(pytanie) Czy w Bydgoszczy jest szkoła Kendo lub Iaido

Wszystko co dotyczy japońskich sztuk walki i sportu

(pytanie) Czy w Bydgoszczy jest szkoła Kendo lub Iaido

Postautor: Kyuzo » 20 września 2006, 19:28 - śr

Szukam szkoły Kendo lub Iaido w Bydgoszczy albo innej szkoły sztuk walki w której kładzie sie nacisk na walke mieczem samurajskim.
Ostatnio zmieniony 22 września 2006, 21:23 - pt przez Kyuzo, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Kyuzo
 
Posty: 11
Rejestracja: 20 września 2006, 19:16 - śr
Lokalizacja: Bydgoszcz


Postautor: Kermit » 20 września 2006, 21:50 - śr

Witam na forum. Polecałbym przyjrzeć się stronce www.kendo.pl - tam masz wykaz wszystkich sekcji kendo (iaido chyba też) w Polsce. Ale jeśli nie chcesz się męczyć to mogę Ci powiedzieć, że w Bydgoszczy jest sekcja kendo. Skąd to wiem? Ano stąd że tam chodzę. :) Jeśli chcesz sie czegoś więcej dowiedzieć napisz do mnie na PW lub gg.

I tak na marginesie- mieczem samurajskim.
Awatar użytkownika
Kermit
 
Posty: 378
Rejestracja: 26 listopada 2005, 14:58 - sob
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Kyuzo » 22 września 2006, 21:09 - pt

Dzieki Kermit , moze niedlugo do was wpadne nauczyc sie walczyc SAMURAJSKIM mieczem :D
Awatar użytkownika
Kyuzo
 
Posty: 11
Rejestracja: 20 września 2006, 19:16 - śr
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Horant » 07 lutego 2007, 22:24 - śr

Witam i pozdrawiam wszystkich, jako, ze jest to mój pierwszy post na tym forum. Szczególnie jednak znajome twarze z innych for jak np. z ReiDojo.

Moja fascynacja kulturą japońską oraz mieczem samurajskim trwa już blisko półtora roku, będąc jednak świadomym swojego charakteru i tendencji do iście "słomianego zapału" zdecydowałem się nie rzucać z miejsca na trening jakichkolwiek sztuk walki. Zdecydowałem się sprawdzić, czy zainteresowanie nie jest jedynie przelotne i czy się nie wypali przedwcześnie, włącznie z zasobami portfela, który często jest poszkodowany na ich koszt. :wink:

Ostatecznie jednak pasja nie przemineła, a myśli o kendo są nadal nieustępliwe, toteż pragnę w niedalekiej przyszłości przystąpić do sekcji.

Skoro jest taki temat i taki dział chciałbym szanownych już ćwiczących zapytać ogólnikowo, (szczególnie tych "świeżych"; jeżeli są) jakie ich wrażenia potreningowe. Niestety strona oficjalna bydgoskiego klubu jest nadal uboga i w stanie budowlanym.

By nie siać braku kultury o bardziej techniczne kwestie pozwolę sobie jednak zapytać poprzez GG, czy PW.

Pozdrawiam i dziękuję
Awatar użytkownika
Horant
 
Posty: 18
Rejestracja: 07 lutego 2007, 21:49 - śr
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Kermit » 08 lutego 2007, 00:16 - czw

Witam na forum. W kwestii stronki internetowej przyznam Ci rację, wymaga radykalnej przebudowy. Jednakże dobrze, że znajdują się tam przynajmniej podstawowe informacje co do czasu i miejsca treningów. Natomiast w kwestii wrażeń... moim zdaniem na początku zawsze bywa trudno. Dowiadujesz sie sporo nowych rzeczy, które nie zawsze można od razu ogarnąć. Jednakże z czasem wszystko staje sie jaśniejsze. Tak jak w każdej sztuce walki, tak i w kendo potrzebne są: systematyczność, cierpliwość i nie zrażanie się początkowymi niepowodzeniami oraz chęci. Warto też zaznaczyć, że jeśli chce się czegoś dowiedzieć lub też nie wie się, jak wykonać to czy tamto, to sensei zawsze wyjaśni jakiekolwiek niejasności. Ponadto w sekcji jest grupka osób, które juz trochę trenują, więc i oni mogą coś doradzić czy pomóc. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kermit
 
Posty: 378
Rejestracja: 26 listopada 2005, 14:58 - sob
Lokalizacja: Bydgoszcz


Wróć do Sztuki Walki i sport

cron