Sny a Sztuki Walki

Wszystko co dotyczy japońskich sztuk walki i sportu

Sny a Sztuki Walki

Postautor: Mizu » 31 grudnia 2006, 01:19 - ndz

Witajcie. Każdy człowiek musi w końcu spać. A jak wiadomo każdemu człowiek potrafi śnic.
Sny odzwierciedlają nasze marzenia, pragnienia, strach, miłość, przeżycia wewnętrzne i dnia dzisiejszego, myśli itd.
W związku z powyższymi faktami zastanawiam się ilu z was śnią się lub śniły się sny o Sztukach Walki? Jakie są to sny? Czy zdarza wam się to często czy rzadko. Czy wy w nich występujecie sami z kimś czy są to tylko osoby trzecie.
Zapraszam do wypowiedzi i do opisywania swoim "marzeń sennych" związanych ze Sztukami Walki.
Awatar użytkownika
Mizu
 
Posty: 8
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 23:00 - wt
Lokalizacja: Olsztyn


Postautor: G_U_M_A » 31 grudnia 2006, 04:11 - ndz

Ogolnie rzadko kiedykolwiek cos mi sie sni, a juz tym bardziej zwiazanego ze sportami walki. Jedynie raz mialem sen dotyczacy sportow walki.
Snilo mi sie, ze bralem udzial w zawodach BJJ z regulami full contact, gdzie mogli startowac amatorzy (w tym ja) jak i profesjonalni zawodnicy. W losowanniu par dostalem zeszlorocznego mistrza tychże zawodow. Po rozpoczeciu walki moj przeciwnik szybko sprowadzil mnie do parteru. Mimo moich prob uwolnienia powoli mnie rozpracowywal. Nastepstwem tego bylo zajecie przez niego dogodnej pozycji do zalozonia na mnie dzwigni na kregoslup (takie dzwignie sa zwykle zabronione, jednak w moim snie reguly tych zawodow dopuszczaly stosowanie takich dzwigni). tak wiec zostalem zlapany w zelazny uscisk, a przeciwnik odgial sie do tylu maksymalnie. spowodowalo to rowniez moje wygiecie. W tej samej sekundzie uslyszalem chrupniecie lamanego kregu i bol w odcinku ledzwiowym kregoslupa. Przebudzilem sie momentalnie z urojonym bolem w ledzwiach, ktory oczywiscie po paru sekundach znikl.


P.S
dla osob ktore nie za bardzo wiedza co rozumie poprzez dzwignie na kregoslup prosze zdjecie pokazujace na czym to mniej wiecej polega:
http://www.lockflow.com/images/article_images/1775.jpg
To live is to suffer, but to survive is to find meaning in this suffer
Awatar użytkownika
G_U_M_A
 
Posty: 145
Rejestracja: 17 września 2005, 18:40 - sob
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Mizu » 08 stycznia 2007, 16:30 - pn

Jakiś czas temu miałem bardzo ciekawy sen. Mianowicie szedłem ulicą w jakiejś dzielnicy gdzie głównie były domki jednorodzinne. Zanim wyszedłem z tej dzielnicy na około mnie pojawili się trzej goście. Ewidentnie widac było, że szykowali się do napaści na mnie.
Otoczyli mnie z trzech stron. A ja uprzednio obniżywszy postawę poczułem tak jakbym czół rzeczywistość bardzo wyraźnie co dało mi uczócie, że wszystko dookoła mnie spowolniło.
W pewnym momencie zaatakowali mnie równocześnie, lecz byli dla mnie za wolni. Ruszyłem w stronę jednego z nich który był najbliżej mnie. Zablokowałem cios prawą ręką i przeszedłem pod niom chwytając ją. Następnie zrobiłem na gościu ikyo. Jak sciągnąłem go na ziemię ruszyłem na następnego, który chciał mnie uderzyć z munetsuki. Jednakże ja byłem zbyt szybki i po tym jak pozwoliłem uderzeniu mnie ominąć zrobiłem na nim kotegaeshi. Trzeci z kolei jak to zobaczył stanął zamurowany. I na tym się sen skończył. 8)
Awatar użytkownika
Mizu
 
Posty: 8
Rejestracja: 26 grudnia 2006, 23:00 - wt
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: Mariko » 09 lutego 2007, 18:51 - pt

Gdy zaczęłam chodzić na Aikido przyśnił mi się bardzo ciekawy i przyjemny sen związany właśnie z tą sztuką.
Byłam na treningu i wykonywałam jakąś technikę. Chciaż bardzo się starałam, to zupełnie mi nie wycchodziła. Na drugim końcu Dojo stał Shin Koyamada (jeden z moich ulubionych japońskich aktorów) który obserwował uważnie moje zmagania. W pewnej chwili stał się niewidzialny i podszedł do mnie. Szeptem zaczął mi tłumaczyć jak należy tą technikę wykonać, dzięki jego tłumaczeniu powoli pojęłam o co chodzi i udało mi się wykonać tą technikę prawidłowo. Gdy Shin upewnił się, że wszystko pojęłam postanowił odejść, lecz wtedy ja mocno go objęłam i przytrzymałam, tak więc musiał zostać.

:cry2:
Awatar użytkownika
Mariko
 
Posty: 23
Rejestracja: 06 stycznia 2006, 23:55 - pt

Postautor: Aki-chan » 11 kwietnia 2007, 20:20 - śr

mi się bardzo rzadko śnią tego typu rzeczy, nic nie trenuję (skutki mieszkania na wsi xD) ale od małego interesuję się wszystkim co jest związane z azjatyckimi sztukami walki. Ale jeśli już coś mi się takiego przyśni to jakimś cudem jestem mistrzem w jakiejś sztuce i każdego pokojuję XD ostatnio śniło mi się, żę walczyłam z jakimś kolesiem koło mojego domu (oczywiście wygrałam) ale co jest jeszce istotne... czasami w takich snach trzeba się nieźle "nabiegać" i długo walczyć, a w moich snach ja się nigdy nie męczę XD hehe może to jakiś znak że będę misterzem kung-fu.. hoho kto wie XDDD
Awatar użytkownika
Aki-chan
 
Posty: 261
Rejestracja: 25 września 2006, 12:28 - pn
Lokalizacja: Tokyo


Wróć do Sztuki Walki i sport

cron