[broń] Chłodna stal i nie tylko...

Wszystko co dotyczy japońskich sztuk walki i sportu

Postautor: Darkfault » 05 stycznia 2008, 17:02 - sob

Moja Shirasaya:

Obrazek

@Down:
Jest w oprawie Shirasaya, zaraz zrobię fotkę cyfrówką, bo webcamem słabej jakości wyszło.

Edit:
Tutaj powinien być lepszy widok:

Otwarty:
Obrazek

Zamknięty:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 stycznia 2008, 18:01 - sob przez Darkfault, łącznie zmieniany 2 razy
Darkfault
 
Posty: 1
Rejestracja: 05 stycznia 2008, 16:59 - sob


Postautor: shirokaze » 05 stycznia 2008, 17:12 - sob

hmmm... nie wiem czy dobrze widzę, ale jak się zdaje ten miecz nie jest w oprawie shirasaya tylko w "zwykłej"
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Postautor: GSamuraj » 14 kwietnia 2008, 22:57 - pn

O jakości miecza nie świadczy jego wygląd ale wywarzenie, kucie i hartowanie, a to czy saya jest z frędzelkami zdobionymi popiołem wzuwiusza zebranymi zaraz po erupcji i wysadzana rubinami podszytymi skórą z podbrzusza dwógłowego jednorożca i tsuką wykonaną z wodorostów z atlantydy przeplatanymi i zgrzewanymi z włosami trzyokich syren z wyspy lesbos jest jedynie dodatkiem. Fakt tworzenie katany to sztuka a nie produkcja broni, każdy miecz ma swoją duszę i powinien być niepowtarzalny, tsuba, saya, kashira to wszystko moze być pięknie zdobione, tylko że wszyscy polacy nadal zwracają uwagę tylko na to i są w stanie dać mnóstwo kasy za pięknie zdobiony miecz a odrzucić dobrze wykutą klingę z porządnym hartem tylko dlatego że wdług nich hartowanie jest do dupy bo hamon jest ledwie widoczny.
Bez urazy twoja shirasaya jest ładna i ciekawa, ale chciałem podłożyć fundamenty pod nowszy wątek, lub moze uczulić kilku adeptów kenjutsu na to że miecz powinien być funkcjonalny a potem ładny.
Awatar użytkownika
GSamuraj
 
Posty: 26
Rejestracja: 16 grudnia 2005, 00:41 - pt
Lokalizacja: Świętochłowice

Postautor: shirokaze » 15 kwietnia 2008, 00:18 - wt

GSamuraj pisze:...miecz powinien być funkcjonalny a potem ładny.


święte słowa. Ja mam zwyczaj stosowania się do zaleceń jednego z największych mistrzów miecza, samego Musashiego, który w swojej "Samotej drodze" napisał: "Nie gromadź w nadmiarze wojennego sprzętu, ani sporządzonego ci na zamówienie"
...
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Re: [broń] Chłodna stal i nie tylko...

Postautor: Lee » 25 kwietnia 2008, 18:58 - pt

Ja tam wole drewniane miecze i kije!!!
a ten Musashi Miyamoto jest rzeczywiście super!!!
ukryty ninja!!!
Lee
 
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwietnia 2008, 21:19 - sob

Poprzednia

Wróć do Sztuki Walki i sport

cron