Studia w Japonii

Informacje o studiach w Polsce

Studia w Japonii

Postautor: Otino » 04 listopada 2011, 20:34 - pt

Nie znalazłam takiego wątku, jeśli był to przepraszam :D Otóż chciałabym się dowiedzieć czegoś o studiach w Japonii. Jestem teraz w liceum i myślę że to najwyższy czas aby zacząć sie nad tym zastanawiać. Czy istnieją tam studia w języku angielskim ? Jeśli tak, to jak ogólnie wszystko wygląda ? Jakie są uczelnie ? Czy student ma tam szansę zarobić na spłatę studiów i utrzymać się ? Bardzo dziękuję wszystkim którzy zechcą mi pomóc :ok:
Otino
 
Posty: 3
Rejestracja: 04 listopada 2011, 20:00 - pt


Re: Studia w Japonii

Postautor: Higari » 18 listopada 2011, 21:35 - pt

Odświeżam temat, gdyż również jestem nim zainteresowany. Byłbym wdzięczny jeśli ktoś by się tu wypowiedział, jeśli jakąkolwiek wiedzę posiada odnośnie możliwości studiowania w Japonii :D
Higari
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 listopada 2011, 21:23 - pt

Re: Studia w Japonii

Postautor: Noxagon » 24 listopada 2011, 21:38 - czw

Tematu tak nazwanego nie było , ale w innych możesz znaleźć informacje na ten temat. Po za tym jaki widzisz sens studiować w Japonii nie znając dobrze języka ? Ani tam bardzo dobrych szkół znanych na całym świecie nie ma , ani świetnej pracy po takich studiach nie dostaniesz , bo po co pracodawca ma zatrudnić pracownika który ukończył szkołę w ich kraju , nie znającego perfekcyjnie języka , jeżeli ma do wyboru Japończyka po takim samym wykształceniu ?
Żona i tatami są najlepsze, gdy nowe
Pasta sojowa, która wygląda jak pasta sojowa, nie jest dobra pastą sojową.
ObrazekObrazek
Noxagon
 
Posty: 44
Rejestracja: 06 marca 2010, 18:25 - sob

Re: Studia w Japonii

Postautor: Otino » 25 listopada 2011, 16:58 - pt

Noxagon pisze:Tematu tak nazwanego nie było , ale w innych możesz znaleźć informacje na ten temat. Po za tym jaki widzisz sens studiować w Japonii nie znając dobrze języka ? Ani tam bardzo dobrych szkół znanych na całym świecie nie ma , ani świetnej pracy po takich studiach nie dostaniesz , bo po co pracodawca ma zatrudnić pracownika który ukończył szkołę w ich kraju , nie znającego perfekcyjnie języka , jeżeli ma do wyboru Japończyka po takim samym wykształceniu ?



Sens widzę taki, że jeśli chciałabym kiedyś zamieszkać w Japonii to dobrze by było się wcześniej zorientować jak tam wszystko wygląda i zacząć się przyzwyczajać, jednocześnie udaskanalając język Japoński, a ponieważ na studia i tak się będę wyprowadzać z rodzinnego miasta to mogę od razu skorzystać z okazji . Mówisz też, że nie znajdę dobrej pracy, bo pracodawca i tak wybierze Japończyka bo zna język. Raczej nie uda mi się przez te lata studiów nauczyć japońskiego perfekcyjnie ale myślę, że będzie to poziom wystarczający do podjęcia się pracy. Jeśli by było jak mówisz to ludzie by nie wyjeżdżali do innych krajów, bo przecież nikt nie zatrudni obcokrajowca bo woli swojego. Skoro jednak wyjeżdżają i część nawet zostaje to chyba oznacza że znajdują zatrudnienie i chyba nawet na dobrych stanowiskach :)
Otino
 
Posty: 3
Rejestracja: 04 listopada 2011, 20:00 - pt

Re: Studia w Japonii

Postautor: konoyaro » 26 listopada 2011, 12:36 - sob

Na studiowaniu w Japonii sie nie znam ale porazily mnie tezy stawiane przez poprzednika:

1. W Japonii nie ma dobrych uczelni
To prawda - moze nie ma tu Yale, Harvardu, MIT czy Berkley ale nie mozesz powiedziec, ze Tokyo Univ. czy Osaka Univ. w papierach nie robi wrazenia.

2. Nie dostaniesz swietnej pracy
Swietna praca nie ma wiekszego zwiazku ze studiami. No chyba ze masz MBA i duzo znajomosci - wtedy mozesz sie "realizowac" w radach nadzorczych na pograniczu polityki i biznesu. Ja nie widze bezposredniego zwiazku miedzy skonczonymi studiami a praca - oczywiscie nie mowie tu o medycynie, prawie i innych zamknietych zawodach, ktore wymagaja studiowania okreslonego kierunku.

Na pewno warto studiowac w innym kraju, spotykac ludzi z roznych krajow - zaowocuje to otwartoscia i wiedza, ktore na pewno nie przeszkodza w karierze. Aczkolwiek nie wiem, czy nie lepiej samych studiow nie robic w kraju anglojezycznym - jest chyba latwiej.
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Studia w Japonii

Postautor: Otino » 28 listopada 2011, 10:02 - pn

konoyaro pisze:Na studiowaniu w Japonii sie nie znam ale porazily mnie tezy stawiane przez poprzednika:

1. W Japonii nie ma dobrych uczelni
To prawda - moze nie ma tu Yale, Harvardu, MIT czy Berkley ale nie mozesz powiedziec, ze Tokyo Univ. czy Osaka Univ. w papierach nie robi wrazenia.

2. Nie dostaniesz swietnej pracy
Swietna praca nie ma wiekszego zwiazku ze studiami. No chyba ze masz MBA i duzo znajomosci - wtedy mozesz sie "realizowac" w radach nadzorczych na pograniczu polityki i biznesu. Ja nie widze bezposredniego zwiazku miedzy skonczonymi studiami a praca - oczywiscie nie mowie tu o medycynie, prawie i innych zamknietych zawodach, ktore wymagaja studiowania okreslonego kierunku.

Na pewno warto studiowac w innym kraju, spotykac ludzi z roznych krajow - zaowocuje to otwartoscia i wiedza, ktore na pewno nie przeszkodza w karierze. Aczkolwiek nie wiem, czy nie lepiej samych studiow nie robic w kraju anglojezycznym - jest chyba latwiej.

Ja ogólnie stawiam sobie 3 wybory co do studiów: USA, WB, Japonia no a jak się nie uda to Polska. Oczywiście lepiej byłoby studiować w kraju anglojęzycznym ale ponieważ rozważam możlwość mieszkania w Japonii to studia w tym kraju nieco by mnie przybliżyły do realiów jakie tam panują a przede wszyskim miałabym okazję podszkolić język zanim wezmę się za jakąś poważniejszą pracę. Bardzo dziękuję za odpowiedź. :)
Otino
 
Posty: 3
Rejestracja: 04 listopada 2011, 20:00 - pt


Wróć do Studia - Japonistyka

cron