japonistyka WSSM bilans trzech lat

Informacje o studiach w Polsce

japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: frodo » 26 stycznia 2012, 00:05 - czw

Czas leci szybko,niedawno byla pierwsza rekrutacja, a obecnie jestesmy studentami magisterium japonistyki w WSSM w Lodzi.Moje refleksje sa nastepujace;decyzja o uruchomieniu japonistyki w WSSM byla sluszna i odwazna,rektor Wilk zgromadzil fajny zespol wykladowcow i rodowitych Japonczykow a raczej Japonki.WSSM jest jedyna uczelnia prywatna w Polsce,gdzie jest japonistyka II stopnia.W Lodzi i regionie jest to jedyna uczelnia prowadzaca japonistyke.Uczelnia ma fajny kampus i w ogole atmosfera jest fajna.
frodo
 
Posty: 13
Rejestracja: 04 grudnia 2011, 16:18 - ndz


Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: s_k » 26 stycznia 2012, 02:02 - czw

A teraz może poza typową, powtarzaną na tym forum już do porzygania propagandą może więcej tego "bilansu", który widnieje w tytule wątku?
Generalnie jako bilans można by tu przekleić całkiem sporo postów z innych wątków o WSSM i już tak różowo by chyba nie było.
Tak czepiam się i najeżdżam na WSSM, jakby ktoś pytał...
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: frodo » 26 stycznia 2012, 19:08 - czw

szkoda,ze w tak waznej dyskusji glupota zastepuje wiedze
frodo
 
Posty: 13
Rejestracja: 04 grudnia 2011, 16:18 - ndz

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: s_k » 26 stycznia 2012, 20:03 - czw

Nie rozśmieszaj mnie, do mnie pijesz? Bo to chyba jednak łatwiej do Twoich postów odnieść.

Chcesz robić bilans to go zacznij, a nie pierdu pierdu o tym, jak jest fajnie w momencie, w którym wszystkie znaki na niebie i ziemi (w tym na tym forum) świadczą o tym, że tak nie jest.

Jeśli mam być szczery to mi zwisa i powiewa sytuacja na WSSM, ja skończyłem japonistykę gdzie indziej. Jednak jestem na tym forum już od dawien dawna, zanim jeszcze ten kierunek na WSSM otwarto i przeczytałem już chyba wszystkie opinie w internecie na temat tej szkoły i tego kierunku, gdyż szeroko pojęta edukacja japonistyczna leży w kręgu moich zainteresowań.
I dlatego też szlag mnie trafia, kiedy po raz kolejny ktoś stara się nagiąć rzeczywistość, naściemniać jak to jest fajnie, pieprzyć (za przeproszeniem), że poziom nie odbiega od japonistyk państwowych, itp. I jeszcze kolejny temat o WSSM, który NIC nie wnosi. No ludzie, do jasnej cholery, ile można?!
:evil:

EDIT: frodo i zacznij wreszcie pisać po polsku. Skoro jesteś już "studentem magisterium"...
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: frodo » 27 stycznia 2012, 22:37 - pt

jestem pewien-masz wielkie kompleksy,nie masz co robic,nie skonczyles japonistyki, radze ci po dobroci-zajmij sie wychowywaniem kotkow,a WSSM idzie do przodu ku zadowoleniu swoich studentow
frodo
 
Posty: 13
Rejestracja: 04 grudnia 2011, 16:18 - ndz

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: Vivi » 27 stycznia 2012, 23:25 - pt

@frodo
Proszę o bardziej kulturalne posty i nie obrażanie innych użytkowników forum!
Można dyskutować, nie trzeba zgadzać się z innymi tylko ma odbywać się to w sposób kulturalny i "na poziomie".
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: s_k » 28 stycznia 2012, 01:39 - sob

frodo pisze:jestem pewien-masz wielkie kompleksy,nie masz co robic,nie skonczyles japonistyki, radze ci po dobroci-zajmij sie wychowywaniem kotkow,a WSSM idzie do przodu ku zadowoleniu swoich studentow

Tak, tak, właśnie tak jest. Wmawiaj sobie, co chcesz. Nawet bym cię odesłał do dziekanatu, ale nie o to tu przecież chodzi. Ty po prostu nie masz argumentów. Nie potrafisz w rozsądny i klarowny sposób przedstawić swoich racji, co jest smutne, zważywszy że jesteś niby studentem studiów magisterskich i do tego filologicznych. Nie wiem też, jak student filologii może zaczynać zdanie od małej litery, pisać bez polskich znaków diakrytycznych i generalnie formułować wypowiedzi na poziomie gimnazjalisty. To forum ma regulamin i dobrze byłoby się go trzymać.

A wracając do tematu - nadal czekam na rzeczowy bilans trzech lat, tak jak w tytule. Jeśli nikt tu nic sensownego nie napisze, poproszę moderatorów o zamknięcie tematu. Tyle.
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: frodo » 28 stycznia 2012, 20:44 - sob

Zgadzam sie z vivi,ale to nie ja jestem inicjatorem tej awantury
frodo
 
Posty: 13
Rejestracja: 04 grudnia 2011, 16:18 - ndz

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: Ryuichi » 31 stycznia 2012, 23:02 - wt

Jak tak sobie czytam powyzsze posty, to dochodze do wniosku, ze dobrze, ze nie studiowalem japonistyki. Tylko nauka tego jezyka by mi obrzydla. :(
豚も煽てりゃ木に登る。
Awatar użytkownika
Ryuichi
 
Posty: 140
Rejestracja: 30 marca 2009, 20:31 - pn
Lokalizacja: ビドゴシュチ

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: frodo » 02 lutego 2012, 12:32 - czw

japonistyka to jest extra kierunek,ale dyskusja powinna byc spokojna i konkretna,moja propozycja ,to poznanie programu japonistyki na ten rok akademicki i kadry WSSM
frodo
 
Posty: 13
Rejestracja: 04 grudnia 2011, 16:18 - ndz

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: Norek » 06 lutego 2012, 19:10 - pn

Dyskusja była konkretna i rzeczowa ale nie z Twojej strony, frodo.
Zamiast obrażać innych popracuj nad sobą, Twoje posty nie wnoszą wiele do tematu poza "sapaniem" do tych, którzy nie zgadzają się z propagandą WSSM i się jej przeciwstawiają.

Wybaczcie, że nie piszę na temat (rozpisywałem się swojego czasu o działalności WSSM i jej rektorze, nie ma sensu tego powtarzać). Jeśli będziesz kontynuował dyskutowanie na takim poziomie jak do tej pory, z chęcią zwrócę się do administracji, aby zajęto się Tobą w odpowiedni sposób. Jest to jedno z nielicznych miejsc w polskim internecie poruszającym japonistyczne sprawy, które nie zostało skalane głupotą użytkowników nie wnoszących nic do dyskusji i chciałbym, żeby tak zostało.
YOU DON'T NEED A REASON TO HELP PEOPLE
Norek
 
Posty: 67
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:37 - śr
Lokalizacja: Kielce

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: frodo » 07 lutego 2012, 22:11 - wt

Pisanina norka,poza inwektywami,nie wnosi niestety nic konkretnego do dyskusji o japonistyce w Polsce
frodo
 
Posty: 13
Rejestracja: 04 grudnia 2011, 16:18 - ndz

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: Norek » 07 lutego 2012, 23:49 - wt

Inwektywami posługiwałeś się w swoich wiadomościach w stosunku do innych, zwłaszcza do s_k, który zachował się kulturalnie i wyprowadził Cię z błędu. Podziwiam go za opanowanie, bo ja takiego trollowiska nie znoszę i staram się z nim walczyć w bardziej dosadny sposób.

Ja swoje do dyskusji o japonistyce w Polsce (nie do wychwalania pod niebiosa najgorszej japonistyki w naszym kraju, jaką niewątpliwie jest ta oferowana przez WSSM w Łodzi) już wniosłem swojego czasu, możesz poszukać tu i ówdzie na sieci :P

Jeśli nie masz nic więcej do powiedzenia - mądrego, to powstrzymaj się przed zasiadaniem przed komputerem (zwłaszcza takim z klawiaturą), a moderację mogę poprosić o dopilnowanie porządku, bo przez ludzi takich jak frodo wręcz nie chce się wchodzić na fora.

Zapoznaj się z programem innych japonistyk i wtedy zrób sobie "bilans".

Pozdrawiam.
YOU DON'T NEED A REASON TO HELP PEOPLE
Norek
 
Posty: 67
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:37 - śr
Lokalizacja: Kielce

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: frodo » 08 lutego 2012, 16:51 - śr

nasza kadra z profesorem Mikolajem Melanowiczem na czele wybacza norkowi pustke w jego....a japonistyka w WSSM kwitnie, w nowym semestrze przewidziane jest spotkanie z panem ambasadorem Japonii oraz cykl prelekcji o kulturze Japonii
frodo
 
Posty: 13
Rejestracja: 04 grudnia 2011, 16:18 - ndz

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: Vivi » 09 lutego 2012, 01:35 - czw

Użytkownik frodo "odpocznie" sobie od forum na czas nieokreślony...
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik

Następna

Wróć do Studia - Japonistyka

cron