[pytanie] jak jest szkolona policja w Japonii??

Wszystko co dotyczy japońskich sztuk walki i sportu

Postautor: Bobeusz » 28 grudnia 2004, 15:14 - wt

Widzę, że ogłosiliście mnie prowokatorem roku... ok. :twisted: Może przesadziłem z tym baletem ale luz... :twisted:
Żeby ie było zbyt dosadnie to co wy na to:

"Jeśli idzie o aikido, zauważyłem, że większość znanych mi adeptów tej sztuki walki traktuje ją jako najwyższą i najbardziej wysublimowaną formę samoobrony, a wszystkie inne jako prymitywną bijatykę. Propagowana przez szkoły aikido filozofia unikania walk jest może z jednej strony sama w sobie szlachetna, z drugiej wszelako sprzyja temu, by osoby o znikomych umiejętnościach mogły ukryć swe braki, zwłaszcza gdy dotyczy walk treningowych. "

Ja sie z tym całkowicie zgadzam...
Awatar użytkownika
Bobeusz
 
Posty: 26
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 18:08 - pn


Postautor: Hatamoto » 28 grudnia 2004, 17:03 - wt

Napewno jest w tym sporo racji, ale myślę że aikido nie jest tu wcale wyjątkiem. Jest wiele dzidzin, które pozwalają unikać walki tłumacząc to w przeróżny sposób. Mówiąc szerzej maskowania swego prawdziwego "ja" nie jest wcale wyjątkiem w naszej kulturze. Myślę też, iż powinno się zwrócić honor wszystkim "prawdziwym" zwolennikom aikido, bo ich powyższe prawo nie dotyczy. Mądry człowiek woli dwa razy pomyśleć zanim wda się w bijatykę niż zrobić to bez głowy.
Gdy forma zewnętrzna stwarza możlwość, treść przyjdzie aby ją wypełnić
Awatar użytkownika
Hatamoto
Straż Przyboczna
 
Posty: 264
Rejestracja: 29 września 2004, 20:18 - śr
Lokalizacja: Dublin

Postautor: Wirid_:P » 28 grudnia 2004, 20:12 - wt

Bobeusz pisze:Widzę, że ogłosiliście mnie prowokatorem roku... ok. :twisted: Może przesadziłem z tym baletem ale luz... :twisted:
Żeby ie było zbyt dosadnie to co wy na to:

"Jeśli idzie o aikido, zauważyłem, że większość znanych mi adeptów tej sztuki walki traktuje ją jako najwyższą i najbardziej wysublimowaną formę samoobrony, a wszystkie inne jako prymitywną bijatykę. Propagowana przez szkoły aikido filozofia unikania walk jest może z jednej strony sama w sobie szlachetna, z drugiej wszelako sprzyja temu, by osoby o znikomych umiejętnościach mogły ukryć swe braki, zwłaszcza gdy dotyczy walk treningowych. "

Ja sie z tym całkowicie zgadzam...


Jezeli chodzi o prowokowanie to jestes w tym mistrzem, ale prosila bym o własne wypowiedzi, a nie innych... Ten cytat jest dla mnie obrazliwy, nie ponizam innych sztuk walki i nie mam takiego zamiaru poniewaz sluzyly one nie jednemu czlowiekowi i sie w jakis sposob przydały. Aikido jest sztuka samoobrony i aikidoka nie wdaje sie w bójki aby zaprezentowac swoje "wspaniałe" umiejetnosci, poniewaz sama sztuka w sobie stracilaby sens!! Zaden, tak mi sie wydaje, szanujacy sie adept kazdej sztuki walki, tez nie podchodzi do tej sprawy w ten sposob, a jezeli Ty tak traktujesz Sztuki Walki to szczerze wspolczuje. :|
kodokan kobukan megaturbo aikido :D
Awatar użytkownika
Wirid_:P
 
Posty: 351
Rejestracja: 27 listopada 2004, 17:00 - sob
Lokalizacja: Poznań

Postautor: shirokaze » 29 grudnia 2004, 13:09 - śr

Bobeusz pisze:"Jeśli idzie o aikido, zauważyłem, że większość znanych mi adeptów tej sztuki walki traktuje ją jako najwyższą i najbardziej wysublimowaną formę samoobrony... "


Bo to jest najbardziej wysublimowana forma samoobrony - jak znajdziesz sztukę operującą bardziej skąplikowanymi technikami to daj znać, ja się osobiście nie spotkałem z takową.

Bobeusz pisze:...a wszystkie inne jako prymitywną bijatykę...

Nieprawda... ale możesz mieć sowje zdanie

Bobeusz pisze:Propagowana przez szkoły aikido filozofia unikania walk jest może z jednej strony sama w sobie szlachetna, z drugiej wszelako sprzyja temu, by osoby o znikomych umiejętnościach mogły ukryć swe braki, zwłaszcza gdy dotyczy walk treningowych.

I tu znowu nie całkiem prawda. Filozofią zajmuja się nie wszystkie dojo. Wiem, że jest dużo osób, które na treningi aikido trafiły z pobudek filozoficznych, ja do nich nie należę.
Czy sprzyja ukrywaniu braków... a pewnie, że tak,... JAK KAŻDA INNA !!
Lameży, nooby, leszcze czy jak by ich nie nazywać są wszędzie, w każdej sztuce walki. Zawsze tacy osobnicy powołają się na jakąś filozofię, żeby uniknąć konfrontacji czy czegoś takiego. Powiem Ci jedno... to są najzyklejsi tchórze. Zamiast powiedzieć wprost, że "nie umiem" czy "nie będę walczył, bo jeszce za mało umiem" uciekają się do zwalenia wszystkiego na filozofię. Proponuje rozejżeć się po własnym dojo, napewno się tacy znajdą...

PS: A' propos WOMA - gorzej trafić nie mogłeś, naprawdę szkoła :dokitu: :dokitu: :dokitu:
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Postautor: Wirid_:P » 29 grudnia 2004, 15:21 - śr

a wracajac do tego baletu, nie chce wszczeynac awantury, to po moich ostatnich 2 treningach stanowczo stwierdzam ze baletem to nie jest!! Moze sa dojo w ktorych na treningu uwaza sie zeby przypadkiem krzywdy nie zrobic,(widzialam pewien badziewny filmik w necie, jakis koles pokazywal tehniki, w badziewny sposob i pod koniec nie wiem czy to mialo by randori, w kazdym razie to balet, albo raczej taniec pokazywalo :? :? :? :? , po takim filmiku, tez bym tak powiedziala) Nasz sensei sie z Toba nie patyczkuje, jak nie umiesz sie obronic to poprostu dostajesz z ataku, ja zle zaczelam robic irimi nage z ataku shomen uchi i oberwalam w nos, bolalo wiez mi, a wczoraj sensei ubzdural sobie ze mi wychodza pady z wysoka i troszke sie poobijalam, auć!! Wiec nikt mi nie wmowi ze Aikido to BALET!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

koniec tematu!!
kodokan kobukan megaturbo aikido :D
Awatar użytkownika
Wirid_:P
 
Posty: 351
Rejestracja: 27 listopada 2004, 17:00 - sob
Lokalizacja: Poznań

uuuuuu

Postautor: GSamuraj » 08 stycznia 2006, 23:54 - ndz

Chciałbym się ustosunkować do wypowiedzi Bobeusza i Shirokaze. Moim zdaniem rzeczywiscie Bobeusz nie chciał nic złego powiedziec, poprostu cytował i nie potrzebnie sie spieliscie chłopaki. Co do realności Aikido, musze przyznac ze niestety Bobeusz ma w pewnym sensie racje. W wielu sekcjach na świecie Aikido to sposob na spedzanie wolnego czasu i prace nad samym soba a nie realna forma obrony. W wielu ale nie we wszystkich. Przykładem może być chociazby wspomniany wyżej Gozo Shioda, człowiek który tworząc Yoshinkan wrócił do tradycji Daito Ryu. Chce powiedziec przez to ze nie mozna wszystkich stylow Aikido wrzucac do jednego wora z Aikikaiem. Np. takie Yoshinkan Aikido to styl bardzo twardy i mimo ze nie brakuje mu dynamiki i techniki to jest to styl trenowany w celu obrony. Sam trenuje Yoshinkan Aikido na Śląsku. Dla poparcia swoich słów moge dodac że na naszych pokazach zawsze króluje obrona przed łańcuchem np albo ostrym nożem, lub wolna walka czyli jaki atak komu sie podoba, bez rzadnej choreografi, w której również na "PRAWE I LEWE PROSTE" stosujemy techniki aikido. Jestem człowiekiem który zdecydowanie sprzeciwia sie podejsciu ze dobry bokserski cios który szybko wraca jest nie do powstrzymania. Niestety wiekszość reklamujących Aikido mistrzów to baletnicy którzy wyrabiaja tej szlachetnej sztuce walki taka a nie inna opinie. Ludzie nie powinniscie zapominac ze Ueshiba stworzył większą cześć technik będąc na wojni i chyba nie siedząc sobie w bazie i "baletujac" z żolnierzami tylko chcąc ową wojnę przeżyć. Jeśli ktoś chciałby kiedyś zobaczyć Aikido stosowane na wymieniony wyżej łańcuch, nóż, czy proste uderzenia lub kopnięcia, bez reżyserki, porsze o podanie maila a na pewno dam namiary, moze nawet pomoge w transporcie na najbliższy pokaz. Domo arigato OSU.
Awatar użytkownika
GSamuraj
 
Posty: 26
Rejestracja: 16 grudnia 2005, 00:41 - pt
Lokalizacja: Świętochłowice

Postautor: GSamuraj » 08 stycznia 2006, 23:58 - ndz

Chciałbym jeszcze dodac Bobeusz że oczywiście nie mam żadnych wrogich zamiarow wobec ciebie i nie chce tu jakis kłotni wszczynac i ja cie żadnym prowokatorem nie ogłaszam. Sam ćwiczyłem kiedys z ludź trenujacymi boks tajski bjj itp, nawet w zawodach startowałem i cos tam wywalczyłem tak wiec nie mam klapek na oczach. Masz racje: rzeczywiscie wiekszość aikidoków uważa Aikido za najlepsza sztuke samoobrony a reszte za badziewie, jest to spowodowane ich kompleksami, Aikido jest genialne, ale jest tak samo genialne jak TaeKwonDo, jak Karate, czy Judo! I pamietaj że jeśli mówisz że aikidocy uważaja swoja sztuke walki za najlepsza to nie zapominaj zebys nie szufladkował wszystkich. :)
Awatar użytkownika
GSamuraj
 
Posty: 26
Rejestracja: 16 grudnia 2005, 00:41 - pt
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: uuuuuu

Postautor: shirokaze » 09 stycznia 2006, 02:14 - pn

GSamuraj pisze:Chciałbym się ustosunkować do wypowiedzi Bobeusza i Shirokaze.[...] nie potrzebnie sie spieliscie chłopaki.

Spokojnie... ;) to było dawno i nieprada ;)

Co do realności Aikido, musze przyznac ze niestety Bobeusz ma w pewnym sensie racje. W wielu sekcjach na świecie Aikido to sposob na spedzanie wolnego czasu i prace nad samym soba a nie realna forma obrony. W wielu ale nie we wszystkich. Przykładem może być chociazby wspomniany wyżej Gozo Shioda[...] Chce powiedziec przez to ze nie mozna wszystkich stylow Aikido wrzucac do jednego wora z Aikikaiem.


No i ja cały czas usiłowałem to powiedzieć ;)

[...]. Dla poparcia swoich słów moge dodac że na naszych pokazach zawsze króluje obrona przed łańcuchem


:|

[...]w której również na "PRAWE I LEWE PROSTE" stosujemy techniki aikido.


Patrz wyżej ;)

Jestem człowiekiem który zdecydowanie sprzeciwia sie podejsciu ze dobry bokserski cios który szybko wraca jest nie do powstrzymania.


Ja również

Niestety wiekszość reklamujących Aikido mistrzów to baletnicy którzy wyrabiaja tej szlachetnej sztuce walki taka a nie inna opinie.

Paskudne, ale niestety prawdziwe...

Jeśli ktoś chciałby kiedyś zobaczyć Aikido stosowane na wymieniony wyżej łańcuch, nóż, czy proste uderzenia lub kopnięcia, bez reżyserki, porsze o podanie maila a na pewno dam namiary, moze nawet pomoge w transporcie na najbliższy pokaz. Domo arigato OSU.


He... proste to może nie - bo mam na codzień na treningach ;) ale ten łańcuch bardzo mnie zaciekawił muszę przyznać... jakieś filmiki maybe??
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Postautor: GSamuraj » 10 stycznia 2006, 00:33 - wt

Obecnie nie posiadam żadnych filmików niestety... zwłaszcza z pokazu, jedynie kilka zdjec jak katanami machamy z przyjacielem ale nic niezwykłego to nie jest, jeśli napiszesz mi swojego maila to wpisze cie do swojej ksiazeczki i jak dorwe jakies filmiki z łańcuchem to ci posle. Mam jeszcze jedno pytanie do biorących udział w dyskusji Aikidoków: Ilu z was sie kiedys sparowało ( czasownik od słowa sparing jakby ktos nie wiedział:P) lub musiało sie rzeczywiście bronić na ulicy. I tak wogóle sory ze poruszam znowu ten post, cos mi sie zdaje ze chyba dyskusja juz dawno umilkła (ups) OSU
Awatar użytkownika
GSamuraj
 
Posty: 26
Rejestracja: 16 grudnia 2005, 00:41 - pt
Lokalizacja: Świętochłowice

Postautor: shirokaze » 10 stycznia 2006, 00:53 - wt

mój mail: kuba@aikido.lublin.pl

Sparować sparowałem, nie raz nie dwa - z judokami i innymi aikidokami. Na ulicy dzięki Bogu nie musiałem... nie licząc małego incydentu z bokenem w ręku parę lat temu ;)
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Postautor: G_U_M_A » 10 stycznia 2006, 03:14 - wt

shirokaze pisze:Heh...
ćwiczący JEDYNĄ SŁUSZNĄ SZTUKĘ JAKĄ JEST AIKIDO


Na samym poczatku chce zaznaczyc ze piszac swoja wypowiedz to nie moim zamiarem jest kogos obrazic.
Chcialbym sie ustosunkowac co do fragmentu wypowiedzi Shirokaze. Moim zdaniem wypowiedz ta jest lekko nie na miejscu. Jest wiele sztuk walk i nie ma JEDYNEJ SŁUSZNEJ. Ludzie cwiczacy rozne style walki powinni sie wzajemnie szanowac i napewno nie oceniac swoich stylow walki. Kazdy jest inny i kazdy jest charakterystyczny. Mnie nie odpowiada styl prezentowany w takich sztukach walki jak Aikido czy Karate - ale to nie powod zebym nie szanowal osob cwiczacych w tych stylach. Kazdy wybiera to co mu najbardziej odpowiada. I tak naprawde to nie styl jest wazny lecz osoba: jej umiejetnosci, zdolnosci fizyczne i umiejetnosc analizowania sytuacji podczas walki.
Shirokaze po zdjeciach jakie zamiesciles na forum wnioskuje ze reprezentujesz osobe o wysokich umiejetnosciach. Lecz nie mozesz stwierdzic, ze jezeli ktos cwiczy Brazylijskie Ju-Jitsu albo Taekwondo to jest z zalozenia gorszy bo nie cwicza Aikido

Pozdrawiam
To live is to suffer, but to survive is to find meaning in this suffer
Awatar użytkownika
G_U_M_A
 
Posty: 145
Rejestracja: 17 września 2005, 18:40 - sob
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: shirokaze » 10 stycznia 2006, 16:33 - wt

G_U_M_A pisze:
shirokaze pisze:Heh...
ćwiczący JEDYNĄ SŁUSZNĄ SZTUKĘ JAKĄ JEST AIKIDO

Jest wiele sztuk walk i nie ma JEDYNEJ SŁUSZNEJ.


ależ oczywiście, że masz rację ;) to zdanie było w tak zwanym cudzymsłowiu ;) tylko zamiast znaku "" użyłem Caps Look'a :D

Nigdy nie uważałem Aikido - czy żadnej innej sztuki za jedyną słuszną, a wypowiedź ta miała być nieco uszczypliwa w stosunku do Bobeusza ;)
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Poprzednia

Wróć do Sztuki Walki i sport

cron