japonistyka WSSM bilans trzech lat

Informacje o studiach w Polsce

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: aleks » 12 kwietnia 2012, 21:24 - czw

Nie rozumiem takich ludzi,którzy bez zastanowienia oczerniają uczelnie tylko dlatego,że są prywatne,skąd sie bierze ta nienawiśc i to u mlodego pokolenia,które powinno wyrażac poparcie dla różnych form własności,istotna jest przecież jakośc ksztalcenia,w sposób bezpodstawny atakujecie WSSM-uczelnie akademicką z uprawnieniami doktorskimi i wspaniałą kadrę japonistow z profesorem Melanowiczem na czele,to ja mam podstawe powiedziec,że jesteście przez kogoś naslani aby dyskredytowac naszą uczelnię i kończę dyskusję na ten temat, Tegorocznych maturzystów ostrzegam przed takimi znawcami japonistyki i radzę korzystac ze strony internetowej www,wssm,edu,pl
aleks
 
Posty: 27
Rejestracja: 17 lutego 2012, 17:21 - pt


Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: s_k » 12 kwietnia 2012, 22:34 - czw

"naszą uczelnię" - czyli jednak przyznajesz, że jesteś z WSSM? Studentem nie jesteś na pewno, więc musisz być pracownikiem jakiegoś szczebla.
Nie wiem, jakie pokolenie reprezentujesz, młode czy starsze. Nie ważne. Faktem jest, że nie dość, że nie potrafisz pisać po polsku, to jeszcze masz problemy z czytaniem, tym samym nie robiąc zbyt dobrej reklamy uczelni, którą reprezentujesz.

O jakości kształcenia jest właśnie ten wątek i jeśli prześledzisz go jeszcze raz dokładnie (nie sądzę jednak żeby ci się chciało) dowiesz się, że wiele osób ma co do poziomu spore zastrzeżenia. Sam będąc zagorzałym zwolennikiem WSSM rzucasz tylko ogólnikami, żadnych konkretów. Wychwalasz kadrę pod niebiosa choć wiadomo, że daleko jest od ideału. Bardzo starasz się przedstawić uczelnię w jak najlepszym świetle, jednak zupełnie ci to nie idzie, więc sugeruję, żebyś sobie odpuścił pisanie czegokolwiek. Serio.
Jeśli sądzisz, że ktoś czytając twoje posty zdecyduje się na studia na WSSM to jesteś w błędzie, bo zamiast zachęcać totalnie zniechęcasz ludzi swoją niekompetencją i ignorancją.
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: Ryuichi » 12 kwietnia 2012, 22:47 - czw

Ojojoj. Sie nam aleks obruszyl. Tak trudno zrozumiec, ze idac na prywatna uczelnie i placac nabagatelne kwoty za czesne, studenci oczekuja, ze po ukonczeniu owej uczelnii, posiada wiedze porownywalna z ta, ktora by nabyli w tym samym czasie uczac sie na uniwersytecie? Szczerze mowiac czulbym sie wydymany, gdybym po skonczeniu uczelnii, za ktora zaplacilbym kupe kasy, nie dorownywalbym innym studentom, z panstwowych uczelnii. Jezeli student placi, to ma tez prawo wymagac. A jezeli sie mylimy i zle oceniamy WSSM, to po to sa kontrargumenty, by ich uzywac w dyskusji. U Ciebie niestety takowych brak,a w zamian jest jedynie bezkrytyczne uwielbienie dla wlasnej uczelnii.
豚も煽てりゃ木に登る。
Awatar użytkownika
Ryuichi
 
Posty: 140
Rejestracja: 30 marca 2009, 20:31 - pn
Lokalizacja: ビドゴシュチ

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: callgirl » 15 kwietnia 2012, 22:07 - ndz

hej,

tak czytam ten wątek i zmuszony jestem zareagować stawiając proste pytania. Czy prawdą jest, aby rektor WSSM tytuł profesora otrzymał bez habilitacji za zasługi dla polski ludowej? ( opinie powszechnie znalezione na stronach internetowych, skoro wypowiadają się tu pracownicy zapewne podadzą tytuł habilitacji rektora), Czy prawdą jest, aby ludzie po ukończeniu filologii uzyskiwali tytuł licencjata, bądź magistra stosunków międzynarodowych? Czy prawdą jest, aby uczelnia w Kutnie prowadziła nielegalny nabór? Opinie i pytania zebrane z innych forum ale nie doczekały się odpowiedzi
callgirl
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 kwietnia 2012, 20:37 - ndz

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: aleks » 16 kwietnia 2012, 21:03 - pn

Nieprawdy sięgające szczytów Himalajów wywołuja tylko litośc
aleks
 
Posty: 27
Rejestracja: 17 lutego 2012, 17:21 - pt

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: callgirl » 17 kwietnia 2012, 00:10 - wt

Z tego co rozumiem brak kontrargumentów na moje pytania uznaję za ich aprobatę.
Skora użytkownik aleks nie odniósł się do poprzednich pytań być może odniesie się do tytułu hablitacji doktorskiej pana rektora " Moskiewski Komitet Wojenno-Przemysłowy 1915-1918. Studium z dziejów burżuazji rosyjskiej” której recenzentami byli między innymi Ludwik Bazylow (członek PZPR i Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej), Jerzy Ochmański (kierownik Zakładu Historii Narodów ZSRR). Wilk napisał też wiele książek o ZSRR. Na przykład napisany przez niego „Zarys dziejów ZSRR” w 1983 roku gdzie same tytuły rozdziałów fajnie brzmią: „Rozdział III – Partia bolszewików organizatorem państwa nowego typu” albo „Rozdział XV – Związek Radziecki w latach ‘zimnej wojny’. ZSRR w walce o likwidację napięć międzynarodowych i utrzymanie pokoju (1946-1953)”, „Rozdział XVI Początki odprężenia w stosunkach Wschód-Zachód. Walka ZSRR o osłabienie napięcia międzynarodowego”, „Rozdział XVII Gospodarka rozwiniętego społeczeństwa socjalistycznego. XXIV i XXV Zjazd KPZR”". Cytuję tylko to co znalazłem(polecam artykuł wyższa szkoła zarabiania) oraz pytanie czemu nie ma o tym żadnej zmiany. Nie chcę umniejszać komukolwiek kompetencji, jednak zastanawiający jest fakt nie informowania o tym jak rozumiem pracownika bądź osoby związanej z uczelnią, a szkoda bo informację są powszechnie dostępne jednak jak to powiadają najlepiej dowiedzieć się u źródła ale w tym wypadku źródło informacji albo wyschło albo brakło argumentów
callgirl
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 kwietnia 2012, 20:37 - ndz

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: aleks » 22 kwietnia 2012, 19:27 - ndz

bardzo fajny był wyklad radcy ambasady Japonii w Polsce pana Matsumoto ,który odbyl się w WSSM 30 marca,Pan radca mówił o kontaktach gospodarczych japońsko-polskich i obiecał pomoc w zalatwieniu praktyk dla japonistów WSSM w firmach japońskich dzialających w Polsce,to byłaby extra sprawa
aleks
 
Posty: 27
Rejestracja: 17 lutego 2012, 17:21 - pt

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: greentea » 23 kwietnia 2012, 11:38 - pn

Taaa, rektor już od początku powstania filologi japońskiej na wssm obiecuje te praktyki.
Ale mniejsza z tym, ja mam tylko malutka prośbę do administratora, czy może dało by się coś zrobić z tymi pseudo reklamowymi wpisami na forum ? Tak się tylko pytam bo może reszta użytkowników też ma już dość tych wpisów. Na początku to było śmieszne, potem żałosne ale teraz jest już denerwujące.
greentea
 
Posty: 25
Rejestracja: 05 lipca 2009, 21:11 - ndz

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: aleks » 23 kwietnia 2012, 21:48 - pn

czekam na ważny,merytoryczny temat odnoszący się do japonistyki,jeżeli porafisz go zaproponowac,pozdrawiam
aleks
 
Posty: 27
Rejestracja: 17 lutego 2012, 17:21 - pt

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: s_k » 24 kwietnia 2012, 02:00 - wt

Czasami się zastanawiam, czy my mamy do czynienia z jakimś dzieckiem specjalnej troski albo jakimś botem. Bo normalna w pełni władz umysłowych osoba, tym bardziej jeśli pełni jakąś funkcję na uczelni powinna przynajmniej w teorii jakoś inaczej się wypowiadać. Ale cóż...
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: Vivi » 24 kwietnia 2012, 02:24 - wt

greentea pisze:Ale mniejsza z tym, ja mam tylko malutka prośbę do administratora, czy może dało by się coś zrobić z tymi pseudo reklamowymi wpisami na forum ? Tak się tylko pytam bo może reszta użytkowników też ma już dość tych wpisów.


Szczerze mówiąc to mam coraz większą ochotę zamknąć wszystkie tematy związane z WSSM bo o ile jestem bardzo cierpliwy to moja cierpliwość ma także swoje granice... Staram się aby na tym forum mogli się wszyscy wypowiedzieć na niemal każdy temat - czy to zdanie pozytywne ktoś ma czy negatywne, ważne aby każdy mógł przedstawić swoje własne poglądy i opinie. Jednak nie ukrywam, że ja jako osoba kompletnie nie mająca nic związanego z WSSM odczytuje niektóre posty jako nieudolną próbę reklamy i poprawy wizerunku uczelni. Czasem naprawdę "sztuką" jest umiejętność przyznania się do błędu...
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: s_k » 24 kwietnia 2012, 02:30 - wt

Ja uważam, iż co najmniej kilka powyższych postów (w tym oczywiście mój) powinno zostać od razu usuniętych, gdyż nic nie wnoszą do dyskusji. Nie wiem, czy na forum funkcjonuje coś takiego, jak ostrzeżenia, jeśli tak to uważam również, iż użytkownik aleks takie ostrzeżenie powinien dostać.
Piszę poprawnie po polsku.
Obrazek
s_k
 
Posty: 320
Rejestracja: 01 lutego 2008, 01:15 - pt

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: Niltinco » 24 kwietnia 2012, 10:12 - wt

Powyższe posty można zostawić ku przestrodze dla zainteresowanych WSSM. Niech sobie co nieco poczytają. Natomiast proponuję ban dla aleksa, ale nie tylko na sam nick bo zaraz kolejne konto "studenta" się odezwie, tylko na ip. Prośby nie pomogły więc czas na radykalne działania.
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: aleks » 24 kwietnia 2012, 15:52 - wt

Jeżeli informacja o wizycie radcy Ambasady Japońskiej jest reklamą , to co nią nie jest ?
Myślę, że administrator łatwo zauważy kolejny atak grupy przeciwko WSSM. Ale dlaczego tak się dzieje ? Skąd ta wrogość wobec tej uczelni?
aleks
 
Posty: 27
Rejestracja: 17 lutego 2012, 17:21 - pt

Re: japonistyka WSSM bilans trzech lat

Postautor: greentea » 24 kwietnia 2012, 17:48 - wt

aleks pisze:Ale dlaczego tak się dzieje ? Skąd ta wrogość wobec tej uczelni?
To nie jest żadna wrogość tylko pisanie prawdy o uczelni. A rektor (nie mogę powiedzieć że osobiście) zamiast starać się poprawić sytuacje na niej, to bawi się w usilne wmawianie że jest ślicznie i cudnie.
Rozumiem gdyby to były ze 2 osoby chcące zrobić na złość bo im nie idzie nauka lub coś w tym guście, ale skoro podobnie piszę kilkanaście osób to coś musi być na rzeczy, prawda.
To normalne że student płacący takie pieniądze domaga się pełnoprawnego wartościowego produktu którym w tym przypadku jest edukacja. Ja na przykład (i większość moich znajomych z wssm) mam wrażenie że rektor nawet nie za bardzo wie co się dzieje na uczelni (zwłaszcza japonistyce). Wymyśla jakieś dziwne plany zajęci z kosmosu wciskając zbędne przedmioty które jak przychodzi co do czego to albo ich nie ma albo są tak prowadzone że aż przykro.
Ale mniejsza z tym, te kwestie są wałkowane już na forum długo i bez rezultatu. W sumie tez bym był za zamknięciem wszystkich tematów związanych z wssm(ale proponował bym je zostawić w archiwum dla potomnych), ponieważ nasze wytykanie błędów tej uczelni, w rozmowach z takimi osobami jak "aleks" (albo tak na prawdę z jedną osobą) nie ma sensu. Nie potrafią one podać żadnych konkretnych argumentów na obronę, a tylko sieją zamęt na forum i przyczyniają się do wprowadzania w błąd nowych pokoleń studentów.
greentea
 
Posty: 25
Rejestracja: 05 lipca 2009, 21:11 - ndz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Studia - Japonistyka

cron