NINJUTSU

Wszystko co dotyczy japońskich sztuk walki i sportu

NINJUTSU

Postautor: Th'rawn'ikik » 05 października 2004, 21:52 - wt

kiedys bylo ponoc we Wroclawiu a i nawet ostatnio przyczepily sie do mnie jakies plotki na temat osob rzucajacych shurikenami, a nawet zyletkami i iglami :shock:
zastanawiam sie czy zajecia byly czysto fizyczne, czy tez byly jakies elemnty treningu psychicznego...
Chikan Gatsu Chocolate Eater

"Sweet, sweet chocolate"
Awatar użytkownika
Th'rawn'ikik
 
Posty: 42
Rejestracja: 03 października 2004, 23:18 - ndz
Lokalizacja: Wrocław


Postautor: Hyakusen » 06 października 2004, 01:44 - śr

ninjutsu jako sztuka sabotażu nie ma dziś racji bytu, poza tym fakt iż była utajniona i nauczana z ojca na syna skutecznie zablokował dojście do niej po okresie Tokugawa- zresztą Tokugawa wraz z Nobunagą też swój udział w wytrzewianiu ninjutsu z Japonii mieli spory.
stąd nikłe szkoły w których można by coś potrenować, trening fizyczny ograniczowy byłby więc do technik walki ( czyli ninjutsu niepełne ) a o psychicznym to chyba wogóle nie ma mowy...

w każdym razie Hatamoto ( mod ) może coś wiedzieć, kiedyś w rozmowie wspomniał że poznał jakąś grupę osób która sie stara coś wskrzesić...

pozdrawiam i zyczę owocnych poszukiwań :)
Awatar użytkownika
Hyakusen
 
Posty: 90
Rejestracja: 05 października 2004, 00:40 - wt

Postautor: Hatamoto » 06 października 2004, 13:06 - śr

Mój kolega uczęszczał na te zajęcia z ninjutsu. Niestety już ich nie ma - nie pamietam z jakich przyczyn. Sensei prowadzący nadal mieszka we Wrocławiu. Teraz założył firmę ochroniarska i poszedł w tym kierunku. Chłopaki podobno spotykają się raz lub dwa razy w tygodniu, ale ćwiczą tylko techniki potrzebne do pracy jako ochrona (np. tonfa i walka).

Na zajęciach z ninjutsu mieli niemal wszystko, co jest z tym związane - ukrywanie się, rzucanie shurikenami, tonfę, walkę wręcz, kenjutsu itd. Jask ktoś chce to mogę dowiedzieć się wiecej.
Gdy forma zewnętrzna stwarza możlwość, treść przyjdzie aby ją wypełnić
Awatar użytkownika
Hatamoto
Straż Przyboczna
 
Posty: 264
Rejestracja: 29 września 2004, 20:18 - śr
Lokalizacja: Dublin

Postautor: Tengu » 08 października 2004, 00:17 - pt

Co do treningu psychicznego w Ninjutsu.Są takie szkoły które go prowadzą ( w Japoni) ,albo starają się prowadzić,także w Polsce.Nie mam z nimi bezpośredniego kontaktu więc nie mogę nic konkretnego powiedzieć.Jednak jest rzecz nie ulegająca wątpliwości.Ninja byli buddystami i wykorzystywali techniki tantryczne.Starali się osiągnąć stan "oczu i umysłu bóstwa" tzn. moce paranormalne poprzez odwołanie się do sił przypisywanych buddom i bodhisattwom.Tak więc w przypadku nie inicjowanego nie-buddysty,nie ma mowy o jakimkolwiek oddziaływaniu technik duchowych Ninjutsu takich jak wykorzystanie mantr,mudr czy mandali.
Awatar użytkownika
Tengu
 
Posty: 33
Rejestracja: 07 października 2004, 17:10 - czw
Lokalizacja: Shangri-la

Postautor: Th'rawn'ikik » 09 października 2004, 22:55 - sob

pod terminem treningu psychicznego mialem raczej na mysli techniki ukrywania sie, taktyke, psychologie itp, bo tak na prawde nie spodziewam sie zeby cwiczyli jakies "Kage Bushi No Jutsu" :D [choc kto wie, kto wie...]
Chikan Gatsu Chocolate Eater

"Sweet, sweet chocolate"
Awatar użytkownika
Th'rawn'ikik
 
Posty: 42
Rejestracja: 03 października 2004, 23:18 - ndz
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Tengu » 09 października 2004, 23:22 - sob

Ale techniki ukrywania w Ninjutsu opierają się właśnie na takich metodach...Najpierw ćwiczy się techniki "fizyczne" takie jak "shinobi-iri" ( sztuka cichego poruszania się" a potem mudry takie jak „ongyo-in” ( „znak ukrytej formy”) które mają doprowadzić do zniknięcia z oczu wroga :-D
C'est grand malheur de ne pouvoir etre seul...
Awatar użytkownika
Tengu
 
Posty: 33
Rejestracja: 07 października 2004, 17:10 - czw
Lokalizacja: Shangri-la

Postautor: Th'rawn'ikik » 09 października 2004, 23:28 - sob

hi hi hi - chyba znam taka jedna technike "znikania" z oczu wroga....
przypomina ona bardzo palladynski czar niewidzialnosci :lol: :twisted:
Chikan Gatsu Chocolate Eater

"Sweet, sweet chocolate"
Awatar użytkownika
Th'rawn'ikik
 
Posty: 42
Rejestracja: 03 października 2004, 23:18 - ndz
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Wirid_:P » 30 stycznia 2005, 16:26 - ndz

U nas ostatnio pojawiły sie dwie dziewczyny, ktore trenowaly ninjutsu, czy ninjitsu, czy jakos tak ;) , przez 3 lata, chcialy na aikido sie zapisac, ale ze my poczatkujaca grupa jestesmy to poszly na judo(takie zaawansowane, chodzi tam taka grupka facetow, ktorzy cos umieja i tak bez ist5ruktora poprostu sobie cwicza :) )

(tak nie wiem po co to napisalam, ale napisalam ;) )
kodokan kobukan megaturbo aikido :D
Awatar użytkownika
Wirid_:P
 
Posty: 351
Rejestracja: 27 listopada 2004, 17:00 - sob
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Ashitaka Kajiwara » 11 maja 2006, 00:16 - czw

Tengu pisze: ...a potem mudry takie jak „ongyo-in” ( „znak ukrytej formy”) które mają doprowadzić do zniknięcia z oczu wroga :-D

eee chyba chodzi o "nichirin-in" a nie "ongyo-in" :P .heh to jest najlepsze... znak ukrytej formy nie mial nic wspolnego z niewidzialnoscia :D

... to tak na marginesie :-)
Ashitaka Kajiwara
 
Posty: 215
Rejestracja: 16 marca 2006, 20:45 - czw

Postautor: chajin » 04 listopada 2006, 21:01 - sob

Kiedyś się tym trche interesowałem (tj. szperałem o tym w necie),
ale teraz niemoge nic o tym znależć :?
znalazłem takiego linka http://www.warriorquest.com/videoarchive.html
A od siebie dożuce że oryginalny trening ninja to było ciche skradanie, szpiegowstwo i walka bronią.. Sztuka trche podupadła, więc nastąpila mała reaktywacja i dodano do tego elementy walki wręcz tak dla urozmaicenia..

Ninja
zabójca i szpieg, doskonale wyszkolony w używaniu broni, ale z powodzeniem stosujący także truciznę i materiały wybuchowe. Do ninja należeli zarówno mężczyźni jak i kobiety
chajin
 
Posty: 9
Rejestracja: 01 listopada 2006, 19:59 - śr
Lokalizacja: z dojo

Postautor: Ashitaka Kajiwara » 04 listopada 2006, 21:54 - sob

to nie calkiem prawda. tutaj bylo kilka etapow specjalizacji ninja...
na poczatku, dopiero po powstaniu kasty, skupiali sie tylko na walce bronia i to w dodatku chlopska.. mial to byc taki oddzial samoobrony przed okrutnymi wladcami i samurajami. pozniej gdy dolczayli do nich mnisi ktorzy ucielki z Chin i pobliskich terenow, porzucono nieco walke, skupiono sie na filozofii,zasadach,kontemplacji,walce wrecz, stawali sie uduchowieni bardziej niz reszta frakcji. dopiero kiedy to zaczely wybuchac wojny zaczeto klasc nacisk na zdolnosci wywiadowcze i szpiegowskie, oferowali swoje uslugi wladca. oprocz tego, jak kazdy wie, nastapil podzial na klany (no bo ciezkoby tyle osob utrzymac w jednej organizacji i miejscu..) ,w ktorych kazdy mial swoja specjalizacje. jonin np musial opanowac 36 sztuk... to byla niby zasada, do ktorej kazdy dazyl, ale nie oszukujmy sie, polowa ninja znala w dobrym stopniu z 10-15.
Ashitaka Kajiwara
 
Posty: 215
Rejestracja: 16 marca 2006, 20:45 - czw

Postautor: Wietek » 05 listopada 2006, 12:52 - ndz

może ktoś wie czy jest w Warszawie na Woli jakaś szkoła Ninjutsu?
Wietek
 
Posty: 4
Rejestracja: 04 listopada 2006, 17:14 - sob
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Demonik » 24 marca 2007, 03:26 - sob

http://www.shadowsclub.pl/ Może kogoś to zainteresuje. Pisałem do nich, ale nie odpowiadają :-(

Swoją drogą to witam, bo jestem tutaj zupełnie nowy :wink:
Awatar użytkownika
Demonik
 
Posty: 87
Rejestracja: 24 marca 2007, 02:24 - sob
Lokalizacja: ウッチ

Postautor: Math MadMag » 22 stycznia 2008, 20:35 - wt

Witam wszystkich.
Mam pytanie i mam nadzieje że usłysze odpowiedż od kogoś.
Czy może ktos wie czy w olsztynie jest jakaś szkoła ninjitsu albo zna może jakąś grupe ludzi którzy ćwiczą indywidualnie.
Bo bardzo mi natym zalerzy.
POZDRAWIAM.
Math MadMag
 
Posty: 1
Rejestracja: 22 stycznia 2008, 20:17 - wt
Lokalizacja: Olsztyn

Re: NINJUTSU

Postautor: Lee » 25 kwietnia 2008, 19:07 - pt

No nieiwem... ale o czym pisze się w tym temacie?
ukryty ninja!!!
Lee
 
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwietnia 2008, 21:19 - sob

Następna

Wróć do Sztuki Walki i sport

cron