japonistyka WSSM bilans trzech lat

Informacje o studiach w Polsce

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: Vivi » 22 marca 2012, 19:57 - czw

Na początku chciałbym zaznaczyć, że nigdy nie miałem osobiście do czynienia z WSSM wobec czego nie zamierzam się wypowiadać na temat uczelni ani w sposób negatywny ani w sposób pozytywny.

Od jakiegoś czasu zastanawia mnie jednak pewna rzecz a mianowicie co jest przyczyną, że kilka (lub kilkanaście) osób chwalących WSSM pisze posty z tego samego numeru IP wskazującego na wssm.*.*.pl Czy to zwykły zbieg okoliczności, że wszystkie te osoby korzystają akurat z sieci komputerowej uczelni czy jest jakaś inna przyczyna... tutaj właśnie pozwolę sobie pozostawić "3 kropki".
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik


Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: kotorii » 22 marca 2012, 20:04 - czw

Ryuichi pisze:Trudno mi w to uwierzyc. Juz sama pisownia, w polaczeniu z brakiem jakichkolwiek kontrargumentow, wskazuja na cos zupelnie innego. :( Jezeli uzytkownik aleks, na prawde jest pracownikiem WSSM, to z cala pewnoscia jego posty dzialaja na szkode uczelni. Bo jezeli pracownik uczelni w swoich wypowiedziach prezentuje taki poziom, to jakiego poziomu mozna oczekiwac po samej uczelni, ktora de facto reprezentuje? :?


To nie pierwszy taki przypadek. Władze uczelni czytają to forum i są, lekko rzecz ujmując, na jego punkcie przewrażliwieni. Gdy coś jest nie halo, zakładane jest nowe pseudo konto. Dzięki bogu za boskich wykładowców.
m(._.)mアリガト

No ale to się od razu rzuca w oczy. Taki niedbały styl pisania, bez kropek czy dużymi literami. Staranie się być trendy, niczym "studenci" :roll:. Nieprzyjmowanie krytyki.
Gdy po raz pierwszy przeglądałam to forum, szukając informacji gdzie by to kontynuować naukę, już były takie pseudo konta. :?
____________________________________________________________
„Życie jest w kolorze, który ma Twoja wyobraźnia.” /Marek Aureliusz/
Awatar użytkownika
kotorii
 
Posty: 70
Rejestracja: 17 kwietnia 2009, 22:22 - pt
Lokalizacja: Wieś której na mapie nie ma...

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: Ryuichi » 22 marca 2012, 20:53 - czw

kotorii pisze:Władze uczelni czytają to forum i są, lekko rzecz ujmując, na jego punkcie przewrażliwieni. Gdy coś jest nie halo, zakładane jest nowe pseudo konto. Dzięki bogu za boskich wykładowców.


No coz...psujecie im interes, zniechecajac potencjalnych klientow/studentow swoimi postami, wiec nie ma sie czego dziwic. :D Przydalyby sie tylko jeszcze jakies kontrargumenty... :D
豚も煽てりゃ木に登る。
Awatar użytkownika
Ryuichi
 
Posty: 140
Rejestracja: 30 marca 2009, 20:31 - pn
Lokalizacja: ビドゴシュチ

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: kotorii » 22 marca 2012, 23:41 - czw

Ryuichi pisze:No coz...psujecie im interes, zniechecajac potencjalnych klientow/studentow swoimi postami, wiec nie ma sie czego dziwic. :D Przydalyby sie tylko jeszcze jakies kontrargumenty... :D


Oj tam, zaraz psuć interes ;] Jestem zadowolona z wykładowców (od przedmiotów związanych z językiem japońskim) i sposobu w jaki prowadzi się ćwiczenia. Jestem też zadowolona z mojej promotorki oraz z pań z dziekanatu :D Ale oczywiście nie wszystko musi mi się podobać, a wspominam o tym głośno, bo liczę, że ktoś te słowa weźmie sobie kiedyś do serca i będzie się starał udoskonalać cały ten system.


Kiedyś na uczelni był Hibiki Ichikawa, dał koncert na shamisenie, potem mogliśmy zadawać mu pytania, on nam też :wink: . Jutro jest spotkanie z Japończykiem, profesorem z ambasady.
Takie spotkania oceniam na wielki plus!
Żeby nie było, że ハイエナ jestem ^^
____________________________________________________________
„Życie jest w kolorze, który ma Twoja wyobraźnia.” /Marek Aureliusz/
Awatar użytkownika
kotorii
 
Posty: 70
Rejestracja: 17 kwietnia 2009, 22:22 - pt
Lokalizacja: Wieś której na mapie nie ma...

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: aleks » 28 marca 2012, 20:20 - śr

konkretnie- w piatek 30 do WSSM przyjedzie radca ambasady japońskiej w Polsce,pan Hiroshi Matsumoto,będzie miał spotkania ze studentami japonistyki ze studiów dziennych i zaocznych,cieszymy się na to spotkanie
aleks
 
Posty: 27
Rejestracja: 17 lutego 2012, 17:21 - pt

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: kajte88r » 01 kwietnia 2012, 11:11 - ndz

aleks pisze:konkretnie- w piatek 30 do WSSM przyjedzie radca ambasady japońskiej w Polsce,pan Hiroshi Matsumoto,będzie miał spotkania ze studentami japonistyki ze studiów dziennych i zaocznych,cieszymy się na to spotkanie


Chyba cieszysz? Bo z pierwszej ręki od koleżanki z filologii japońskiej tam, wiem że dosłownie nikt nie wiedział że ktoś z ambasady przyjedzie, nawet wykładowcy byli cholernie zestresowani. No, może pojedyncze jednostki z młodszych roczników, ale też wątpie.

Druga rzecz, czym się chwalić? Genialnie, że przyjechał ale jak rektor robi taką wieś, jaką zrobił to osobiście bym się krępowała takich wizyt.

"Wie Pan, tak do pół godzinki, do pół godzinki" itp, itd
kajte88r
 
Posty: 50
Rejestracja: 19 lipca 2008, 21:01 - sob

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: matpek » 02 kwietnia 2012, 12:15 - pn

Witajcie,

piszę jako osoba, która miała przyjemność uczestniczyć w dniach otwartych WSSM i była poważnym kandydatem na tą uczelnie. Wszystko wyglądało wręcz idealnie. Na stronie internetowej przeczytałem o wykładzie pracownika ambasady Japonii na który z chęcią się wybrałem. Jednak to jaki poziom zaprezentował rektor profesor WSSM bardzo mnie zniesmaczył i zniechęcił. Pytam się jako tegoroczny maturzysta, czy taka pomyłka jak KRÓLESTWO JAPONII i KONICHIWA na pożegnanie pracownika ambasady Japoni, którą popisał się Pan Rektor Profesor M.W przystoi reprezentatowi tej uczelni? Kieruje swoje pytanie do studentów japonistyki czy poziom rzeczywiście jest tak niski? Bo wydaje mi się, że te wiadomości to wiedza elementarna? Jedno już wiem, że ani ja sam ani nikt z grona moich znajomych nie pojawi się w tej szkole. "Gratuluję promocji WSSM"
matpek
 
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwietnia 2012, 12:05 - pn

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: aleks » 02 kwietnia 2012, 22:57 - pn

spotkanie z panem radcą ambasady Japonii było bardzo ciekawe i pożyteczne dla studentow japonistyki WSSM,dowiedzieliśmy się,że pan Matsumoto poparł inicjatywę rektora,aby studenci japonistyki mieli praktyki w firmach japońskich i obiecał pomoc w tej kwestii,obiecał też dostarczenie do biblioteki WSSM czasopism japońskich,ciekawie mówił o tym,że możliwe są polskie inwestycje w Japonii i japoniści będą potrzebni.
aleks
 
Posty: 27
Rejestracja: 17 lutego 2012, 17:21 - pt

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: greentea » 05 kwietnia 2012, 22:37 - czw

Dobra też jest M. Wilk która któregoś roku na dniach turystyki czy czegoś podobnego wyjechała z tekstem o Japonii "kraj kwitnącej jabłoni" Muahaha :)
greentea
 
Posty: 25
Rejestracja: 05 lipca 2009, 21:11 - ndz

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: aleks » 10 kwietnia 2012, 21:46 - wt

greentea nie popisałes się wiedzą o Japonii,raczej się skompromitowałes,Japonia jest krajem kwitnącej jabłonii i kwitnącej wiśni, jest wiele jabłoni japońskich,które są bardzo popularne także w Europie,np.jabłoń rajska, jabłoń kwiecista,jabłoń purpurowa,ale masz szanse na poprawę wiedzy o Japonii-studiuj japonistykę
aleks
 
Posty: 27
Rejestracja: 17 lutego 2012, 17:21 - pt

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: s_k » 10 kwietnia 2012, 23:15 - wt

aleks pisze:greentea nie popisałes się wiedzą o Japonii,raczej się skompromitowałes,Japonia jest krajem kwitnącej jabłonii i kwitnącej wiśni, jest wiele jabłoni japońskich,które są bardzo popularne także w Europie,np.jabłoń rajska, jabłoń kwiecista,jabłoń purpurowa,ale masz szanse na poprawę wiedzy o Japonii-studiuj japonistykę

Japonia w takim razie jest też krajem tysiąca innych kwitnących drzew i krzewów.
Aleks, co ty za farmazony wypisujesz?!
W języku polskim jest jeden utarty związek frazeologiczny - kraj kwitnącej wiśni, który oznacza Japonię. Wszelkie inne nie mają sensu i są naciągane, nawet z kontekstem.
Ty też masz szansę, nie kompromituj się z każdym kolejnym postem.
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: greentea » 11 kwietnia 2012, 14:04 - śr

"aleks" jeśli twoja wypowiedź miała wpłynąć na lepsze postrzeganie WSSM to niestety ale nie udało Ci się bo jeśli chodzi o wykłady na temat kultury Japonii i tym podobne to na wyżej wymienionej uczelni, student ich nie uświadczy. No chyba że pseudo wykłady o takiej samej nazwie :p które niestety nie mają z kulturą w szerzej postrzeganym aspekcie nic wspólnego :)
greentea
 
Posty: 25
Rejestracja: 05 lipca 2009, 21:11 - ndz

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: aleks » 11 kwietnia 2012, 21:50 - śr

greentea -przyznaj się zostałes chyba wyrzucony z tej wyżej wymienionej uczelni i dlatego piszesz takie bzdury,kultura jest zjawiskiem tak szerokim,że zawsze można miec niedosyt wiedzy
aleks
 
Posty: 27
Rejestracja: 17 lutego 2012, 17:21 - pt

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: greentea » 12 kwietnia 2012, 14:41 - czw

Niestety nadal na niej jestem :p. Oj "aleks" aż szkoda z tobą pisać posty bo od razu widać że jesteś podstawiony z WSSM, zwłaszcza że do tej pory nie trafił się student chwalący tą uczelnie. Przyznaje że trafią się osoby nastawione neutralnie ale nie tak pozytywnie jak Ty.
greentea
 
Posty: 25
Rejestracja: 05 lipca 2009, 21:11 - ndz

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: Ryuichi » 12 kwietnia 2012, 17:23 - czw

Wg mojej wiedzy, ja japonistyke widze w nastepujacy sposob:

1 rok - 3級
2 rok - 2級
3 rok - 1級

Z tego co slyszalem, tak jest na japonistyce na uniwerku. Poziom na WSSM w Lodzi i WSJO w Poznaniu jest zdecydowanie nizszy i roznice sa bardzo wyrazne. :P
豚も煽てりゃ木に登る。
Awatar użytkownika
Ryuichi
 
Posty: 140
Rejestracja: 30 marca 2009, 20:31 - pn
Lokalizacja: ビドゴシュチ

PoprzedniaNastępna

Wróć do Studia - Japonistyka