Teatr No. Możliwość obejrzenia. DVD

Kultura w szerokim słowa znaczeniu

Teatr No. Możliwość obejrzenia. DVD

Postautor: pawellt » 03 czerwca 2015, 12:48 - śr

Witam serdecznie

To mój pierwszy temat na forum. Wybaczcie proszę, jeśli ktoś już o coś podobnego pytał. Wyszukiwarka sugeruje, że jednak nie :)

Chodzi mi mianowicie o teatr no (noh). Po lekturze traktatów Zeamiego w tłumaczeniu p. Jadwigi Rodowicz (Aktor Doskonały), zainteresowałem się bardzo wspomnianym teatrem. Obejrzałem kilka sztuk, dostępnych na youtubie, przeczytałem sporo artykułów. Niestety na wspomnianym youtube nie ma tego zbyt wiele (o wiele więcej jest kabuki), poza tym jak wiadomo jakość też pozostawia wiele do życzenia - a w No istotne są niuanse, gra światłocienia itd. Czy orientujecie się może czy można (i gdzie) dostać jakieś dobre DVD ze sztukami No? Amazon nic nie pokazuje. Polskie sklepy internetowe również. A może jest jakaś możliwość pooglądania tych sztuk gdzieś w sieci? (coś jak subskrypcje klasycznych oper, które można oglądać on-line w HD na www.mezzo.tv)? Ewentualnie może ktoś kupował coś podobnego w jakimś japońskim sklepie (byle coś zaufanego i z możliwością przełączenia się na interfejs anglojęzyczny ;-) i mógłby polecić?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje i pomoc :-)
pawellt
 
Posty: 1
Rejestracja: 03 czerwca 2015, 12:21 - śr


Re: Teatr No. Możliwość obejrzenia. DVD

Postautor: ZigiZagi » 07 października 2015, 20:13 - śr

Och, sam chciałbym wiedzieć, gdzie można takie rzeczy obejrzeć.
ZigiZagi
 
Posty: 3
Rejestracja: 07 października 2015, 18:30 - śr


Wróć do Kultura

cron