Przedmioty na japonistyce

Informacje o studiach w Polsce

Przedmioty na japonistyce

Postautor: allqua » 24 września 2013, 14:58 - wt

Witam,

Jestem bardzo ciekawa skrótów przedmiotów na tym kierunku.

HJ
kom
gr p
HF
pismo
AKJ

Mógłby mi ktoś proszę rozpisać o jakich przedmiotach mowa? I może nawet wymienić te, które dojdą z czasem? Nie mogłam znaleźć żadnej strony z objaśnieniem. :-(
allqua
 
Posty: 3
Rejestracja: 24 września 2013, 14:49 - wt


Re: Przedmioty na japonistyce

Postautor: Niltinco » 24 września 2013, 16:43 - wt

Hmm zwykle w harmonogramie jest tylko pnjj i później się dowiadywało co konkretnie, ale każda uczelnia ma swoje skróty. Skąd są te konkretne?

HJ - pewnie Historia Japonii
kom - komunikacja
gr p - gramatyka praktyczna
HF - ?
pismo - no przecież wiadomo co oznaczają zajęcia z pisma na japonistyce
AKJ - akwizycja języka?
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze

Re: Przedmioty na japonistyce

Postautor: allqua » 24 września 2013, 17:01 - wt

Dziękuję za odpowiedź. :)

Widziałam plan zajęć i jestem ciekawa, co też te przedmioty oznaczają.

Ale w jakim znaczeniu komunikacja? Coś na zasadzie konwersacja?

Nie wiem czy można mówić o gramatyce praktycznej na pierwszym roku skoro się jeszcze nie przerobiło podstawowego pisma. A może nie zwracają na to uwagi?

HF - tak jest napisane. :-(

Wymieniłam pismo, ciekawa od czego dokładnie zaczynają.

Akwizycja języka? Czyli długie wykłady pełne definicji i zagadnień gramatyczno-językowych nie mających zbyt wiele wspólnego z samym językiem, mam rację?

Tak się zastanawiam... To HF - nie chodzi tu może o Historię Fonetyki??
allqua
 
Posty: 3
Rejestracja: 24 września 2013, 14:49 - wt

Re: Przedmioty na japonistyce

Postautor: Niltinco » 24 września 2013, 17:16 - wt

Komunikacja i konwersacja to to samo.
Nie wiem czy można mówić o gramatyce praktycznej na pierwszym roku skoro się jeszcze nie przerobiło podstawowego pisma.

Eee, ale wiesz, że będziesz się uczyć i pisma i gramatyki właściwie na raz? To że nie znasz znaków nie oznacza, że nie będziecie uczyć się gramatyki,a uwierz że spokojnie można mówić o gramatyce praktycznej na pierwszym roku.

Niestety, nie mam pojęcia co to HF, ale zawsze możesz zadzwonić do sekretariatu i zapytać.

Wymieniłam pismo, ciekawa od czego dokładnie zaczynają.

Pokazanie tabeli kany, a na następnych zajęciach kanji (najpierw zwykle są liczby i proste znaki typu "woda", "ogień", "drzewo" itp.).

Ja akurat nie miałam zajęć z akwizycji języka, ale na pewno nieco zahacza o metodologię i nie koniecznie to nudne wykłady. Nie są to po prostu zajęcia z praktycznej nauki japońskiego. Przygotuj się na to, że na każdych studiach nie ma jedynie przedmiotów kierunkowych, ale będziesz mieć też ogólne. Na pewno trafi się też filozofia/psychologia, podstawy językoznawstwa i literaturoznawstwa itp.
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze

Re: Przedmioty na japonistyce

Postautor: allqua » 24 września 2013, 17:29 - wt

Dziękuję za długą i dokładną odpowiedź. :)

Nie widzę w tym złego, o ile nie będą lecieć z materiałem. To jedyne czego się boję.

Czyli po półtorej godzinie zajęć domagają się, aby student znał dokładnie każdy znak kany? To trochę ekstremalne - zwłaszcza, jeśli mogą wymagać, by każdą kreskę zapisywać w odpowiedniej kolejności.

Siostra na anglistyce miała łacinę. Wiem że łacina nijak się ma do japońskiego, ale dla spokoju ducha wolę zapytać: Na japonistyce też to grozi?
allqua
 
Posty: 3
Rejestracja: 24 września 2013, 14:49 - wt

Re: Przedmioty na japonistyce

Postautor: Niltinco » 24 września 2013, 17:32 - wt

Nie nie, pełna znajomość kany wymagana jest po 2 tygodnia. Po prostu zwykle nikt na zajęciach dłużej się nad nią nie rozwodzi, bo szkoda na to czasu.

Łacina jest tylko na japce na UJ. Na innych z tego co kojarzę to nigdy nie było.
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze


Wróć do Studia - Japonistyka

cron