Filologia Japońska - WSSM w Łodzi - nowość!

Informacje o studiach w Polsce

Re: Filologia Japońska - WSSM w Łodzi - nowość!

Postautor: Misako » 31 stycznia 2012, 15:14 - wt

Pochwali się ktoś co było na zaliczeniu z historii?:D
Misako
 
Posty: 7
Rejestracja: 25 września 2011, 11:23 - ndz


Re: Filologia Japońska - WSSM w Łodzi - nowość!

Postautor: aleks » 02 kwietnia 2012, 23:18 - pn

może przyda się informacja o wizycie w WSSM radcy ambasady Japonii w Polsce pana Matsumoto 30 marca,pan radca mówil o kontaktach gospodarczych japońsko-polskich,ale ja zapamiętałem przede wszystkim to,że obiecał on studentom pomoc w znalezieniu firm japońskich,ktore przyjmą studentów japonistyki na praktyki,tego podobno dotychczas nie było,ciekawy jestem czy to się uda.
aleks
 
Posty: 27
Rejestracja: 17 lutego 2012, 17:21 - pt

Re: Filologia Japońska - WSSM w Łodzi - nowość!

Postautor: wssm-lodz » 25 maja 2012, 14:36 - pt

W okresie poprzedzającym rekrutację na rok akademicki 2012/2013 podajemy aktualny program studiów licencjackich oraz magisterskich na japonistyce w WSSM.
Obrazek
Obrazek
wssm-lodz
 
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2012, 13:48 - pt
Lokalizacja: Łódź

Re: Filologia Japońska - WSSM w Łodzi - nowość!

Postautor: Nami » 03 czerwca 2012, 14:43 - ndz

Ja osobiście jestem zadowolona z naszej uczelni. Szczególnie, że od tego roku, dzięki naszym nauczycielom - Japończykom, mamy możliwość trenowania kyudo (japońskie łucznictwo) i to całkowicie za darmo. Nawet po 8 godzinach zajęć wciąż mam na to energię. Teraz zbieramy grupę na kendo. Myślę, że inne uczelnie nie oferują takich zajęć dodatkowych. Uczą nas osoby wykwalifikowane, m.in. sensei, który prowadzi własną szkołę kyudo.
Nami
 
Posty: 1
Rejestracja: 03 czerwca 2012, 14:32 - ndz

Re: Filologia Japońska - WSSM w Łodzi - nowość!

Postautor: aleks » 03 czerwca 2012, 21:34 - ndz

to właśnie jest fajne,że studenci japonistyki WSSM mogą trenowac sporty japońskie
aleks
 
Posty: 27
Rejestracja: 17 lutego 2012, 17:21 - pt

Re: Filologia Japońska - WSSM w Łodzi - nowość!

Postautor: greentea » 15 października 2012, 10:03 - pn

To właśnie jest nie fajne ... że nowy rok akademicki i już nowe cyrki na WSSM. Co to w ogóle ma być że wykładowcy nie mogą kserować materiałów dydaktycznych i testów na uczelni, tylko musza robić to za właśnie pieniądze bądź dawać studentom by kserowali oni sobie sami tez za swoje pieniądze. Bo mało to już płacimy za tę "uczelnie" to jeszcze trzeba wyciągnąć na kserze trochę od studentów. To też ma chorą cenę 15 gr. Następny problem to są sale gdzie przypisanym do sali zostaje nagle 3 wykładowców i nie ma gdzie odbyć zajęć, w ostatni weekend to był normalny cyrk, zero jakiejkolwiek organizacji. To jest nie do pomyślenia że taki wykładowca jak dr Janasiak musi biegać i szukać wolnej sali by mógł przeprowadzić zajęcia. Ostatnią "wesołą" kwestią jest jak co roku nowa ekipa w "bufecie" z mizernym wyborem produktów za kosmiczną cenę. Co roku zawsze było drożej ale teraz to już przegięcie.

Ot i to był właśnie mały news z nowości na WSSM, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na następne wydanie :)
greentea
 
Posty: 25
Rejestracja: 05 lipca 2009, 21:11 - ndz

Re: Filologia Japońska - WSSM w Łodzi - nowość!

Postautor: Niltinco » 15 października 2012, 13:03 - pn

greentea pisze:Co to w ogóle ma być że wykładowcy nie mogą kserować materiałów dydaktycznych i testów na uczelni, tylko musza robić to za właśnie pieniądze bądź dawać studentom by kserowali oni sobie sami tez za swoje pieniądze.

Akurat kserowanie materiałów przez studentów za własne pieniądze to standard na każdej uczelni. Jeśli rok jest liczny to jakoś ciężko mi wyobrazić sobie wykładowcę, który ślęczy przy ksero by dla każdego studenta zrobić kopię kilku (nawet 3-4 strony dla każdej z 50-60 osób to już ładna sterta) czy kilkunastu stron (o podręcznikach czy samych pojedynczych rozdziałach nie wspomnę), ale to że wykładowca nie może skserować testów to już chora sytuacja. Zerknęłam teraz też na plan WSSM i widzę, że na 1 roku są tylko 2 grupy, a na pozostały już po 1, więc to nie jest tłum studentów przez który uczelnia musiałaby ograniczyć dostęp do ksero.
Również planistów powinno być więcej skoro sobie nie radzą i robią zamieszanie z salami.
Ostatnią "wesołą" kwestią jest jak co roku nowa ekipa w "bufecie" z mizernym wyborem produktów za kosmiczną cenę. Co roku zawsze było drożej ale teraz to już przegięcie.

To akurat kwestia kosmetyczna, bo nikt nikogo nie zmusza by jadł na uczelni. Zwykle to co jest pod ręką jest droższe.

Greentea, ty już jesteś na 3 roku?
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze

Re: Filologia Japońska - WSSM w Łodzi - nowość!

Postautor: Jordi » 12 grudnia 2012, 22:47 - śr

Apropo bufetu to jestem w szoku, bo dali kogoś nowego.... i jakościowo jest niebo lepiej :)

Z tego co zauważyłem, to chyba uczelnia podpisała umowę z "Foodmarket" (na Wróblewskiego jest) i chyba to był strzał w dziesiątkę XD

Obiadek naprawdę porządnej wielkości i smaczny za 10 zł tylko (np ryż z dewolajem i suróweczką), poza tym kilka innych dań na ciepło (u poprzedniej właścicielki była.... pomidorówka z kwasem cytrynowym, masą mąki i rozgotowanym totalnie makaronem najtańszym za 5zł w maluśkiej miseczce :/ pomijając napoje np. za 3zł pół w porywach do 3/4 szklanki herbaty :/ ) - poza tym kanapeczki, ciasta, napoje - naprawdę skok jakościowy ogromny i już we wtorek widać było, że wystarczyło tylko nieco zwiększyć asortyment - jak wcześniej we wtorki zaglądało kilka osób, tak wczoraj koło 13:00 siedziało tam z 30 osób :) )

Aż nawet szkoda, że bar otwarty jest tylko w czasie zjazdów (piątek-niedziela) i dla dziennych dodatkowo we wtorki przez kilka godzin XD (bodaj 10-15 jakoś), no ale rozumiem trochę uczelnię, bo liczba studentów zaocznych jest 2x większa od dziennych...


co do zajęć to zmieniam zdanie na temat filozofii - kobita nie wie, czego naprawdę od nas chce i na nas zwala winę - raz narzeka, że milczymy, na następnych zajęciach narzeka, bo za dużo pytań zadajemy.... pomijając jej dziwne uwagi typu "nie wiem po co to mówię, bo i tak widzę, że nie rozumiecie"... :/ Filozofia mocno na minus w tym momencie... (pomijając, że nadal uważam, że wpychanie tego na każdy kierunek to totalne nieporozumienie)
Jordi
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 września 2012, 15:28 - pt

Re: Filologia Japońska - WSSM w Łodzi - nowość!

Postautor: kotorii » 06 stycznia 2013, 14:38 - ndz

Jordi pisze:Apropo bufetu to jestem w szoku, bo dali kogoś nowego.... i jakościowo jest niebo lepiej :)


Zgadzam się :) Bufet świetny! Chyba najlepszy jaki do tej pory był ;)

Jordi pisze:co do zajęć to zmieniam zdanie na temat filozofii - kobita nie wie, czego naprawdę od nas chce i na nas zwala winę - raz narzeka, że milczymy, na następnych zajęciach narzeka, bo za dużo pytań zadajemy.... pomijając jej dziwne uwagi typu "nie wiem po co to mówię, bo i tak widzę, że nie rozumiecie"... :/ Filozofia mocno na minus w tym momencie... (pomijając, że nadal uważam, że wpychanie tego na każdy kierunek to totalne nieporozumienie)


Ja na szczęście przygodę z filozofią mam już za sobą... Pamiętam, że bardzo zdolna dziewczyna, która odpowiedziała poprawnie na wszystkie pytania nie zaliczyła. Zapytała się kobiety, dlaczego. Odpowiedź - nie podobał mi się pani charakter pisma. Niestety, trzeba zagryźć zęby i wytrzymać... A jeżeli kiedykolwiek będziecie mieć filozofię z innym wykładowcą, na innej uczelni, zobaczycie, że te wykłady były wyjątkowo beznadziejne (niczym glottodydaktyka i geografia z referacikami :/). Powodzenia!!
____________________________________________________________
„Życie jest w kolorze, który ma Twoja wyobraźnia.” /Marek Aureliusz/
Awatar użytkownika
kotorii
 
Posty: 70
Rejestracja: 17 kwietnia 2009, 22:22 - pt
Lokalizacja: Wieś której na mapie nie ma...

Re: Filologia Japońska - WSSM w Łodzi - nowość!

Postautor: Niltinco » 06 stycznia 2013, 16:53 - ndz

A jeżeli kiedykolwiek będziecie mieć filozofię z innym wykładowcą, na innej uczelni, zobaczycie, że te wykłady były wyjątkowo beznadziejne

Ja miałam na innej uczelni z innym wykładowcą i też na zajęciach z nudów miałam ochotę obgryzać ławkę. To chyba specyfika wykładów z filozofii :/.
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze

Poprzednia

Wróć do Studia - Japonistyka

cron