WSSM, prośba o opinie

Informacje o studiach w Polsce

Re: WSSM, prośba o opinie

Postautor: goglownica » 12 maja 2013, 18:18 - ndz

Hej, wiesz ja też nie jestem stąd i też zdawałam mature już jakiś czas temu ale właśnie kilka dni temu złożyłam papiery na ten rok, na japonistyke na studia stacjonarne, nie przejmuj się tym jak inne uczelnie obsmarowywują się nawzajem, dla mnie to zawsze była Łódź i WSSM, zawsze możesz zamieszkać w akademiku albo wynająć pokój z innymi studentami, zawsze możesz do mnie napisać po więcej informacji
goglownica
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2013, 17:42 - ndz


Re: WSSM, prośba o opinie

Postautor: onaaaa » 14 maja 2013, 17:05 - wt

Hej, no ja niestety jestem z tych co się przejmują :D W moim przypadku to jedynie zaoczne w grę wchodzą, bo jak wiadomo te studia troszkę kosztują i bez pracy byłoby ciężko... Ehh...już sama nie wiem co z tym zrobić, w sumie zależy mi bardzo, ale jak to by wyszło w praktyce to nie wiem :) A orientujesz się może czy istnieją te moduły tematyczne, które są wypisane na stronie WSSM, głównie chodziłoby o turystykę, bo z tego co się orientuję to dobrze jest jak język szkoli się pod jakimś konkretnym kątem, bo po samej filologii podejrzewam, że o pracę ciężko...
onaaaa
 
Posty: 4
Rejestracja: 06 maja 2013, 01:22 - pn

Re: WSSM, prośba o opinie

Postautor: Misako » 14 maja 2013, 20:31 - wt

Moduły tematyczne na japonistyce to czysta fikcja ;D Wpychają translatorykę jako w program nauczania i to jest ten moduł ;)

Ja jestem na zaocznej u niej japonistyce i powiem tak - jeśli chcesz się uczyć, to się nauczysz. Wszystko zależy od Ciebie, bo niestety większość osób przychodzi po papierek - płaci, ma papierek i nic nie potrafi ;)
Misako
 
Posty: 7
Rejestracja: 25 września 2011, 11:23 - ndz

Re: WSSM, prośba o opinie

Postautor: onaaaa » 14 maja 2013, 23:00 - wt

Dobrze wiedzieć :) Tylko po co wymyślają to wszystko hmm... chyba żeby ładnie wyglądało i chętnych przyciągało. No wiadomo, że idąc na studia mam zamiar czegoś się nauczyć, bo sam papierek nic nie daje, jedynie złudzenie że jest się "mądrym" :) A ogólnie wg Ciebie uczelnia jest spoko? Wykładowcy przystępni, czy raczej trudni i wszystko wygląda jak czarna magia? :D A i jeszcze chciałabym się dowiedzieć jak duże grupy tworzą, czy przyjmują wszystkich jak leci i wychodzi że na początku jest setka osób, czy istnieją jakieś grupy? (wybaczcie, że tyle pytań głupich zadaję, ale zależy mi żeby jak najwięcej się dowiedziec i podjąć dobrą decyzję:))
onaaaa
 
Posty: 4
Rejestracja: 06 maja 2013, 01:22 - pn

Re: WSSM, prośba o opinie

Postautor: Niltinco » 15 maja 2013, 10:36 - śr

Jeśli koniecznie chcesz studiować zaocznie i to japonistykę to właściwie poza WSSM nie masz innego wyboru, bo jedynie PJWSTK oferuje kulturę Japonii zaocznie, ale za dużo większe czesne. Z kierunków około japonistycznych są jeszcze studia dalekowschodnie na UJ i od tego roku ma ruszyć zaoczna anglistyka z profilem tłumaczeniowym z japońskiego na UŚ, ale w tym ostatnim to zajęcia z japońskiego są głównie nastawione na język, a zajęcia z kultury są okrojone do minimum (zajęć z literatury czy historii raczej tam nie będzie).
Można też poszukać sobie zaocznej etnolingwistyki, gdzie do wyboru byłby japoński (na pewno coś takiego jest na UAM, ale nie wiem jak to wygląda na innych uczelniach).
No i odpowiedz sobie co chcesz zrobić w przyszłości z językiem japońskim, jaką pracą się zająć, bo wiadomo że na zaocznych zawsze program jest okrojony w stosunku do studiów dziennych i to dotyczy każdego kierunku na każdej uczelni.
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze

Re: WSSM, prośba o opinie

Postautor: onaaaa » 16 maja 2013, 00:11 - czw

Zdaję sobie sprawę, że kierunki zaoczne mają znacznie okrojony program, bo niemożliwością byłoby przerobienie takiej ilości materiału jak na dziennych. Ja niestety nie mam wyboru, tylko takie studia wchodzą w grę.. Muszę przemyśleć za i przeciw:) gdyby znalazł się jeszcze ktoś, kto wie co nieco na temat japonistyki na WSSM to nie obrażę się jeśli podzieli się opinią :)
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
onaaaa
 
Posty: 4
Rejestracja: 06 maja 2013, 01:22 - pn

Re: WSSM, prośba o opinie

Postautor: Misako » 21 maja 2013, 21:31 - wt

Uczelnia czy jest spoko? Mieszane mam zdanie, bowiem w tym roku nagle zaczęto skracać na filologiach godziny programowe iw pierwotnej wersji bodajże na 3 roku miały być tylko 3h japońskiego, ale opamiętali się xD.
Wykładowcy to hm... Powiem tak - nie chcę operować nazwiskami, ale jeden mógłby trochę potrząsnąć tą szkołą, to może i by poziom był jakiś większy i lud by się uczył. Ściągać na niektórych zajęciach to można w taki sposób, że sobie nawet telefon wyciągniesz na ławkę, wykładowca widzi i nic z tym nie zrobi xD. Kto jak woli.
Ogólnie dobrze tłumaczą jak dla mnie. Jazdy z kolei są z Japończykami, bo to nie zawsze są japońscy pedagodzy. Mniej więcej chyba co 2 lata się wymieniają. W tym roku były jazdy, bowiem jeden Japończyk usadzał podobno za źle postawioną kropkę... xD Ale ogolnie z Japończykami da się dogadać i współpracować. Z tłumaczeniem u nich średnio, ale nie najgorzej.

Jeśli chodzi o grupy - to zależy. Nas na drugim roku jest chyba 13 osób plus 2 albo 3 widma. Na 1 roku jest już więcej i są grupy, ale nie pamiętam iluosobowe.
Misako
 
Posty: 7
Rejestracja: 25 września 2011, 11:23 - ndz

Poprzednia

Wróć do Studia - Japonistyka

cron