Japonistyka na UAM?

Informacje o studiach w Polsce

Japonistyka na UAM?

Postautor: dafegon » 19 marca 2015, 00:55 - czw

Witam,
Jestem tegorocznym maturzystą, uczę się w technikum. Bardzo trudno przychodzi mi wybranie dalszej drogi, gdyż chcę studiować, ale zupełnie nie mam pomysłu jaki kierunek wybrać.. :roll: Od jakiegoś czasu myślę nad wybraniem kierunku jakim jest japonistyka. Nie jestem jakimś wielkim fanem mangi czy anime, po prostu myślę, że takie studia mogą być ciekawą przygodą i chciałbym przede wszystkim nauczyć się języka i pisma oraz poznać bliżej kulturę Japonii. Troszkę "zakochałem" się w Japonii. :D

- Czy polecacie japonistykę na UAM? A jak z innymi uczelniami? Opowiedzcie w dużym skrócie o Waszej uczelni. :)

- Czy studiowanie takiego kierunku jest odpłatne?

- Czy nie zdając matury roz. z j. polskiego mam szanse na dostanie się na taką uczelnię? (z polskim u mnie nie jest kolorowo.. napiszę mam nadzieje w granicach 50%, zdaję dodatkowo j. ang. roz. [liczę na ok. 70-80%], WoS podstawa)

- 28 marca są Dni Otwarte na UAM, będzie oddzielna sala, w której będzie o japonistyce, myślicie, że warto ich odwiedzić?

Z góry dzięki za odpowiedzi, mam straszny mętlik w głowie, ale mam nadzieję, że coś pomożecie. :wink:
Awatar użytkownika
dafegon
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 marca 2015, 00:21 - czw


Re: Japonistyka na UAM?

Postautor: noel » 19 marca 2015, 23:11 - czw

Wiesz, jak chcesz sobie gdzieś przezimować rok, to czemu nie. Zapaleńcy czy nie, ale ostanimi czasy na UAMie po pierwszym roku odpada co najmniej połowa, jak nie 3/4 studentów. Próbować możesz, ale bez rozszerzonego polskiego (i ogólnie wszystkiego rozszerzonego) nie ma szans się dostać - odpowiednie informacje o rekrutacji znajdziesz na stronie uczelni. Studia w systemie dziennym są nieodpłatne, ale jak uzbiera się grupa to pewnie uruchomią płatne wieczorowe.
noel
 
Posty: 57
Rejestracja: 23 lipca 2008, 17:43 - śr

Re: Japonistyka na UAM?

Postautor: dafegon » 19 marca 2015, 23:47 - czw

Tak przeczuwałem, że nie będzie szans z taką maturą.. No po prostu za późno się zdecydowałem, to znaczy po zatwierdzeniu matur, wcześniej nawet nie wiedziałem, że można takie coś studiować. :D Trzeba będzie szukać innego kierunku, a niewiele rzeczy mi pozostało z tego co mi się podoba. To jest najtrudniejsza decyzja w moim życiu.. :roll:

Dzięki za odpowiedź, już myślałem, że forum wymarło. :D
Awatar użytkownika
dafegon
 
Posty: 2
Rejestracja: 19 marca 2015, 00:21 - czw


Wróć do Studia - Japonistyka

cron