Studia na WSSM w Łodzi. Kto się wybiera ?

Informacje o studiach w Polsce

Re: Studia na WSSM w Łodzi. Kto się wybiera ?

Postautor: sylwka » 04 września 2010, 13:26 - sob

Ja również wybieram się na filologie japońską w Łodzi, i jak większość tutaj ( z tego co wyczytalam) bede studiowac zaocznie :) co do wcześniejszego spotkania to chyba raczej nie jest możliwe bo większość z nas
( ja również) mieszka dość daleko od Łodzi, ale po rozpoczęciu roku jakiś wypad integracyjny... czemu nie :)
sylwka
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 września 2010, 13:17 - sob


Re: Studia na WSSM w Łodzi. Kto się wybiera ?

Postautor: kotorii » 04 września 2010, 18:40 - sob

____________________________________________________________
„Życie jest w kolorze, który ma Twoja wyobraźnia.” /Marek Aureliusz/
Awatar użytkownika
kotorii
 
Posty: 70
Rejestracja: 17 kwietnia 2009, 22:22 - pt
Lokalizacja: Wieś której na mapie nie ma...

Re: Studia na WSSM w Łodzi. Kto się wybiera ?

Postautor: Delma » 05 września 2010, 10:45 - ndz

Ojj tam lenie od razu....zabiegani ludzie po prostu;p
Awatar użytkownika
Delma
 
Posty: 30
Rejestracja: 06 sierpnia 2010, 17:33 - pt
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Studia na WSSM w Łodzi. Kto się wybiera ?

Postautor: Vicky » 17 września 2010, 01:31 - pt

o dawno mnie nie było, a tyle odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Vicky
 
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2010, 01:10 - pn

Re: Studia na WSSM w Łodzi. Kto się wybiera ?

Postautor: Janna » 28 września 2010, 17:36 - wt

Z tego co widzę to my - pierwszaczki niestacjonarne - wreszcie doczekaliśmy się planu ;]
Nie wiem jak reszta osób, ale ja ze względów losowych (kiepskie połączenia Toruń-Łódź) będę na miejscu długo przed zajęciami, więc jeśli takich ofiar komunikacji jest więcej to może jakieś spotkanie integracyjne przed zajęciami? ;]
Awatar użytkownika
Janna
 
Posty: 8
Rejestracja: 06 lipca 2010, 18:42 - wt
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Studia na WSSM w Łodzi. Kto się wybiera ?

Postautor: Delma » 29 września 2010, 14:38 - śr

Ja z podobnych względów (połączenie Bielsko-Łódź) będę w Łodzi już w czwartek;D Z tego co pamiętam, to Vicky też;) Więc może rzeczywiście pokusimy się o jakieś małe spotkanko;D
Awatar użytkownika
Delma
 
Posty: 30
Rejestracja: 06 sierpnia 2010, 17:33 - pt
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Studia na WSSM w Łodzi. Kto się wybiera ?

Postautor: Janna » 29 września 2010, 15:01 - śr

To napisze swoja propozycje dalej tutaj na wypadek gdyby zobaczyl to jeszcze jakis inny chetny zaoczniak. Proponuje spotkanie pod WSSM o godzine 11.00 - 12.00 jak tam kto woli ;] ja bede na wssm jeszcze przed 11.00 wiec mam kupe czasu ;] Wypadalo by jeszcze sie jakos rozpoznac ;] Moze postawimy krzyz, to modne ostatnio? ;p (zart, zeby nie bylo ;]) Delma Ty cos wymysl ;p
Awatar użytkownika
Janna
 
Posty: 8
Rejestracja: 06 lipca 2010, 18:42 - wt
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Studia na WSSM w Łodzi. Kto się wybiera ?

Postautor: Vicky » 29 września 2010, 23:37 - śr

Ja sugeruję Janna załóż jakieś królicze uszka, albo kolorową czapeczkę z dzwoneczkami i wszyscy będą wiedzieli. Ja mam neko bluzę, może być? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Vicky
 
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2010, 01:10 - pn

Re: Studia na WSSM w Łodzi. Kto się wybiera ?

Postautor: Filologia Japonska » 07 grudnia 2010, 14:41 - wt

Witamy przyszłych i obecnych studentów Japonistyki ! warto zauważyć, nowe wzmocnienia kadry Japonistyki WSSM : Dr. Jarosław Andrzej Pietrow, mgr Hanna Zamyłka oraz mgr Junko Ito.
Dzisiaj tj. 14.06.2011 możemy poinformować oficjalnie o tym, że WSSM w Łodzi uruchamia 1.10.2011 studia magisterskie na japonistyce. WSSM jest pierwszą niepubliczną uczelnią w Polsce, która uruchamia studia magisterskie na filologii japońskiej. Program studiów można zobaczyć tutaj: http://www.forum.konnichiwa.pl/viewtopic.php?f=9&t=1354&start=420
Obrazek
Filologia Japonska
 
Posty: 32
Rejestracja: 24 marca 2009, 10:08 - wt
Lokalizacja: Łódź

Re: Studia na WSSM w Łodzi. Kto się wybiera ?

Postautor: frodo » 22 stycznia 2012, 17:35 - ndz

dobra wiadomosc dla maturzystow zainteresowanych japonistyka- w WSSM w Lodzi sa juz pierwsi dyplomanci /licencjaci/ japonistyki,w pazdzierniku 2011 r. rozpoczely sie tez studia magisterskie.Oznacza to,ze japonistyka w WSSM rozwija sie. W tym roku np. praktyczna nauke japonskiego prowadza cztery bardzo sympatyczne Japonki,poziom nauki jest bardzo dobry
frodo
 
Posty: 13
Rejestracja: 04 grudnia 2011, 16:18 - ndz

Re: Studia na WSSM w Łodzi. Kto się wybiera ?

Postautor: aleks » 09 kwietnia 2012, 22:46 - pn

moze to jest mały szczegół,ale ciekawy-30 marca spotkal się ze studentami japonistyki radca ambasady Japonii w Polsce pan Matsumoto,mówił o kontaktach gospodarczych japońsko -polskich, ale dla studentów bardzo ciekawe było to,że obiecał praktyki w firmach japońskich,to byłoby bardzo ciekawe dla nas,firm japońskich jest w Polsce sporo i niektórzy z nas chcieliby tam pracowac
aleks
 
Posty: 27
Rejestracja: 17 lutego 2012, 17:21 - pt

Re: Studia na WSSM w Łodzi. Kto się wybiera ?

Postautor: kajte88r » 10 kwietnia 2012, 13:48 - wt

@aleks
"(...)dla nas(...)"

czyli dla kogo?
kajte88r
 
Posty: 50
Rejestracja: 19 lipca 2008, 21:01 - sob

Re: Studia na WSSM w Łodzi. Kto się wybiera ?

Postautor: matpek » 18 kwietnia 2012, 13:34 - śr

aleks

proszę cie nie wprowadzaj w błąd przyszłych studentów w błąd, bo nikt nikomu nic nie obiecywał, tak jak się wypowiadałem w innym wątku byłem zainteresowany ale po wykładzie i zaprezentowanym poziomie na szczęście mi przeszło. Jedynie co można było się dowiedzieć to być może jest taka możliwość ale to nie wiadomo itd. Zresztą w zeszłym roku z tego co się zdążyłem zorientować takie praktyki obiecywane już były, a do tej pory z uzyskanych informacji nic takiego nie ruszyło.
matpek
 
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwietnia 2012, 12:05 - pn

Re: Studia na WSSM w Łodzi. Kto się wybiera ?

Postautor: aleks » 22 kwietnia 2012, 19:11 - ndz

twoja wypowiedż świadczy bardzo żle o tobie,jak można negowac pozytywną rolę wykładu radcy Ambasady Japonii przedstawionego w WSSM,ten człowiek z wielką sympatią odniósł do prośby uczelni,aby studenci japonistyki mogli miec praktyki w firmach japońskich,to może byc bardzo fajna sprawa dla studentów WSSM
aleks
 
Posty: 27
Rejestracja: 17 lutego 2012, 17:21 - pt

Re: Studia na WSSM w Łodzi. Kto się wybiera ?

Postautor: matpek » 22 kwietnia 2012, 21:43 - ndz

@aleks,

proszę cię tylko i wyłącznie o jedno. NIe wprowadzaj przyszłych studentów w błąd. To samo uczelnia WSSM obiecywała rok temu. Co więcej było napisane, że prowadzone są rozmowy w stopniu zaawansowanym, z tego co się zdążyłem zorientować nic takiego nie miało miejsca. Na UW czy UJ jest bardzo ciężko o wyjazdy, a wydaje mi się, że prestiż jak i poziom tych uczelni jest wyższy. Rozumiem, że uczelnia by przetrwać musi zarabiać ale tak jak ja i wielu innych rozważało czy rozważa podjęcie studiów, a kwota czesnego nie jest niska. Podpisanie umowy gwarantuje przychód uczelni na przestrzeni minimum 3 lat. Ale nie ma co specjalnie zabarwiać rzeczywistości, a mówić o faktach bo to że ktoś coś powiedział to ja jako maturzysta traktuje z przymróżeniem oka. Ludzie różne rzeczy mówią :]. A jak będą fakty i zagwarantowany wyjazd to wtedy można się nim chwalić, dobre chęci nie wystarczą
matpek
 
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwietnia 2012, 12:05 - pn

PoprzedniaNastępna

Wróć do Studia - Japonistyka

cron