Pomoc

Kultura w szerokim słowa znaczeniu

Pomoc

Postautor: LeeHoHee » 28 lutego 2011, 15:47 - pn

Hej,
poszukuję osoby, która ma bogatą wiedzę na temat kultury Japonii, a przede wszystkim orientuje się w temacie rytuałów, historii Japonii feudalnej oraz samurajów i jest na tyle wspaniałomyślna, że od czasu do czasu rozwieje moje wątpliwości dotyczące owych tematów. Zajmuję się filmem i aktualnie pracuję nad moją magisterską poświęconą obrazie yakuzy w Aktach Yakuzy Fukasaku. Problem polega na tym, że często odwołuję się do tradycji i samurajskiej spuścizny, a nie jestem AŻ tak biegła w tym temacie. Co prawda trochę się orientuje w kulturze Japonii (no i od czego są książki), lecz czasami nie wszystko jest dla mnie jasne i nie za bardzo mam się kogo zapytać. Dlatego poszukują osoby, która w razie czego potrafiłaby mi odpowiedzieć na kilka pytań :)

PS najchętniej nawiązałabym kontakt z osobą, która studiują język i kulturę Japonii, gdyż wierzę, że posiada ugruntowaną i sprawdzoną wiedzę (ach te liczne egzaminy xD)

Z góry dzięki za pomoc :-D

i jeszcze jedno: LUDZIE! kto nie widział Sugawary Bunty w Aktach Yakuzy ten nie wie, co stracił :)
LeeHoHee
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 lutego 2011, 15:27 - pn


Wróć do Kultura

cron