety-na-przelot-do-japonii/
Awatar użytkownika
Wolfram
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 listopada 2011, 01:06 - pt


Wróć do Wydarzenia

cron