WSSM, prośba o opinie

Informacje o studiach w Polsce

WSSM, prośba o opinie

Postautor: verudandi » 10 maja 2012, 00:13 - czw

Witam serdecznie, jestem nowa na forum.

Jestem potencjalnie zainteresowana zaocznymi studiami na WSSM, ale z tego co widzę wiekszość wątków o tej uczelni kończy się prywatnymi wojenkami :(

Czy mogłabym liczyć na jakieś fakty dotyczące uczelni? Dla mnie WSSM to jedyne wyjście do studiów zaocznych (będę dojeżdzać zza granicy).
Awatar użytkownika
verudandi
 
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2012, 00:07 - czw


Re: WSSM, prośba o opinie

Postautor: aleks » 12 maja 2012, 16:59 - sob

Posiłkując się informacjami z Dziekanatu,podam ci kilka konkretów- aktualnie na studiach licencjackich jest 130 studentów,w tym 54 na studiach zaocznych, na japonistyce magisterskiej jest 12 studentów/pierwszy rok studiów magisterskich/.Japonistyką w WSSM kieruje pan profesor Mikołaj Melanowicz,inni wykładowcy,to pan dr Janasiak/super japonista/ i pani dr Joanna Krawczyk,tez dobra wykładowczyni,młodsi wykładowcy,to pani mgr Iza Plesiewicz i pan mgr Witold Wybrański-oboje bardo dobrzy i sympatyczni,Są też fajne Japonki-cztery prowadzące zajęcia z PNJJ.Ogólnie więc kadra jest na wysokim poziomie a program studiów porownywalny do innych japonistyk.Nie wiem ,jak to jest na innych uczelniach,ale w WSSM poza przedmiotami czysto językowymi,mamy w programie podstawy prawa i ekonomii,można tez wybrac turystykę i dziennikarstwo,ja uwazam,że to jest korzystne dla studentów.Innne informacje- zajęcia na studiach zaocznych są w piątki,soboty i niedziele-co dwa tygodnie,atmosfera ogólnie jest spoko,można przenocowac w akademiku,więc przybądż do Łodzi.
aleks
 
Posty: 27
Rejestracja: 17 lutego 2012, 17:21 - pt

Re: WSSM, prośba o opinie

Postautor: mercedes1 » 14 czerwca 2012, 21:39 - czw

moja kumpela studiowała japonistykę w WSSM na dziennych studiach i po licencjacie pojechała na mgr do Krakowa na UJ. Okazuje się, że dostała się w czołówce bo mają tam na WSSM naprawdę wysoki poziom. Zresztą ona chyba wróci na magisterkę z powrotem do WSSM, bo jak twierdzi Kraków ją rozczarował. Z tego co wiem wszystkie filologie maja na bardzo wysokim poziomie. Ale musisz sie przekonac sama. Ja kończę polonistykę na UŁ - porażka. Zły wybór. Prawdopodobnie od października też pójdę na japonistykę, bo przecież trzeba myśleć o pracy, a co ja po tej polonistyce będę robić?
mercedes1
 
Posty: 2
Rejestracja: 14 czerwca 2012, 21:28 - czw

Re: WSSM, prośba o opinie

Postautor: Norek » 03 lipca 2012, 12:41 - wt

To też było już wałkowane kilka razy.
Poziom na WSSM nie jest aż tak wysoki, więc nie dziwi las piątek na dyplomie, podczas gdy dla takich samych ocen studenci uczelni państwowych niekiedy muszą poświęcić mnóstwo swojego wolnego czasu.
Co do studentów z WSSM na UJ słyszałem raczej niepochlebne opinie od nauczycieli - że sobie nie radzą i mają spore braki.

Verudandi: poczytaj wątki o WSSM, bo mimo zalewu reklamy ze strony pracowników tej uczelni możesz wyłowić mnóstwo przydatnych i rzeczowych informacji.
YOU DON'T NEED A REASON TO HELP PEOPLE
Norek
 
Posty: 67
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:37 - śr
Lokalizacja: Kielce

Re: WSSM, prośba o opinie

Postautor: aleks » 05 lipca 2012, 16:33 - czw

Dla wiarygodności powinieneś podac nazwiska tych nauczycieli
aleks
 
Posty: 27
Rejestracja: 17 lutego 2012, 17:21 - pt

Re: WSSM, prośba o opinie

Postautor: Ryuichi » 05 lipca 2012, 20:40 - czw

aleks pisze:Dla wiarygodności powinieneś podac nazwiska tych nauczycieli


Po co? W tym przypadku wskazanie "winnych" nie poprawi poziomu na WSSM, a akurat Norek mowi prawde. Sam slyszalem podobna opinie w prywatnej rozmowie z nauczycielem z innej uczelnii. :D
豚も煽てりゃ木に登る。
Awatar użytkownika
Ryuichi
 
Posty: 140
Rejestracja: 30 marca 2009, 20:31 - pn
Lokalizacja: ビドゴシュチ

Re: WSSM, prośba o opinie

Postautor: Norek » 08 lipca 2012, 11:48 - ndz

Już widzę aferę po wskazaniu nauczycieli głoszących takie opinie w prywatnych rozmowach - telefony z WSSM, pociąganie do odpowiedzialności, itd. Wolę już zostać nazwany kłamcą i być niewiarygodnym źródłem, niż "wydać" osoby które postanowiły podzielić się ze mną prawdą o tej sprawie.

Jak dla mnie ludzie odpowiedzialni za japonistykę na WSSM powinni wziąć się do roboty, zamiast nasyłać boty reklamowe na fora wysupłać trochę kasy na dodatkowe zajęcia i podkręcić poziom. Wiem, że uczelnie prywatne żyją ze studentów i taka jest ich natura, ale naprawienie tego spowodowałoby, że niepotrzebne byłyby ataki spamerskie na fora, bo uczelnia z dobrym poziomem, z zadowolonymi studentami, obroni się sama i dzięki temu się rozreklamuje.
YOU DON'T NEED A REASON TO HELP PEOPLE
Norek
 
Posty: 67
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:37 - śr
Lokalizacja: Kielce

Re: WSSM, prośba o opinie

Postautor: aleks » 11 lipca 2012, 16:59 - śr

licencjaci z WSSM napisali fajne prace dyplomowe w tym roku,postaram się podac ich tematy
aleks
 
Posty: 27
Rejestracja: 17 lutego 2012, 17:21 - pt

Re: WSSM, prośba o opinie

Postautor: Niltinco » 12 lipca 2012, 02:32 - czw

To fajnie, że napisali tylko, że tematyka pracy nie ma kompletnie nic wspólnego z poziomem znajomości języka. Jeszcze dochodzi kwestia bibliografii i czy w tych pracach znalazły się książki/artykuły które były napisane tylko po japońsku zmuszając studenta do skorzystania z wiedzy nabytej na studiach. Czy może same źródła polsko i angielsko języczne czyli, że taką pracę mógł napisać każdy spoza japonistyki. Na każdej innej japonistyce, praca dyplomowa bez źródeł japońskich nie jest w ogóle brana pod uwagę choćby temat był nie wiem jak interesujący. Taki odgórny wymóg.
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze

Re: WSSM, prośba o opinie

Postautor: Norek » 12 lipca 2012, 15:53 - czw

Dyskusja z ludźmi z WSSM (mam na myśli tych nasłanych przez samą uczelnię) jest cholernie nudna.
"Fajne tematy prac" oraz "pan profesor Melanowicz".
LUDZIE, dajcie sobie spokój, bo tym nowych studentów nie pozyskacie.
Dajcie im więcej godzin i traktujcie jak trzeba, a poziom sam się podniesie.
YOU DON'T NEED A REASON TO HELP PEOPLE
Norek
 
Posty: 67
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:37 - śr
Lokalizacja: Kielce

Re: WSSM, prośba o opinie

Postautor: aleks » 01 sierpnia 2012, 14:23 - śr

każda rada jest dobra.Swoją drogą tematyka prac licencjackich jest ważna dla każdego japonisty,który oczywiscie korzysta z różnych żródel,także japońskich.
aleks
 
Posty: 27
Rejestracja: 17 lutego 2012, 17:21 - pt

Re: WSSM, prośba o opinie

Postautor: Niltinco » 01 sierpnia 2012, 16:46 - śr

WSSM powinno zrobić listę prac dyplomowych bo to będzie potrzebne ich studentom (i właściwie nikomu innemu) by wiedzieli jakie tematy były już poruszane. Nie wiem jak WSSM, ale właśnie inne uczelnie nie uznają powielania tematyki prac, dlatego nie ma opcji pisania dokładnie na ten sam temat (i tu pomocna jest lista).
Po zrobieniu takiej listy WSSM nie może jej udostępnić na forum, bo nie może podawać do publicznej wiadomości czyichś danych osobowych bez jego zgody, ale może taką listę dać na swojej stronie www, z tym że tu też wypada mieć pisemną zgodę autorów prac.
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze

Re: WSSM, prośba o opinie

Postautor: aleks » 02 sierpnia 2012, 16:47 - czw

to jest ciekawy temat,czyli tematy prac dyplomowych,student zgłasza chyba swoje zainteresowania,ale temat konkretyzuje opiekun,czyli promotor,tak chyba jest w każdej uczelni
aleks
 
Posty: 27
Rejestracja: 17 lutego 2012, 17:21 - pt

Re: WSSM, prośba o opinie

Postautor: Niltinco » 02 sierpnia 2012, 17:33 - czw

Student sam zgłasza swój temat, ale bywa że promotor przekształca go na taki brzmiący bardziej naukowo. Niemniej nie spotkałam się jeszcze z sytuacją, w której to promotor od A do Z wymyślałby studentowi temat.
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze

Re: WSSM, prośba o opinie

Postautor: onaaaa » 06 maja 2013, 01:45 - pn

Witam:)
Nie chciałam tworzyć nowego tematu, więc napisze tutaj. Zastanawiam się nad rozpoczęciem studiów w WSSM w trybie zaocznym. Na zajęcia musiałabym dojeżdżać z Poznania i przez weekend nocować w Łodzi dlatego mam pytanie czy ktoś orientuje się czy jest możliwość nocowania w akademiku czy trzeba szukać lokum w innym miejscu. Ktoś wyżej napisał, ze można, jeśli ta opcja jest nadal aktualna, to jaki jest koszt? Mam tez pytanie do osób, które są na zaocznej japonistyce w WSSM jak to ogólnie wygląda bo spotkałam się z rożnymi opiniami i szczerze mówiąc nadal się waham nad wyborem tej uczelni, choć słyszałam ze jest lepiej niż w WSJO w Poznaniu. Zależy mi bardzo na odpowiednim wyborze, gdyż maturę zdawałam kilka lat temu, trochę czasu straciłam, dlatego chciałabym żeby te studia były na prawdę trafione, na dobrym poziomie i w ogóle. Niestety podejrzewam, że matura nie pozwoli mi na dostanie się na państwową uczelnię dlatego chciałabym mieć drugą opcję:)
Pozdrawiam serdecznie:)
onaaaa
 
Posty: 4
Rejestracja: 06 maja 2013, 01:22 - pn

Następna

Wróć do Studia - Japonistyka

cron