Przedmioty potrzebne na dostanie się na kierunek:Japonistyka

Informacje o studiach w Polsce

Przedmioty potrzebne na dostanie się na kierunek:Japonistyka

Postautor: sunako » 15 sierpnia 2010, 18:06 - ndz

Hej!
Mam pewien problem, otóż chciałabym się dostać na japonistykę a najlepiej na UJ. Bardzo mi na tym zależy, ale dokładnie nie wiem co mam zdawać na maturze. Do matury mam jeszcze 2 lata. Wiem, że jest potrzebny rozszerzony język polski, ale tym się nie martwie, gorzej z językiem obcym bo z tego co słyszałam jest wymagany język angielski, a niestety tego języka uczę się dopiero 1 rok bo od samego początku uczyłam się języka francuskiego.
Czy jest możliwość zdawania języka francuskiego a nie angielskiego?
Bądź zdawania języka angielskiego na podstawie. Uważam, że mam głowę do języków i bym dała radę nauczyć się angielskiego, aby zdać na podstawie.
I jeszcze jedno czy jest jakis jeszcze potrzebny przedmiot do dostania się na ten kierunek?

Jestem strasznie uparta! :P i nigdy nie odpuszczam....


z góry dziękuję:)
sunako
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 17:35 - ndz


Re: Przedmioty potrzebne na dostanie się na kierunek:Japonis

Postautor: Tegami » 15 sierpnia 2010, 19:42 - ndz

Czy potrzebny jest rozszerzony J.Polski nie jestem tego pewien, jednak co do zmiany języka dodatkowego to o ile się nie mylę (a mylę się często!) to nie ma problemu ze zmianą ustnego egzaminu. Podstawowy Angielski Pisemny tak czy siak będziesz mogła napisać jednak egzamin ustny podstawowy możesz zmienić na dowolny język, którego uczą w państwowych szkołach (Niemiecki , Rosyjski, Francuski i nie wiem jakie jeszcze : >), bądź na język ludowy. Jednak nie kierował bym się moją wypowiedzią bo może być błędna : >


FIXED
Ostatnio zmieniony 16 sierpnia 2010, 13:51 - pn przez Tegami, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Tegami
 
Posty: 9
Rejestracja: 03 sierpnia 2010, 13:09 - wt
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przedmioty potrzebne na dostanie się na kierunek:Japonis

Postautor: Delma » 16 sierpnia 2010, 04:37 - pn

Proszę..."francuSki" ;) Na japonistykę (UJ) aby się dostać musisz baaaaardzo dobrze napisać rozszerzony polski i dowolny język obcy...Bardzo dobrze tzn. 90+%, w tedy będziesz mieć praktycznie pewne, że się tam dostaniesz:)
Awatar użytkownika
Delma
 
Posty: 30
Rejestracja: 06 sierpnia 2010, 17:33 - pt
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Przedmioty potrzebne na dostanie się na kierunek:Japonis

Postautor: Niltinco » 16 sierpnia 2010, 10:19 - pn

Google nie gryzie. Wystarczy znaleźć stronę domową UJ, wejść w dział rekrutacji i zobaczyć co jest wymagane. W razie dalszych wątpliwości zawsze można zadzwonić do sekretariatu orientalistyki (google i w tym wypadku pomaga w znalezieniu strony z nr tel.).
Btw, zapomnij o dostaniu się na japonistykę mając jakikolwiek przedmiot zdany tylko na podstawowym poziomie. Takie cuda tylko na uczelniach prywatnych ;].
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze

Re: Przedmioty potrzebne na dostanie się na kierunek:Japonis

Postautor: freez » 20 czerwca 2012, 00:14 - śr

Mam takie pytanie związane z Japonistyką wieczorową na UW, a już nie chciałem zakładać nowego tematu. Ciężko jest się tam dostać? Chodzi mi o liczbę kandydatów. I czy to, że nie zdawałem rozszerzonego języka polskiego od razu mnie skreśla z wieczorowej?
freez
 
Posty: 2
Rejestracja: 29 lutego 2012, 21:14 - śr


Wróć do Studia - Japonistyka

cron