Ostatnia fantazja

Wszelkiego rodzaju japońskie gry...

Ostatnia fantazja

Postautor: Master » 05 lipca 2005, 16:59 - wt

Co sądzicie o Final Fantasy?? Jakie są Wasze odczucia po graniu w ową gre?? Jaka jest Wasza ulubiona cześć??
Nie grałem jeszcze w żadną cześć (no moze z wyjątkiem 6 i starszych) ponieważ nie posiadam PS1 ani PS2.
Jednak duzo czytałem o FF i powiem szczerze ze gra przypadła mi do gustu. Świetna grafika (screenshoty) to główna zaleta gry.
Awatar użytkownika
Master
 
Posty: 24
Rejestracja: 04 lipca 2005, 21:14 - pn
Lokalizacja: Bochnia


Postautor: shirokaze » 05 lipca 2005, 17:32 - wt

nie, nie... świeta grafika nie jest główną zaletą tej serii... To fabuła jest podstawą tych gier. :) Osobiście grałem w FF od 4 do 8 i muszę przyznać, że moją ulubioną częścią jest szóstka (zwana po amerykańsku trójką) wydana na konsolę SNES - pod względem graficznym, jak na tamte czasy, gra prezentuje się dobrze (chociaż na SNES'a widziałem lepsze) jednak o grywalności decyduje fabuła i historie postaci - z tej części najbardziej żżyłem się z Lockiem Edgarem i Cyanem, ale wymiata także Sabin.
Na drugim miejscu, albo nawet execvo (cholera... ktoś wie jak to się pisze??) stawiam oczywiście FFVII (zaopatrz się koniecznie - jest wersja PC) - no tak wydumaną historię to niewiele gier ma... nad FFVII przesiedziałem bite 200h (pierwsze przejście gry zajeło mi 60h) ze zdobyciem wszystkiego co się tylko dało... chociaż nie, nie znalazłem wszystkich ołowianych żołnierzyków :( ...
Najmniej odpowiadała mi ostatnia ze znanych mi FF'ów znaczy ósemka - grafika jakaś taka nie mangowa, fabuła leciutko naciągana, a interfejs troszkę za mało intuicyjny, ale generalnie grało się przyjemnie (też wersja na PC).
Jeśli miałbym robić top 5 postaci z ogranych przeze mnie FF'ów to mniejwięcej wyglądałoby tak:

postaci męskie
1. Locke - FF VI (amer FF III)
2. Edgar - j.w.
3. Cloud Strife - FF VII
4. Zell - FF VIII
5. Laguna Loire - FF VIII

kobitki:
1. Tifa Lockheart - FF VII - bezapelacyjnie :D
2. Elena the Turk - FF VII
3. Rinoa Kou - FF VIII
4. Aeris - FF VII
5. Quistis Treppe - FF VIII
Ostatnio zmieniony 05 lipca 2005, 23:32 - wt przez shirokaze, łącznie zmieniany 1 raz
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Postautor: Vivi » 05 lipca 2005, 23:21 - wt

Jak dla mnie to również grafika nie jest najważniejsza w FF. Chociaż gdy pierwszy raz zobaczyłem w akcji FF7 i przywołanie summona to... coś niesamowitego wtedy...
W serii FF liczy się przede wszystkim fabuła i to iż gra wciąga na kilkadziesiąt godzin niczym dobra książka.
Z każdej części, w którą grałem, starałem "wycisnąć wszystkie soki" tj. zabicie weaponów (w tym omega weapona w FF8 bez lion heart-a to tak dla wtajemniczonych ;-) ) i odszukanie prawie wszystkich sekretów.
W moim prywatnym zestawieniu pierwsze miejsce zajmują razem FF7 oraz Final Fantasy Tactics (niesamowita gra i historia) a trzecie miejsce przypada FFX. Oprócz wymienionych tytułów grałem jeszcze w 4 część jak i 9 (niestety nie miałem ostatniego cd...)

PS. również Shirokaze nie znalazłem wszystkich żołnierzyków a bodajże po znalezieniu wszystkich możba było wystawić ich w Costa del sol...

Top5 postaci
Postacie męskie:
1. Vivi :D
2. Seifer - FF VIII
3. Cloud - FF VII
4. Squall - FF VIII
5. Red XIII - FF7

Postacie żeńskie:
1. Yuna - FF X
2. Rinoa - FF VIII
3. Aeris - FF VII
4. Tifa - FF VII
5. Riku - FF X
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: shirokaze » 05 lipca 2005, 23:31 - wt

Vivi pisze:PS. również Shirokaze nie znalazłem wszystkich żołnierzyków a bodajże po znalezieniu wszystkich możba było wystawić ich w Costa del sol...


No właśnie wiem... stoją sobie one na półeczce w mieszkanku Clauda - widziałem na jakimś screenie - całkiem fajnie to wygląda ;)
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Postautor: HebinoMetaru » 06 lipca 2005, 00:14 - śr

Jestem trzecią która powie że FF = fabuła na najwyższym poziomie :D Ale trzeba przyznać, że ekipy Square robią rendery nic tylko oglądać i wyłapywać szczególiki :D
Gram w 1, 2, 4, 5, 7 i 9. Przeszedłem jak narazie tylko 8 ale też rozwaliłem te nieszczęsne Weapony :wink: I też Omegę bez Lionhearta bo po prostu go nie miałem :D Za póxno się obudziłem z jego zdobywaniem a tu Ultimecia już mi miasta pozamykała :D Tyle że 8 to chyba najłatwiejsza część, jak tam można robić w jedną walkę 2 lvl'e...niemniej jest to mój pierwszy Final i ma sie sentyment :D
Hmm....a najlepsza część dla mnie? No nie wiem, 8 jest super ale jak gram w 1 to jest największy klimat bo tak naprawdę to to była ta fantazja ostatnia :D

Postacie:
1.Zell ( 8 ) - Rydia ( 4 )
2.Ward ( 8 ) - Selphie ( 8 )
3.Cecil ( 4 ) - Moja biała czarodziejka ( 1 ) :D
4.Cid ( 4 ) - Rinoa ( 8 )
5.Zak ( 7 ) - Yuna ( 10 )
Awatar użytkownika
HebinoMetaru
 
Posty: 543
Rejestracja: 03 października 2004, 11:06 - ndz
Lokalizacja: Słupsk

Postautor: RaD-X » 21 października 2005, 14:22 - pt

A nie uwazacie, ze X-2 to za przeproszeniem kupa, ktora jest jakby dodatkiem do X, mam nadzieje ze XII bedzie Boska
Awatar użytkownika
RaD-X
 
Posty: 158
Rejestracja: 13 września 2005, 12:49 - wt
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: Si_auron » 02 maja 2006, 14:48 - wt

Dla mnie fabuła jest najważniejsza w FF to jest podstawa, na drugim miejscu jest grafika. Ja grałam 7,8,9,10,10-2 oraz przeszłam je wszystkie.Yyyy...a najlepszą jest siódemka ze swą wspaniałą fabułą( jest poprostu genialna)
Postacie żeńskie
1.Tifa
2.Aeris
3.Rikku
4.Yuna
5.Rinoa
Postacie męskie
1.Cloud
2.Zidane
3.Squall
4.Tidus
5.Barret
Ja uważam że FF X-2 nie jest klapą ,ma własną nie odmienną fabułę jak każda częśc jest bardzo grywalna :-) Ale to moje zdanie :wink:
Awatar użytkownika
Si_auron
 
Posty: 3
Rejestracja: 02 maja 2006, 13:50 - wt
Lokalizacja: D.G

Postautor: Ashitaka Kajiwara » 02 maja 2006, 19:39 - wt

...same wymiatacze :D .ja pogrywalem tylko w FF 7,8,9 ale bezkonkurencyjnie jest to jedna z najlepszych gier w ktore gralem. postacie all fajne. zgadza sie, fabula tworzy wspanialy klimat. a pomyslec ze jak dostalem gre to mi sie nie bardzo chcialo w nia grac :-D
Ashitaka Kajiwara
 
Posty: 215
Rejestracja: 16 marca 2006, 20:45 - czw

Postautor: Anubis » 08 czerwca 2006, 16:51 - czw

Dla fanów i nie tylko mam fajny filmik z gry FINAL.FANTASY.XII niezła jest grafika no i ogólnie dobrze się ogląda.

http://www.megaupload.com/?d=TVICYXAA
Iwanu ga Hana
Awatar użytkownika
Anubis
 
Posty: 41
Rejestracja: 02 kwietnia 2006, 16:27 - ndz
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Postautor: Taki_Jeden » 07 stycznia 2007, 15:55 - ndz

Seria ger FF zjadla mi spory okres życia.
Uzalezniony totalnie, w ktoras czesc one more time ale czasu brak...

Przeszedlem:
2 na pc
3&6 na pc
5 na pc
7 na pc
8 na pc
9 na pc, 2 raz na pc i 3 raz na psx - na pamiec ja znam, wszystkie sekrety,bossy itd itp :D

W 10ke zaczne grac jak emulatorki dopasuja sie calkowicie to tej gry.
Awatar użytkownika
Taki_Jeden
 
Posty: 9
Rejestracja: 07 stycznia 2007, 01:50 - ndz
Lokalizacja: Z zaskoczenia...

Postautor: kabusan » 21 kwietnia 2007, 23:59 - sob

Osobiscie bardzo lubilem ta serie. Mam wszystkie czesci ^^ Ukonczylem FF1 i FF8. Mialem tez 80h w FFX ale musialem przerwac :) Dla mnie fabula liczy sie na rowni z systemem gry a w tym FF jest nie do pobicia.


Vivi pisze:(w tym omega weapona w FF8 bez lion heart-a to tak dla wtajemniczonych ;-) ) i odszukanie prawie wszystkich sekretów.

Pamietam tego bossa, najsilniejszy z calej gry, nawet mocniejszy od koncowego., tez go zabilem ^^

No ale co zrobic pojawila sie nowa gra co zacmila inne..... Lineage 2 i moje konsole jedynie zbieraja kurz z pokoju :(
kabusan
 
Posty: 47
Rejestracja: 03 kwietnia 2006, 23:03 - pn
Lokalizacja: Tokio

Postautor: shirokaze » 22 kwietnia 2007, 00:23 - ndz

To widzę, że kolega nadal gra :) Na Infinity w dalszym ciągu czy może gdzieś indziej? Ja po niezbyt długim romansie z Voyage Century wracam do L2 - oczywiście nie za często, ponieważ magisterka skonczona dopiero w 1/3 a terminy gonią ;)
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Postautor: kabusan » 22 kwietnia 2007, 01:12 - ndz

Infinity to moj server. Gralem tez na Ravenie ale wrocilem. Server troche sie zmienil, sporo ludzi z wysokimi lvlami i subklasami. S grady, nie mowiac juz o A. Moja glowna postac to SR lvl 76, mam jeszcze Bishopa lvl 45 i Dwarfa crafta lvl50.
zapraszam :)
kabusan
 
Posty: 47
Rejestracja: 03 kwietnia 2006, 23:03 - pn
Lokalizacja: Tokio

Postautor: Kuzunoha » 28 kwietnia 2007, 14:59 - sob

Grałam we dwie częśći: 10 i 7. Bardziej oczywiscie podsobala mnie sie 7 8) Mam nadzeje, że uda mnie sie tez zagrac w FF VII:DC 8) Z 10 moimi uluibonymi postaciami są: Auron i Yuna, a z 7: Cloud, Tifa, Reno, Vincent i Cid. Najbaredziej nie lubiłam Aeris, no i Yuffie też czasami irytowała :roll:
Awatar użytkownika
Kuzunoha
 
Posty: 9
Rejestracja: 27 kwietnia 2007, 21:49 - pt

Postautor: Shigeru » 05 lutego 2008, 02:06 - wt

Wreszcie znalazłem ten temat :) Final Fantasy należy do moich ulubionych gierek, choć zakończyłem tylko części 7, 8 i 9... Teraz biorę się za tactics, tylko musi się sesja skończyć. Osobiście najbardziej polubiłem 9, bo grałem w nią jako pierwszą. Później na równi jest 7 i 8. 9 miała świetną (choć liniową) fabułę i fantastyczną oprawę graficzną (chodzi mi o klimat nie o jakość). I postacie były niczego sobie. Systemowi walki tez nie miałem nic do zarzucenia. Chociaż system materii z FF7 był nie do pobicia :D Co do postaci i fabuły FF7 to bardziej podobała mi się 8... Postacie są najmocniejsza stroną 8. Przynajmniej według mnie. Ogólnie ósemka jako gra była bardzo fajna, tylko system walki troszkę mnie wkurzał.
Spędziłem nad tymi grami bardzo, ale to bardzo dużo czasu - nie żałuje tego.
Vivi - też zabiłem Omegę i Ultimę bez Lion Hearta. Zrobiłem to Rinoą. Kto będzie w to grał niech spróbuje jej umiejętności magicznych dając jej z czarów ofensywnych tylko meteor i wprowadzi ja w trans (już nie pamiętam nazwy). Pocisk :)
Lubię sobie czasami pograć, ale raczej bez przesady. Jednak kiedy w grę wchodzi Final Fantasy lub inne produkcje Square softu... No cóż - nocki zarwane, pad wytarty do plastiku... Świetna sprawa i straszliwie wciąga... Te gry bez świetnej fabuły nie miałyby sensu, ale że ta fabuła zawsze jest to nie ma o czym gadać :P Poza tym konkuruję z dwoma kumplami w tych grach więc jest wesoło, bo każdy chce czymś "zaświecić" :D
A co myślicie o zapowiadanym FF XIII i versus XIII? Ja zastanawiam się nad kupnem PS3 tylko dla tych dwóch gierek... Widziałem wszystkie filmiki z FFXII i mam zamiar zabrać sie za X, ale żadna z tych gier tak mnie nie ruszyła jak trailery versus XIII...

Ulubione postacie(nie chodzi mi o grywalność tylko o "charakter"):
1) męskie:
Squall
Laguna
Zidane
Steiner
2) żeńskie:
Kid/Schala (z Chronosagi - sorry za offtop, ale musiałem ją umieścić na pierwszym miejscu)
Rinoa
Garnet/Dagger
Tiffa
"Droga samuraja zawiera się w desperacji. Dziesięciu, lub nawet więcej ludzi, nie jest w stanie zabić takiego człowieka. Opierając się na zdrowym rozsądku nie dokonasz wielkich rzeczy. Walcząc, zatrać się po prostu w obłąkańczej desperacji."
"W samym środku pojedynczego oddechu, gdzie nie znajdzie się przewrotności, jest Droga."
Awatar użytkownika
Shigeru
 
Posty: 139
Rejestracja: 20 listopada 2005, 12:54 - ndz
Lokalizacja: Toruń


Wróć do Gry

cron