WZWSH - japonistyka

Informacje o studiach w Polsce

WZWSH - japonistyka

Postautor: kajte88r » 19 lipca 2008, 21:04 - sob

Witajcie
W tym roku złóżyłam na filologie japońską papiery. Uczelnia jak w temacie. Dowiedziałam się, iż od dwóch lat próbują utworzyć ten kierunek, ale ciągle jest za mało chętnych. Czy ktokolwiek składał tam papiery? I to na zaoczne? (i zaoczne-12x380 i dzienne są płatne 12x415)
kajte88r
 
Posty: 50
Rejestracja: 19 lipca 2008, 21:01 - sob


Re: WZWSH - japonistyka

Postautor: Senna » 20 lipca 2008, 19:33 - ndz

A cóż to za uczelnia, że nawet sama pani Google nie pomogła mi rozszyfrować skrótu? Mowa o http://www.wschodzachod.edu.pl/? Ja wybieram się na WSSM(Łódź).
Awatar użytkownika
Senna
 
Posty: 33
Rejestracja: 02 czerwca 2008, 16:11 - pn

Re: WZWSH - japonistyka

Postautor: kajte88r » 20 lipca 2008, 19:37 - ndz

Senna pisze:A cóż to za uczelnia, że nawet sama pani Google nie pomogła mi rozszyfrować skrótu? Mowa o http://www.wschodzachod.edu.pl/? Ja wybieram się na WSSM(Łódź).


Wyskakuje jako trzecie: http://www.wschodzachod.edu.pl/
O WSSM słyszałam zbyt wiele negatywnych opinii, przeraża mnie malutka ilość godzin japońskiego na dziennych, już nie wspomnę o zaocznych.

Zależy mi na powstaniu f. jap. na WZWSH w końcu nowa uczelnia, która opinie ma dobrą... mogłoby wyjść całkiem przyzwoicie. Tylko żeby ludzie składali dokumenty i byli chętni. Rekrutacja nic nie kosztuje, a czesne wynosi 380zł!!
kajte88r
 
Posty: 50
Rejestracja: 19 lipca 2008, 21:01 - sob

Re: WZWSH - japonistyka

Postautor: Senna » 21 lipca 2008, 16:16 - pn

Filologia japońska na WSSM ponoć też startuje od tego roku. Skąd wiesz jak będzie wyglądała i ile godzin japońskiego będzie w tygodniu?

Troche dałaś mi do myślenia czy by tam przypadkiem też papierów nie podrzucić.. :P nie wiesz ile osób juz sie zapisało ani ile planują mieć?
Awatar użytkownika
Senna
 
Posty: 33
Rejestracja: 02 czerwca 2008, 16:11 - pn

Re: WZWSH - japonistyka

Postautor: kajte88r » 21 lipca 2008, 16:18 - pn

Senna pisze:Filologia japońska na WSSM ponoć też startuje od tego roku. Skąd wiesz jak będzie wyglądała i ile godzin japońskiego będzie w tygodniu?

Troche dałaś mi do myślenia czy by tam przypadkiem też papierów nie podrzucić.. :P nie wiesz ile osób juz sie zapisało ani ile planują mieć?


Chcą mieć na zaocznych 30. Nie wiem jak na dziennych.
Co do ilości osób które się zapisały to nie mam pojęcia, o to nie zapisałam. Podobno jednak już pare osób papiery złożyło, boom chętnych ma być ok sierpnia... tylko czy faktycznie ludzie tam pójdą, to jest pytanie.
kajte88r
 
Posty: 50
Rejestracja: 19 lipca 2008, 21:01 - sob

Re: WZWSH - japonistyka

Postautor: Senna » 21 lipca 2008, 16:21 - pn

I czy faktycznie japonistyka będzie tam lepsza niż na WSSM...
Awatar użytkownika
Senna
 
Posty: 33
Rejestracja: 02 czerwca 2008, 16:11 - pn

Re: WZWSH - japonistyka

Postautor: kajte88r » 21 lipca 2008, 16:29 - pn

Senna pisze:I czy faktycznie japonistyka będzie tam lepsza niż na WSSM...


Tego nie zgadniesz, skoro to pierwszy rok... ja nie wiem na razie co robic... zupełnie. Jestem w kropce.


Opfff, http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... a=74727518
Ja założyłam ten wątek: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=245&w=82420414 śledź go, może się czegoś dowiemy.
kajte88r
 
Posty: 50
Rejestracja: 19 lipca 2008, 21:01 - sob

Re: WZWSH - japonistyka

Postautor: Senna » 21 lipca 2008, 18:10 - pn

Właśnie się nieco przeraziłam, widząc kilka słów krytyki WSSM, a nie odnajdujac pozytywnych opinii. Oops... już nie jestem taka pewna czy to był dobry wybór, ale jeśli ogólnie WSSM się nie chwali to nie wiem czy japonistyka będzie odstawała poziomem.
Te opinie to jedyny powód dla którego nie decydujesz się na WSSM? Bo mi w sumie obojętne którą uczelnie wybiorę, byle w Łodzi. A tak to wiadomo, na uwadze ma się głównie poziom nauki...
Dzięx za linki, będę śledziła wątek.
Awatar użytkownika
Senna
 
Posty: 33
Rejestracja: 02 czerwca 2008, 16:11 - pn

Re: WZWSH - japonistyka

Postautor: kajte88r » 21 lipca 2008, 18:13 - pn

Nie decyduje się na razie bo :
a) musze wpierw znaleźć pracę i zarobić na wpisowe
b) cały czas się zastanawiam czy WZWSH nie będzie lepsze... tylko pytanie - czy kierunek powstanie? Gdyby tylko było to pewne to myślę, że bym się nie wachała.
Dodatkowym problemem jest to, że znam profesora Yoshide i na zajęciach jakie z nim miałam pare lat temu nie był zbyt wymagający... A ja mnie zależy na intensywnych zajęciach(dzienne odpadają)
Z jeszcze innej strony - i tak najpewniej pójdę na japoński do szkoły językowej Empiku żeby umieć ten język bardzo dobrze. Więc najbardziej istotny jest dla mnie teraz poziom reszty przedmiotów...
kajte88r
 
Posty: 50
Rejestracja: 19 lipca 2008, 21:01 - sob

Re: WZWSH - japonistyka

Postautor: Senna » 21 lipca 2008, 18:36 - pn

Hm... zostawiam papiery na WSSM, po pierwszym roku czy semestrze mogę się wypowiedzieć czy jestem zadowolona. Życzę satysfakcji z decyzji, którą podejmiesz ostatecznie ;]
Awatar użytkownika
Senna
 
Posty: 33
Rejestracja: 02 czerwca 2008, 16:11 - pn

Re: WZWSH - japonistyka

Postautor: kajte88r » 21 lipca 2008, 18:38 - pn

Senna pisze:Hm... zostawiam papiery na WSSM, po pierwszym roku czy semestrze mogę się wypowiedzieć czy jestem zadowolona. Życzę satysfakcji z decyzji, którą podejmiesz ostatecznie ;]



Czyli nawet nie zlozysz na WZWSH?
kajte88r
 
Posty: 50
Rejestracja: 19 lipca 2008, 21:01 - sob

Re: WZWSH - japonistyka

Postautor: Senna » 21 lipca 2008, 18:51 - pn

Jestem zdecydowana na WSSM. Wpisowe też już zapłaciłam. Myślę że nie warto składać dokumentów na drugą uczelnie, skoro wiem gdzie chcę iść. Nie będę tworzyła sztucznego tłumu :-P
Awatar użytkownika
Senna
 
Posty: 33
Rejestracja: 02 czerwca 2008, 16:11 - pn

Re: WZWSH - japonistyka

Postautor: kajte88r » 21 lipca 2008, 18:52 - pn

No szkoda...
Możliwe, że się spotkamy. Dziękuje za odpowiedzi na post
kajte88r
 
Posty: 50
Rejestracja: 19 lipca 2008, 21:01 - sob

Re: WZWSH - japonistyka

Postautor: MIZUKI » 22 lipca 2008, 17:17 - wt

Poczatkowo zastanawialem sie WSHWZ czy WSSM... Zdecydowalem sie na WSSM. Oplacilem juz wpioswe. Uwazam , iz ich oferta jest bogadsza. Na WSHWZ bylem osobicie. Tam dowiedzialem sie, iz filologia japonska nie systartowala juz raz... Wole wiec nie ryzykowac. Podczas zapisu na WSSM powiedziano mi , ze jestem juz 15 osoba zapisana na studia dzienne. A to bylo ladnych pare tygodni temu... Wiec tutaj raczej jest to pewne.
Słowa niewypowiedziane są kwiatem ciszy
Awatar użytkownika
MIZUKI
 
Posty: 74
Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 11:58 - śr
Lokalizacja: Łódź

Re: WZWSH - japonistyka

Postautor: kajte88r » 30 lipca 2008, 00:43 - śr

Jakbys sie zapisal na WZWSH, kto wie. Moze tez bylbys 15. I za darmo
kajte88r
 
Posty: 50
Rejestracja: 19 lipca 2008, 21:01 - sob

Następna

Wróć do Studia - Japonistyka

cron