Nauka japońskiego samemu.

Jak się uczyć? Gdzie się uczyć? Gramatyka, słówka itd.

Nauka japońskiego samemu.

Postautor: ceres » 30 listopada 2014, 22:15 - ndz

Witam chciałbym się uczyć języka japońskiego abym mógł czytać mangi po japońsku czy oglądać anime i japońską telewizje.Również kiedyś myślę aby wyjechać też tam na miesiąc bo ten kraj bardzo mnie interesuje.Jak nauczyć się samemu bez pomocy kursów itp japońskiego bo jak na razie to nic nie ogarniam a najgorzej z ich pismem hirigana itp.??Liczę na pomoc bo chciałbym wreszcie to ogarnąć bo ten język ich strasznie mi się podoba.
ceres
 
Posty: 1
Rejestracja: 30 listopada 2014, 22:08 - ndz


Re: Nauka japońskiego samemu.

Postautor: suzumiya » 02 grudnia 2014, 17:45 - wt

Witam:) jest bardzo dużo stron związanych z nauką języka japońskiego, gdzie po kolei tłumaczona jest gramatyka i słówka, można zrobić jakieś ćwiczenia itp. Ale w przypadku japońskiego, jak i innych języków, najlepiej jest, kiedy ktoś nam pomoże. Warto zapisać się na kurs czy korepetycje, albo poszukać w internecie ludzi, którzy mogliby pomóc:) Wydaje mi się, że samemu pewnych rzeczy się nie wychwyci.
suzumiya
 
Posty: 29
Rejestracja: 24 listopada 2014, 20:13 - pn

Re: Nauka japońskiego samemu.

Postautor: Biedroneczka » 19 stycznia 2015, 03:05 - pn

Stron faktycznie jest dużo, ale język japoński jest bardzo trudny - nawet pod względem gramatyki. Mówi się, że jest ona nieporównanie łatwiejsza od gramatyki języka polskiego - tak jest w istocie, ale problem polega na tym, że japoński to dla nas język bardzo egzotyczny, a polski przyswajamy naturalnie ;)
Biedroneczka
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 stycznia 2015, 03:00 - pn

Re: Nauka japońskiego samemu.

Postautor: Mark » 24 stycznia 2015, 20:12 - sob

Proponuję zapisanie się na kurs, a jak jesteś młody to pomyśl o takich studiach jak japonistyka albo tam gdzie jest japoński. Samemu Ci będzie ciężko. Nie chodzi o samą naukę, ale o dyscyplinę. Jak będziesz miał kogoś kto Cię będzie sprawdzał i wystawiał oceny to będziesz miał jakąś mobilizację i będziesz wiedział, że musisz się nauczyć, żeby zaliczyć itp ;)
Mark
 
Posty: 3
Rejestracja: 24 stycznia 2015, 19:24 - sob

Re: Nauka japońskiego samemu.

Postautor: suzumiya » 27 stycznia 2015, 20:16 - wt

Obecnie można znaleźć wiele szkół, które oferują kursy języka japońskiego. Niestety nie w każdym mieście (sama coś o tym doskonale wiem), ale są szkoły, które prowadzą kursy internetowe z lektorem na żywo. Jeżeli u ciebie w mieście nie ma takich kursów, możesz zerknąć na stronę pandamo.pl;) sama się nimi zainteresowałam i niebawem zacznę tam naukę:)
suzumiya
 
Posty: 29
Rejestracja: 24 listopada 2014, 20:13 - pn

Re: Nauka japońskiego samemu.

Postautor: Ptaszynka » 07 lutego 2015, 03:12 - sob

No właśnie, wszyscy tu polecacie kursy (całkiem słusznie, skądinąd) ale czy naprawdę nie ma takich miejsc, gdzie można uczyć się i to skutecznie uczyć się japońskiego samodzielnie? A może nie wierzycie w naukę samodzielną? Bo to bardzo egzotyczny język?
Ptaszynka
 
Posty: 3
Rejestracja: 07 lutego 2015, 02:58 - sob

Re: Nauka japońskiego samemu.

Postautor: wafel9 » 08 lutego 2015, 14:14 - ndz

Ja polecam naukę samemu. Jest trochę tutoriali w necie, chociażby na youtube, a w przeciwieństwie do chińskiego czy tajskiego, wymowa w japońskim jest dość prosta.
wafel9
 
Posty: 3
Rejestracja: 08 lutego 2015, 09:56 - ndz

Re: Nauka japońskiego samemu.

Postautor: suzumiya » 10 lutego 2015, 19:04 - wt

Nauka samemu jest oczywiście możliwa, ale trzeba mieć kogoś, z kim można porozmawiać po japońsku i kto będzie wytykał nam nasze ewentualne błędy, a nie zawsze się taki ktoś znajdzie, dlatego myślę, że kursy są lepsze, obojętnie, czy stacjonarne, czy internetowe:)
suzumiya
 
Posty: 29
Rejestracja: 24 listopada 2014, 20:13 - pn

Re: Nauka japońskiego samemu.

Postautor: EdekBezKredek » 12 lutego 2015, 18:13 - czw

Jest mnóstwo grup na fejsie i innych takich, gdzie młodzi ludzie "wymieniają się" znajomością języków, czyli np. ja Ciebie będę uczyć polskiego, a Ty mnie w zamian rosyjskiego. To jest super sprawa, masz native'ów i to za darmo. Zainteresuj się czymś takim.
EdekBezKredek
 
Posty: 3
Rejestracja: 12 lutego 2015, 13:52 - czw

Re: Nauka japońskiego samemu.

Postautor: Aveline » 15 lutego 2015, 18:35 - ndz

Kiedyś się bawiłam w tandem językowy z taką Francuzką z Internetu. Fajna zabawa to była. Może z japońskim też spróbuję, bo fajna sprawa.
Aveline
 
Posty: 3
Rejestracja: 15 lutego 2015, 18:30 - ndz

Re: Nauka japońskiego samemu.

Postautor: cynamonowykot » 22 lutego 2015, 11:55 - ndz

O właśnie! To się tandem nazywa. Ja się tak uczyłem rosyjskiego. Generalnie bardzo polecam. Można ciekawych ludzi z całego świata poznać.
cynamonowykot
 
Posty: 3
Rejestracja: 21 lutego 2015, 21:34 - sob

Re: Nauka japońskiego samemu.

Postautor: Zuzia55 » 01 marca 2015, 15:24 - ndz

Jest w Polsce dość dużo Azjatów. Głównie to studenci medycyny. Poszukaj kogoś takiego, może za parę groszy będzie dawał Ci lekcje.
Zuzia55
 
Posty: 3
Rejestracja: 01 marca 2015, 11:46 - ndz

Re: Nauka japońskiego samemu.

Postautor: coconut8 » 11 marca 2015, 12:41 - śr

Myślę, że tacy studenci to chętnie dawaliby lekcje na zasadzie tandemu, tzn. że Ty byś uczył ich polskiego a oni Ciebie japońskiego :)
coconut8
 
Posty: 3
Rejestracja: 10 marca 2015, 11:52 - wt

Re: Nauka japońskiego samemu.

Postautor: wojbest » 19 marca 2015, 16:14 - czw

Czy ktoś ucząc się samemu nauczył się komunikatywnie mówić ? Wydaje mi się to awykonalne żeby sobie samemu poradzić :)
wojbest
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 marca 2015, 16:12 - czw

Re: Nauka japońskiego samemu.

Postautor: dorato0o » 19 marca 2015, 20:59 - czw

Raczej ciężko. Pisać się nauczysz ale mówić nie, lepiej znajdź sobie kogoś do tandemu :)
dorato0o
 
Posty: 3
Rejestracja: 13 marca 2015, 10:10 - pt

Następna

Wróć do Język japoński