Gdzie studiować japonistykę - prywatnie?

Informacje o studiach w Polsce

Re: Gdzie studiować japonistykę - prywatnie?

Postautor: Niltinco » 05 lipca 2008, 18:42 - sob

Kobylastą "Gramatykę japońską" UJ na razie sobie daruj bo bez wiedzy językoznawczej i jakiegoś pojęcia o japońskim niewiele z niej zrozumiesz. Zresztą nie są to książki przeznaczone dla samouków, ani dla osób nie obeznanych z japońskim. To raczej rodzaj bryku dla japonistów by mieli całą gramę w jednym zbiorze.
Przed rozpoczęciem studiów opanuj tylko hiraganę i katakanę, a o resztę się nie martw bo i tak naukę zaczniesz od zera. Lepiej zacząć uczyć się podstaw pod okiem nauczyciela niż liznąć coś na własną rękę bo nauczałabyś się czegoś błędnie (o co nie trudno), a potem ciężko byłoby Ci się wyzbyć tych błędów.

P.S
W tym akademiku mają być sedesy ze złota, że aż 420 zł sobie wołają? Taniej można wynająć w 2-3 osoby jakieś naprawdę ładne mieszkanie gdzie nie martwisz się o grzyba pod prysznicem, klocka utoczonego po pijaku przez kogoś na desce klozetowej, hałasu ciągłych imprez i kolejki do kuchenki.
Niltinco
 
Posty: 215
Rejestracja: 30 maja 2007, 14:02 - śr
Lokalizacja: Zabrze


Re: Gdzie studiować japonistykę - prywatnie?

Postautor: Senna » 05 lipca 2008, 20:54 - sob

W takim razie hiragana i katakana...

Akademik jest nowy, będę pierwszym lokatorem więc nie spodziewam się grzyba pod prysznicem. Będę miała własną łazienkę, 4 minuty drogi na nogach na uczelnię, a mając ewentualne problemy przy nauce powinnam mieć japonistów kilka ścian dalej. Ostateczie, nie muszę tułać się po Łodzi w wielkich poszukiwaniach, co nie ukrywam że ma znaczenie. Wszystko jak najbardziej okej.
Awatar użytkownika
Senna
 
Posty: 33
Rejestracja: 02 czerwca 2008, 16:11 - pn

Re: Gdzie studiować japonistykę - prywatnie?

Postautor: Ewunia » 21 lipca 2008, 16:32 - pn

Witajcie :)
Ja również myślę, o podjęciu studiów na filologii japońskiej w WSSM w Łodzi. Myślę, że mam dość dobre rozeznanie odnośnie jej uczelni. Wiadomo mi, że jest to bardzo dobra uczelnia posiadająca uprawnienia doktorskie co wyróżnia jąw skali ogólnopolskiej. Jeżeli chodzi o filologię japońską to dowiedziałam się, że w tygodniu będzie około 30 godzin zajęć, to jest dużo! W tej liczbie planuje się 18 godzin tygodniowo języka praktycznego co obejmuje m. in. następujące przedmioty:
- praktyczna nauka języka japońskiego,
- konwersacje na wideo,
- nauka pisma japońskiego,
- gramatyka opisowa jez. japońskiego,
- historia Japonii,
- literatura japońska.
:wow:

Wiem również, że wśród kadry nauczycielskiej jest znany nauczyciel akademicki (Japończyk) - Masakatsu Yosima. Powiedziano mi również, że Rektor uczelni rozmawiał z wybitnym Polskim Japonistą prof. Mikołajem Melanowiczem na temat jego przyjazdu do Łodzi. WSSM zatrudnia też dwoje młodych japonistów: Izabelę Plesiewicz i Witolda Wybrańskiego.
Ewunia
 
Posty: 5
Rejestracja: 21 lipca 2008, 16:14 - pn

Re: Gdzie studiować japonistykę - prywatnie?

Postautor: kajte88r » 21 lipca 2008, 16:47 - pn

Ewunia pisze:Witajcie :)
Ja również myślę, o podjęciu studiów na filologii japońskiej w WSSM w Łodzi. Myślę, że mam dość dobre rozeznanie odnośnie jej uczelni. Wiadomo mi, że jest to bardzo dobra uczelnia posiadająca uprawnienia doktorskie co wyróżnia jąw skali ogólnopolskiej. Jeżeli chodzi o filologię japońską to dowiedziałam się, że w tygodniu będzie około 30 godzin zajęć, to jest dużo! W tej liczbie planuje się 18 godzin tygodniowo języka praktycznego co obejmuje m. in. następujące przedmioty:
- praktyczna nauka języka japońskiego,
- konwersacje na wideo,
- nauka pisma japońskiego,
- gramatyka opisowa jez. japońskiego,
- historia Japonii,
- literatura japońska.
:wow:

Wiem również, że wśród kadry nauczycielskiej jest znany nauczyciel akademicki (Japończyk) - Masakatsu Yosima. Powiedziano mi również, że Rektor uczelni rozmawiał z wybitnym Polskim Japonistą prof. Mikołajem Melanowiczem na temat jego przyjazdu do Łodzi. WSSM zatrudnia też dwoje młodych japonistów: Izabelę Plesiewicz i Witolda Wybrańskiego.


http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... a=74727518

A ja sie wacham. Nie wiem czy nie próbować na WZWSH, gdzie dopiero ma powstac kierunek ale uczelnia ma lepsza opinie
kajte88r
 
Posty: 50
Rejestracja: 19 lipca 2008, 21:01 - sob

Re: Gdzie studiować japonistykę - prywatnie?

Postautor: Senna » 21 lipca 2008, 18:46 - pn

Ewunia pisze:Ja również myślę, o podjęciu studiów na filologii japońskiej w WSSM w Łodzi [...] Wiadomo mi, że jest to bardzo dobra uczelnia posiadająca uprawnienia doktorskie co wyróżnia jąw skali ogólnopolskiej. Jeżeli chodzi o filologię japońską to dowiedziałam się, że w tygodniu będzie około 30 godzin zajęć, to jest dużo! W tej liczbie planuje się 18 godzin tygodniowo języka praktycznego


Ewunia, nawet nie wiesz jak mnie podniosłaś na duchu :) Myślisz o japonistyce w tym roku? Gdybyś tak złożyła papierzyska na WSSM to daj znać która jesteś na liście, ok? Jestem ciekawa ilu juz jest chetnych.
Awatar użytkownika
Senna
 
Posty: 33
Rejestracja: 02 czerwca 2008, 16:11 - pn

Re: Gdzie studiować japonistykę - prywatnie?

Postautor: Ewunia » 22 lipca 2008, 15:43 - wt

Ciesze się, że mogę pomóc osobom niezdecydowanym co do podjęcia studiów w Wyższej Szkole Studiów Międzynarodowych w Łodzi. Wykonałam telefon do dziekanatu tej uczelni i okazuje się, że na filologię japońską zapisało się już około 30 osób - to bardzo dużo. Chcę też powiedzieć, że tylko złośliwi ludzie mogą wypowiadać się źle o WSSM. Proponuję przejrzeć inne fora dyskusyjne dotyczące tej uczelni.
Łatwo zauważyć, ze szkoła proponuje bardzo bogatą ofertę kierunków i specjalności.
Ja jestem prawdopodobnie 17 na liście. Złożyłam też wniosek o miejsce w akademiku :PPP
Pozdrawiam
Ewunia
 
Posty: 5
Rejestracja: 21 lipca 2008, 16:14 - pn

Re: Gdzie studiować japonistykę - prywatnie?

Postautor: MIZUKI » 22 lipca 2008, 17:23 - wt

Hiragana i katakana to podstawa ;p.... Jesli zapisalas sie na WSSM, na studia dzienne to jestesmy razem na jednym roku :D.

Co do samego jezyka... Ktos wczesniej pisal , ze pojdzie na Japonistyke jak juz bedzie dobrze mowic po japonsku... Troche dziwne bo ja tam wlasnie ide po to zeby tego jezyka sie nauczyc. Po co placic dwa razy za to samo ? Dobrze znac podstawy i takie tam. To czywiste. Jednak...
Słowa niewypowiedziane są kwiatem ciszy
Awatar użytkownika
MIZUKI
 
Posty: 74
Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 11:58 - śr
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie studiować japonistykę - prywatnie?

Postautor: Senna » 23 lipca 2008, 05:50 - śr

MIZUKI pisze:Jesli zapisalas sie na WSSM, na studia dzienne to jestesmy razem na jednym roku :D.

W takim razie "znam" już drugą osobę. Cieszę sie ogromnie :D jeszcze jakieś 47 i będzie wielki sukces :-P

MIZUKI pisze:Ktos wczesniej pisal , ze pojdzie na Japonistyke jak juz bedzie dobrze mowic po japonsku... Troche dziwne bo ja tam wlasnie ide po to zeby tego jezyka sie nauczyc. Po co placic dwa razy za to samo ? Dobrze znac podstawy i takie tam. To czywiste. Jednak...

Mnie również na poczatku to bardzo zaskoczyło...

Odnośnie WSHWZ, obawiam się tego samego - że znowu nie wystartuje. Dlatego juz nie kombinuję. MSSM to sympatyczna uczelnia. Jeszcze tylko ten akademik dostać i będzie gicior ;)
Awatar użytkownika
Senna
 
Posty: 33
Rejestracja: 02 czerwca 2008, 16:11 - pn

Re: Gdzie studiować japonistykę - prywatnie?

Postautor: kajte88r » 30 lipca 2008, 00:47 - śr

Jest tyle obiekcji, czemu nie ryzykowac? No, az mnie nosi.
A zadzwonic? A porozmawiac? Moze teraz sytuacja wyglada inaczej. Nie idzie na japonistyke te 10 osob z forum, tylko duzo duzo wiecej!
Z jednej strony wielka krytyka WSSM, a z drugiej wszyscy tam ida? Wy tak tylko gadacie zeby bylo ciekawiej jakie WSSM straszne? Z tego co wiem WZWSH ma nieco lepsza opinie, a przynajmniej mniej negatywnych!
kajte88r
 
Posty: 50
Rejestracja: 19 lipca 2008, 21:01 - sob

Re: Gdzie studiować japonistykę - prywatnie?

Postautor: Senna » 30 lipca 2008, 01:53 - śr

Masz rację, wszyscy tu wchodzimy tylko po to żeby sobie urozmaicic życie ;)
Awatar użytkownika
Senna
 
Posty: 33
Rejestracja: 02 czerwca 2008, 16:11 - pn

Re: Gdzie studiować japonistykę - prywatnie?

Postautor: KillBill » 30 lipca 2008, 11:54 - śr

Co do opinii o WSSM, nie należy się sugerować za bardzo opinią 2-3 osób na tym forum. Najlepiej wejdźcie sobie na forum uczelni na naszej-klasie i poczytajcie co piszą studenci i absolwenci. Opinie są różne ale więcej pozytywnych, które są bardziej przekonywujące.

http://nasza-klasa.pl/school/61508/forum/1
KillBill
 
Posty: 2
Rejestracja: 25 lipca 2008, 11:57 - pt

Re: Gdzie studiować japonistykę - prywatnie?

Postautor: Norek » 30 lipca 2008, 15:34 - śr

kajte88r pisze:Z jednej strony wielka krytyka WSSM, a z drugiej wszyscy tam ida?

Jeszcze część osób pójdzie przecież na WSJO, o czym niektórzy zdaje się zapomnieli;)
A w tej chwili będzie tam już trzeci rok japonistyki, z każdym wydaje się być coraz lepiej.
Pozdrawiam!
YOU DON'T NEED A REASON TO HELP PEOPLE
Norek
 
Posty: 67
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:37 - śr
Lokalizacja: Kielce

Re: Gdzie studiować japonistykę - prywatnie?

Postautor: kajte88r » 14 sierpnia 2008, 18:09 - czw

Mnie chodzi najbardziej o łódzkie uczelnie aktualnie, WSJO mnie nie interesuje
kajte88r
 
Posty: 50
Rejestracja: 19 lipca 2008, 21:01 - sob

Re: Gdzie studiować japonistykę - prywatnie?

Postautor: Norek » 19 sierpnia 2008, 21:04 - wt

Rozumiem, ale wybieranie uczelni tylko dlatego że jest blisko miejsca zamieszkania jest największym błędem jaki można popełnić.
Jeśli już masz zamiar płacić za prywatną uczelnię lepiej wydawać kasę w dobrym miejscu.
Pozdrawiam:)
YOU DON'T NEED A REASON TO HELP PEOPLE
Norek
 
Posty: 67
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:37 - śr
Lokalizacja: Kielce

Re: Gdzie studiować japonistykę - prywatnie?

Postautor: pszem » 26 sierpnia 2008, 14:43 - wt

Odpowiadam RHAYU
Przez pewien czas zastanawiałem się czy wybrać japonistykę w Wyższej Szkole Studiów Międzynarodowychw Łodzi.
Ogólnie jest to bardzo dobra uczelnia, ale filologię japońska uruchamia w tym roku.
Dzisiaj wiem że mój wybór jest prawidłowy, pani z dziekanatu potwirdzila (dzisiaj tj 26 sierpnia), że kierownikiem filologii japońskiej w WSSM w Łodzi będzie najbardziej znany polski japonista prof Mikołaj Melanowicz.
Jestem więc spokojny i czekam na pierwsze zajęcia. Ja wybralem studia dzienne.
Warto spojrzeć na stronę internetową WSSM www.wssm.edu.pl
do miłego zobaczenia.
pszem
 
Posty: 2
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 14:16 - wt

PoprzedniaNastępna

Wróć do Studia - Japonistyka

cron