Praca???

Ofery pracy związane z Japonią

Re: Praca???

Postautor: kurimon » 15 września 2009, 00:53 - wt

Takie firmy w Polsce nie prowadza rekrutacji. Mozliwe jest to tylko w krajach anglojezycznych. Te najwieksze rerutuja ludzi w UK, USA, Australii, NZ i Kanadzie. Jak juz bedziesz gotowa to po prostu poszukaj na necie adresow, skontaktuj sie i umow na rozmowe w Anglii. Z Polski to rzut beretem a jesli sie uda to o wiele bezpieczniej niz jechanie w ciemno.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz


Re: Praca???

Postautor: konoyaro » 15 września 2009, 02:48 - wt

Jeszcze najwazniejsza rzecz - zapytaj siebie, czy odpowiada Ci taka praca. Tak jak mowi kurimon, duzo ludzi rezygnuje w trakcie, duzo jest sfrustrowanych. Jesli chodzi o zarobki to na wsi jest to w miare dobra pensja, w duzej aglomeracji mozesz miec poczucie niedosytu. Inna rzecz, jaka nalezy wziac pod uwage, jesli planujesz kariere w innej branzy - przyszlego pracodawcy nie bedzie interesowac doswiadczenie w postaci uczenia angielskiego przez kilka lat. Oczywiscie, jesli planujesz sie rozwijac w tym kierunku, to jest to znakomity wybor. Polecam tez wykorzystac owocnie czas i nauczyc sie japonskiego. Wbrew pozorom nie jest to takie proste, mysle 1-2 na 50 nauczycieli wyjezdza z Japonii z zaawansowana umiejetnoscia. Pozdrawiam
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Praca???

Postautor: Suriko » 15 września 2009, 11:59 - wt

konoyaro pisze:Jeszcze najwazniejsza rzecz - zapytaj siebie, czy odpowiada Ci taka praca. Tak jak mowi kurimon, duzo ludzi rezygnuje w trakcie, duzo jest sfrustrowanych. Jesli chodzi o zarobki to na wsi jest to w miare dobra pensja, w duzej aglomeracji mozesz miec poczucie niedosytu. Inna rzecz, jaka nalezy wziac pod uwage, jesli planujesz kariere w innej branzy - przyszlego pracodawcy nie bedzie interesowac doswiadczenie w postaci uczenia angielskiego przez kilka lat. Oczywiscie, jesli planujesz sie rozwijac w tym kierunku, to jest to znakomity wybor. Polecam tez wykorzystac owocnie czas i nauczyc sie japonskiego. Wbrew pozorom nie jest to takie proste, mysle 1-2 na 50 nauczycieli wyjezdza z Japonii z zaawansowana umiejetnoscia. Pozdrawiam


Od zawsze chciałam zostać nauczycielem i mam zamiar rozwijać się właśnie w tej branży :)
Zanim myślałam o wyjeździe z Polski chciałam zająć sie także tłumaczeniem, ale myślę, że w Japonii też z tym problemów nie będę miała.
Japońskiego uczę się od roku, ale, jak łatwo się domyślić, mój poziom jest bardzo podstawowy. Problemem dla mnie w nauce jest to, że uczę się sama, bo nigdzie w pobliżu mojego miasta nie ma odpowiednich kursów.
A wiadomo, że sama zbyt wiele się nie nauczę.
Awatar użytkownika
Suriko
 
Posty: 9
Rejestracja: 20 listopada 2008, 17:45 - czw

Re: Praca???

Postautor: markus07 » 06 listopada 2009, 07:16 - pt

Zawsze można zarejestrować się i poszukać - ciekawe ile ofert czy zaproszeń dostaniesz...

polecam:
http://www.robertwalters.com/default.do
agregator:
http://www.daijob.com/
rządowy pośrednik:
http://www.hellowork.go.jp/
jeden z największych pośredników:
http://www.enjapan.com/

pozdrawiam i powodzenia życzę :)
Awatar użytkownika
markus07
 
Posty: 109
Rejestracja: 28 marca 2007, 05:45 - śr
Lokalizacja: Yokohama

Re: Praca???

Postautor: konoyaro » 07 listopada 2009, 09:51 - sob

markus07 pisze:ciekawe ile ofert czy zaproszeń dostaniesz...


Sarkazm w czystej postaci.... lol :)
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Praca???

Postautor: Usagi-chan » 15 listopada 2009, 15:17 - ndz

Zgadzam się z wypowiedzią markus07.Przykro mi, ale taka jest prawda więc się za bardzo nie napalaj tylu ucz się do zawodu oraz j.japońskiego.A jak będziesz miała praktyki itd. za sobą(oraz pieniądze) to może wtedy...
Trzymam kciuki :ok:
PS.Mówię o pierwszej wypowiedzi markus07 w tym temacie.
Usagi-chan
 
Posty: 95
Rejestracja: 05 sierpnia 2009, 16:52 - śr

Re: Praca???

Postautor: Anna2 » 03 stycznia 2010, 05:24 - ndz

Suriko, spoko, spoko, ewentualnie jakas prace w jakiejs szkole znajdziesz.
Ostatnio poznaje Polakow (i przedstawicieli innych nie-natywnych nacji tez) ktorzy nie potrafia jednego zdania poprawnie po angielsku napisac albo powiedziec, twierdza ze sa "fluent" i ucza "engrish". Wiec jesli im sie udalo znalesc prace w Japonii, to na pewno Tobie tez sie uda.
Mam nalog instagramowy: http://instagram.com/twocatsinjapan#
Anna2
 
Posty: 103
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 09:20 - śr
Lokalizacja: Tochigi-ken

Re: Praca???

Postautor: Aki-chan » 15 stycznia 2010, 14:56 - pt

Jeśli ktoś potrafi gadać po angielsku tzn używać angielskich słów i mówić szybko to dla Japończyków to oznacza, że jesteś fluent xD Nie musi być poprawnie, ważne, żę umiesz mówić.

ps: ja jak byłam na rozmowie kwalifikacyjnej w szkole to z nerwów trochę mi się pomieszało i wiem, że kilka zdań powiedziałam po angielsku niegramatycznie, a koleś do mnie takie coś, że mój angielski jest na poziomie native level i że mnie przyjmuje do szkoły :mrgreen:
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo

Poprzednia

Wróć do Praca

cron