Praca w Japonii a znajomości języków obcych

Ofery pracy związane z Japonią

Praca w Japonii a znajomości języków obcych

Postautor: Blakkuri » 18 lutego 2014, 11:15 - wt

Witam.
Zastanawiam się od pewnego czasu nad pracą w Japonii, jestem pół Włochem i posiadam obywatelstwo polskie i włoskie.
Znam język Włoski i Angielski a Japońskiego się uczę, aktualnie jestem w 3 klasie technikum teleinformatycznego.
Czy ze znajomością tych języków na nic japończykom się nie przydam? myślałem nad programowaniem ale niestety myślenie matematyczne nie jest moją mocną stroną...
Najbardziej znaleźć prace w Japonii chciałem ze względu że lubię kulturę, język, technologie oraz japońską animacje i chciałem tam zamieszkać.
Czy jest szansa na znalezienie pracy umiejąc tylko dobrze język angielski oraz włoski? szczególnie włoski.
Myślałem też nad studiowaniem na Wyższej szkole Polsko-Japońskiej informatycznej w Warszawie... co myślicie? jeśli nie mam szans w znalezieniu pracy tylko z tymi 2 językami to spróbuje z Informatyką.
Ogólnie wiem że praktycznie znalezienie pracy w japonii jest nierealna dla mnie ale jednak chciałbym spełnić to marzenie i przynajmniej spróbować.

Pozdrawiam.
Blakkuri
 
Posty: 4
Rejestracja: 18 lutego 2014, 10:45 - wt


Re: Praca w Japonii a znajomości języków obcych

Postautor: s_k » 18 lutego 2014, 21:54 - wt

Z samymi językami nie, ale z informatyką to już szanse są dużo większe. Warto byłoby też pouczyć się japońskiego. :)
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: Praca w Japonii a znajomości języków obcych

Postautor: markus07 » 20 lutego 2014, 07:35 - czw

jak w każdym kraju by Ciebie zatrudnili musisz posiadać odpowiednie wykształcenie i doświadczenie. Większość ofert pracy dla obcokrajowców na pierwszym miejscu stawia znajomość japońskiego na poziomie native, dodatkowo angielskiego a potem są wymagania odnośnie pracy. Nie oznacza to, że nie znajdziesz pracy bez znajomości japońskiego - jest wiele firm niejapońskich, gdzie się mówi tylko po angielsku.
Znajomość dwóch czy więcej języków nie jest jakimś powodem do zatrudnienia... czy np we Francji znajdziesz bez problemu pracę znając angielski i włoski ale nie mając żadnego zawodu?
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama

Re: Praca w Japonii a znajomości języków obcych

Postautor: Blakkuri » 22 lutego 2014, 06:52 - sob

Dziękuję za odpowiedzi.
Mam jeszcze jedno pytanie, jeśli nie wyjdzie mi ze studiami informatycznymi to jakie jeszcze bym mógł wybrać abym mógł pracować w Japonii? oczywiście żeby mi starczyło na życie + ewentualne wydatki na rozrywki (gry,mangi,anime,piosenki itp.). Nie boję się ciężkiej pracy, bardziej mi zależy abym mógł tam zamieszkać oraz w miarę dobrze zarabiał.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.
Blakkuri
 
Posty: 4
Rejestracja: 18 lutego 2014, 10:45 - wt

Re: Praca w Japonii a znajomości języków obcych

Postautor: kurimon » 22 lutego 2014, 16:48 - sob

Po samych studiach masz marne szanse na inny rodzaj wizy niz turystyczna. Musialbys znalezc pracodawce, ktory chcialby zasponsorowac wize. Na to szanse masz poprzez rozne zwiazane z Japonia programy dla studentow (np. Vulcanus czy jakos tak) ale z tego co pamietam to glownie dla kierunkow inzynierskich.

Poza tym zadaj sobie pytanie co musialbys umiec aby pracodawca japonski zatrudnil Ciebie zamiast pracownika miejscowego. A zatrudnienie obcokrajowca wiaze sie z wieloma niedogodnosciami dla firm (np. sam proces wizowy, zakwaterowanie, itp.).

No i oczywiscie jakie beda potrzeby pracodawcow za 4-5 lat nikt nie jest w stanie Ci powiedziec.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Praca w Japonii a znajomości języków obcych

Postautor: Blakkuri » 23 lutego 2014, 05:17 - ndz

Z tego co wiem mając obywatelstwo Włoskie jest się zwolnionym z obowiązku posiadania wizy.
Znalazłem oto taki kierunek i odpowiada mi on, co o nim sądzicie?
http://www.pjwstk.edu.pl/?kat=212
Blakkuri
 
Posty: 4
Rejestracja: 18 lutego 2014, 10:45 - wt

Re: Praca w Japonii a znajomości języków obcych

Postautor: kurimon » 24 lutego 2014, 10:36 - pn

Blakkuri pisze:Z tego co wiem mając obywatelstwo Włoskie jest się zwolnionym z obowiązku posiadania wizy.
Znalazłem oto taki kierunek i odpowiada mi on, co o nim sądzicie?
http://www.pjwstk.edu.pl/?kat=212


Ciekaw jestem gdzie znalazles taka informacje:D
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Praca w Japonii a znajomości języków obcych

Postautor: Blakkuri » 24 lutego 2014, 22:11 - pn

Fakt, sprawdziłem jeszcze raz jednak jest wymagana
Blakkuri
 
Posty: 4
Rejestracja: 18 lutego 2014, 10:45 - wt


Wróć do Praca

cron