Japoński na UŚ?

Informacje o studiach w Polsce

Japoński na UŚ?

Postautor: yumi » 09 czerwca 2013, 10:21 - ndz

Jak w temacie, wokół wszyscy trąbią o translatoryce (angielski z japońskim) na Uniwersytecie Śląskim, jednak nie potrafię jej nigdzie znaleźć. Orientuje się ktoś może czy/od kiedy to rusza? Przydałyby się JAKIEKOLWIEK informacje...
Awatar użytkownika
yumi
 
Posty: 8
Rejestracja: 31 maja 2013, 23:48 - pt
Lokalizacja: Tarnowskie Góry


Re: Japoński na UŚ?

Postautor: Niltinco » 09 czerwca 2013, 12:21 - ndz

No ruszyła w zeszłym roku. Wygląda to tak, że właściwie więcej jest zajęć z japońskiego niż z angielskiego (harmonogram z semestru letniego: https://docs.google.com/viewer?url=http ... 012-13.doc). Samego japońskiego na 1 semestrze jest 6 zajęć w tygodniu (2x pismo, 2x gramatyka i 2x konwersacje). Na 2 semestrze japońskiego przybywa, bo już każda grupa ma 7 zajęć (zwiększa się ilość o jedną gramatykę). Planowo w 1 roku z gramatyki powinno się zrobić 2 części "Minna no nihongo" (cały poziom N5 i N4) i minimum 300 kanji.
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze

Re: Japoński na UŚ?

Postautor: yumi » 09 czerwca 2013, 16:08 - ndz

Dlaczego nie umiem znaleźć tego na stronie UŚ? D:
Wiesz może jaki jest poziom?
Awatar użytkownika
yumi
 
Posty: 8
Rejestracja: 31 maja 2013, 23:48 - pt
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Japoński na UŚ?

Postautor: Niltinco » 09 czerwca 2013, 16:18 - ndz

Bo znalezienie czegokolwiek na stronie UŚ bywa trudne. Sylabusów nie ma tam póki co, choć wydaje mi się, że przez chwile mogły być wrzucone.
Poziom na pewno niższy niż na japonistykach państwowych z prostego powodu. Tu główny kierunek to anglistyka, a japoński jest jedynie jako dość rozbudowany lektorat (i tu pozytyw, bo mamy właściwie ilość h bardzo zbliżoną lub gdzie nie gdzie identyczną z japonistykami prywatnymi). Niemniej jak ktoś chce się nauczyć to się nauczy co widać po niektórych studentach(tempo nauki bardzo zbliżone do japonistyki). Jest bardzo duży przesiew już na pierwszej sesji zimowej (i tu mowa o wszystkich tłumaczeniówkach na anglistyce), więc trzeba się przygotować, że na studiach naprawdę sporo czasu spędzi się z nosem w książkach. Ogólnie kierunek można będzie lepiej ocenić jak wyjdą pierwsi licencjaci i zobaczymy jak dalej sobie poradzą.
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze

Re: Japoński na UŚ?

Postautor: yumi » 09 czerwca 2013, 19:25 - ndz

A wiesz może kto uczy?
Słyszałam pogłoski o Błaszczaku, ale nie wiem na ile są wiarygodne.
Awatar użytkownika
yumi
 
Posty: 8
Rejestracja: 31 maja 2013, 23:48 - pt
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Japoński na UŚ?

Postautor: Niltinco » 09 czerwca 2013, 19:55 - ndz

No wystarczy spojrzeć na plan zajęć. Jeśli chodzi o japoński to widać 3 osoby: Adamska, Smyl i Sekiguchi.
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze

Re: Japoński na UŚ?

Postautor: yumi » 09 czerwca 2013, 20:59 - ndz

O matko, jestem tępa- przepraszam.
I dziękuję. ;)
Awatar użytkownika
yumi
 
Posty: 8
Rejestracja: 31 maja 2013, 23:48 - pt
Lokalizacja: Tarnowskie Góry


Wróć do Studia - Japonistyka

cron