Poziom języka japońskiego po ukończeniu studiów?

Informacje o studiach w Polsce

Poziom języka japońskiego po ukończeniu studiów?

Postautor: sumomo » 18 stycznia 2014, 02:39 - sob

Po ukończeniu licencjatu, jaki poziom japońskiego powinnam osiągnąć?
Zaczęłam od podstaw.
sumomo
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 02:34 - sob


Re: Poziom języka japońskiego po ukończeniu studiów?

Postautor: Niltinco » 18 stycznia 2014, 10:35 - sob

To zależy czy kończysz japonistykę, czy studia, gdzie japoński jest tylko lektoratem (to się też tyczy "japonistyki" na PJWSTK, bo tamtejsze studia to kulturoznawstwo). Po zwykłej japce po 3 latach powinno się osiągnąć poziom 中上級, czyli to tak wychodzi N3 (być może lekko zahacza o N2, ale nie pamiętam dokładnej rozpiski co zawierają te poziomy).
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze

Re: Poziom języka japońskiego po ukończeniu studiów?

Postautor: sumomo » 20 stycznia 2014, 22:58 - pn

Chodzi mi chyba w takim razie o obydwa. Próbuję porównać mój przyszły poziom (B2- nie znam się niestety na poziomach oznaczonych z N) który osiągnę po ukończeniu studiów (Niemiecki i Hiszpański z Japońskim ab initio) z poziomem a) po ukończeniu Japonistyki b) po ukończeniu studiów z lektoratem japońskim.
Dziękuję za pomoc :)
sumomo
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 02:34 - sob

Re: Poziom języka japońskiego po ukończeniu studiów?

Postautor: Niltinco » 21 stycznia 2014, 00:37 - wt

Poziom B2 to mniej więcej N3. Jeśli chodzi o japonistykę to na państwowych wszędzie idą tym samym trybem nauki gramy (różnice są w piśmie), a jeśli chodzi o lektorat to tu już dużo zależy od tego na jakiej uczelni jest realizowany, bo w rożnych miejscach poziomy mogą się od siebie bardzo różnić.
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze

Re: Poziom języka japońskiego po ukończeniu studiów?

Postautor: maniakania » 29 marca 2014, 21:14 - sob

Też bym z chęcią dowiedziała się jeszcze więcej w tym temacie, ponieważ po zaliczeniu matury oczywiście mam zamiar kształcić się w tym kierunku i chciałabym wiedzieć czego się spodziewać. Jestem trochę samoukiem w tym temacie i mam nadzieje, ze na studiach się nie cofnę...
maniakania
 
Posty: 5
Rejestracja: 29 marca 2014, 21:07 - sob

Re: Poziom języka japońskiego po ukończeniu studiów?

Postautor: EdekBezKredek » 12 lutego 2015, 18:15 - czw

Wydaje mi się, że po samym licencjacie dogadasz się... i to wszystko. Żeby umieć więcej potrzebna jest mimo wszystko praktyka. Zależy też jak bardzo będziesz się przykładać do swoich studiów. Pamiętaj, że nie wszystkiego nauczysz się na zajęciach, dużo będziesz musiała zrobić w domu sama.
EdekBezKredek
 
Posty: 3
Rejestracja: 12 lutego 2015, 13:52 - czw

Re: Poziom języka japońskiego po ukończeniu studiów?

Postautor: cynamonowykot » 22 lutego 2015, 11:54 - ndz

Też tak uważam. Ciężko bez praktycznej nauki dużo się nauczyć. Najlepiej wyjechać na jakieś stypendium czy staż i uczyć się na miejscu.
cynamonowykot
 
Posty: 3
Rejestracja: 21 lutego 2015, 21:34 - sob

Re: Poziom języka japońskiego po ukończeniu studiów?

Postautor: KittyCathy » 07 października 2015, 18:11 - śr

Cóż, język japoński jest jak każdy język obcy. Nie nauczysz się, jeżeli nie będziesz miał praktyki.
KittyCathy
 
Posty: 3
Rejestracja: 07 października 2015, 15:33 - śr


Wróć do Studia - Japonistyka

cron