Zbiór informacji i ciekawostek o Japoni , mandze i anime

Kultura w szerokim słowa znaczeniu

Re: Zbiór informacji i ciekawostek o Japoni , mandze i anime

Postautor: Anna2 » 14 września 2011, 01:33 - śr

Noxagon pisze:
Każdy się myli , staram się pisać artykuły jakie znalazłem , usłyszałem zobaczyłem ;P


Fakt, kazdy sie myli, ale mozna zmniejszyc ilosc tych pomylek, jesli opierasz sie na zrodlach:
a. bardziej wspolczesnych niz te z czasow "Chryzantemy i Miecza".
b. bardziej wiarygodnych niz stereotypy opisane przez zachlysnietych Japonia fanboyow czy turystow ktorzy byli tu na dwutygodniowej objazdowce.
Mam nalog instagramowy: http://instagram.com/twocatsinjapan#
Anna2
 
Posty: 103
Rejestracja: 08 kwietnia 2009, 09:20 - śr
Lokalizacja: Tochigi-ken


Re: Zbiór informacji i ciekawostek o Japoni , mandze i anime

Postautor: PrawdziweKawaii » 20 października 2012, 00:20 - sob

Na wstępie chciałbym się przywitać z wszystkimi na forum tej strony a w szczególności tego wątku, który najbardziej mnie zainteresował a także poprosić o wyrozumiałość wobec ewentualnych błędów, które zapewne popełnię zanim zorientuje się co i jak i gdzie należy napisać. Mój nick "Prawdziwe Kawaii" nie został wybrany przypadkowo - wybrałem go dlatego, że w znalezionych przez mnie tutaj postach pojawiła się informacja na temat Magazynu Kawaii a właśnie na jego temat bardzo wiele wiem głównie stąd, że miałem (i nie miałem) przyjemność być współtwórcą tego magazynu w początkowym okresie jego istnienia. Minęło już kilkanaście lat od ukazania się pierwszego numeru i powstało przez ten czas sporo "mitów", które w mniejszy lub większy sposób zacierają fakty a co za tym idzie i prawdę na temat Kawaii. Nie będę krył, że po latach milczenia a i może to za sprawą wieku i płynącej z tego jakiejś mądrości, postanowiłem przełamać swoja osobistą "zmowę milczenia" i napisać parę słów także os siebie i z mojego punktu widzenia całokształtu historii Mangi i Anime w Polsce i nieodzownego w tym wątku magazynu Kawaii. Jeśli ktoś jeszcze czyta posty tu publikowane lub przynajmniej śledzi cytaty tu zamieszczane a jest zainteresowany pociągnięciem tej publikacji dalej zapraszam do wymiany spostrzeżeń, zadawania pytań i rozwijania/poszerzania naszej wiedzy. Ze swojej strony mogę obiecać, że postaram się dołożyć wszelkich starań by rzetelnie odpowiedzieć na pytania a take uwiarygodnić moja tożsamość. Dziękuję i czekam na odzew.
PrawdziweKawaii
 
Posty: 1
Rejestracja: 19 października 2012, 23:12 - pt
Lokalizacja: Kraków

Re: Zbiór informacji i ciekawostek o Japoni , mandze i anime

Postautor: Noxagon » 23 października 2012, 18:34 - wt

Bardzo mnie to cieszy że ktoś odkopał w końcu ten temat , bo zasadniczo sam go zaniedbałem a po drugie nie miałem czasu. Na szczęście w końcu mój kochany adres e-mail przypomniał mi o moim zbiorze. Jeżeli chcesz wystawić jakieś ciekawe posty w tym temacie zachęcam cie do tego jak najbardziej , po za tym ja sam osobiście niedługo coś napisze ;)
Żona i tatami są najlepsze, gdy nowe
Pasta sojowa, która wygląda jak pasta sojowa, nie jest dobra pastą sojową.
ObrazekObrazek
Noxagon
 
Posty: 44
Rejestracja: 06 marca 2010, 18:25 - sob

Poprzednia

Wróć do Kultura

cron