[pytanie] jak jest szkolona policja w Japonii??

Wszystko co dotyczy japońskich sztuk walki i sportu

[pytanie] jak jest szkolona policja w Japonii??

Postautor: Wirid_:P » 22 grudnia 2004, 18:16 - śr

tak mi sie obilo o uszy, ze w Japonii policjanci ucza sie jakiegos ulepszonego aikido, czy cos w tym stylu. Jak to na prawde jest z ta policja??
kodokan kobukan megaturbo aikido :D
Awatar użytkownika
Wirid_:P
 
Posty: 351
Rejestracja: 27 listopada 2004, 17:00 - sob
Lokalizacja: Poznań


Postautor: Onsen » 22 grudnia 2004, 19:40 - śr

polecam "Budojo" 2/2004 (5)
"Człowiek to metafora"- Novalis
Awatar użytkownika
Onsen
 
Posty: 151
Rejestracja: 01 grudnia 2004, 19:16 - śr
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Wirid_:P » 22 grudnia 2004, 20:11 - śr

ekhem....... a z kad ja mam to wziac??????????
kodokan kobukan megaturbo aikido :D
Awatar użytkownika
Wirid_:P
 
Posty: 351
Rejestracja: 27 listopada 2004, 17:00 - sob
Lokalizacja: Poznań

Postautor: shirokaze » 22 grudnia 2004, 23:33 - śr

najlepiej z kiosku :D a jak już nie możesz nigdzie dostać to zamów sobie z www.budojo.pl - mają archiwalia.

A co do "ulepszonego" aikido - nie ma czegoś takiego :D
Policję w Japonii (a konkretnie w Tokyo) uczył za swego życia Gozo Shioda - jego techniki charakteryzowały sie "ostrością" i co tu dużo mówić, brutalnościa - to zupełnie inna szkoła niż na przykład H. Kobayashi
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Postautor: Bobeusz » 23 grudnia 2004, 15:20 - czw

Z tego co niedawno czytałem policyjne aikido niczym właściwie sie nie rózni od zwykłego ale metody treningowe są nieco inne. Z racji, że nie trenuje cięzko mi to wytłumaczyć ale jak ktos bedzie zainteresowany to dam linka...
Awatar użytkownika
Bobeusz
 
Posty: 26
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 18:08 - pn

Postautor: Wirid_:P » 23 grudnia 2004, 21:27 - czw

Ja jestem zainteresowana1! ;) :)
kodokan kobukan megaturbo aikido :D
Awatar użytkownika
Wirid_:P
 
Posty: 351
Rejestracja: 27 listopada 2004, 17:00 - sob
Lokalizacja: Poznań

Postautor: shirokaze » 24 grudnia 2004, 01:14 - pt

Tak, zdecydowanie ja też bym prosił tego linka ;)
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Postautor: Bobeusz » 25 grudnia 2004, 16:01 - sob

Nie wiem w końcu czy moge dac tego linka bo to konkurencyjne forum ale macie tu taki cytacik:
"Dawno temu, w latach 50-tych, Gozo Shioda, zalozyl Yoshinkai i z ramienia tej organizacji zaczal nauczac jakies formacje policji w Japonii. Potem przejeli to jego uczniowie. Wypadal tak jeden instruktor na 200 policjantow. Wiec wprowadzili specjalna metodologie nauczania start/stop, polegajaca na rozlozeniu techniki na dobne czesci, kazda czesc miala numer i wykonywaniu techniki na komendy: raz/stop, dwa/stop, trzy/stop...itd. W ten sposob wszyscy robili jednakowy ruch a instuktor chodzil i poprawial.
Potem, jak juz pare technik znali rozpoczal sie powazny trening.

Oczywiscie ich trening nie ma nic wspolnego z turystycznym cwiczeniem 99.99% aikido na swiecie. Wiekszosc aikidokow jest przyzwyczajona np do przyjacielskiej atmosfery na tatami, gdzie wszyscy sie do siebie anielsko usmiechaja i jest tak slodko ze HO HO HO....wiec policyjny trening to w porownaniu z tym przemoc, nienawisc i brutalnosc nie z tej ziemi. Ale kazdy rozumie, ze od tego zalezy ich zdrowie i zycie. Powazna sprawa, nie ma co."
Awatar użytkownika
Bobeusz
 
Posty: 26
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 18:08 - pn

Postautor: shirokaze » 25 grudnia 2004, 20:36 - sob

Heh...

po primo - jakież to konkurenncyjne forum, którego nam zdradzić nie chcesz?? :clever:

po secundo - z tym 99.99% to nie przesadzaj - nie ćwiczysz więc nie wiesz co się z aikido na świecie robi :-x :-x

po tertio - znowu prowokujesz :twisted: :evil:

Pozdrawiam

ćwiczący JEDYNĄ SŁUSZNĄ SZTUKĘ JAKĄ JEST AIKIDO

Shiro. :twisted: :twisted:

PS: jak chcesz się przekonać jak wygląda te Twoje 99.99% treningów aikido to zapraszamy do Lublina - przyjemnie by nam się ćwiczyło... gwarantuję :twisted: :twisted: :twisted:
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Postautor: Bobeusz » 25 grudnia 2004, 21:09 - sob

Ech ludzie... Czy Ty wogóle przeczytałes co napisałem? To był cytat! zaczałem od " i skończyłem ". Ten tekst nie jest mój wiec nie dyskutuj na ten temat ze mną.
Jak chcesz prowokacji to będziesz ją miał. Uważam aikido za ładną sztukę nie mającą z walką nic wspólnego. I co ty na to? Jak chcesz to przyjedź do wawki. Ja Ci pokaze lewy i prawy prosty a ty mi pokażesz jak za pomoca technik wyuczonych w Aikido bronisz sie przed tym. Ok?
Czytaj dokładnie co się pisze.
A tu masz dokładny link skąd wziąłem to co wziąłem i tam sobie podyskutuj z takimi samymi baletnicami jak Ty ( aikido to niestety balet jest).
http://www.budo.net.pl/viewtopic.php?t=29251
Awatar użytkownika
Bobeusz
 
Posty: 26
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 18:08 - pn

Postautor: shirokaze » 25 grudnia 2004, 22:43 - sob

poczytaj PM...

a na drugi raz dowiedz sie czegos konkretnego o źródłach, które cytujesz i cytuj dobre - Szczepan z vortalu budo do takich dobrych nie nalezy... uwierz
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Postautor: Bobeusz » 26 grudnia 2004, 02:45 - ndz

nie oceniam źródła ani tekstu po prostu wrzucam bo pasuje do tematu
:shock: :x
Awatar użytkownika
Bobeusz
 
Posty: 26
Rejestracja: 06 grudnia 2004, 18:08 - pn

Postautor: shirokaze » 26 grudnia 2004, 13:08 - ndz

Bobeusz pisze:nie oceniam źródła ani tekstu po prostu wrzucam bo pasuje do tematu
:shock: :x


Stąd wniosek, że zgadzasz się z autorem cytowanego tekstu - bo w innym wypadku po co cytować?

Nie dziw się więc mojej reakcji :-x
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Postautor: Vivi » 26 grudnia 2004, 19:43 - ndz

Bobeusz pisze:Nie wiem w końcu czy moge dac tego linka bo to konkurencyjne forum

Shirokaze pisze:jakież to konkurenncyjne forum, którego nam zdradzić nie chcesz??


Mnie osobiście nie przeszkadza podawanie linków do innych stron (zawierających forum) o podobnej tematyce. Nie rozumiem też, że na niektórych forum jest to zabronione... chyba, że ktoś boi się konkurencji... a może jest inny powód ale nie wnikam w to.

Bobeusz pisze:Jak chcesz prowokacji to będziesz ją miał.

Radzę być ostrożnym z tą prowokacją :nonono:

Bobeusz pisze:Uważam aikido za ładną sztukę nie mającą z walką nic wspólnego. I co ty na to? Jak chcesz to przyjedź do wawki. Ja Ci pokaze lewy i prawy prosty a ty mi pokażesz jak za pomoca technik wyuczonych w Aikido bronisz sie przed tym.

Aikido to sztuka walki więc dziwne by było gdyby nie miało nic z walką wspólnego. Ponadto Aikido wykorzystane do samoobrony będzie efektywne zarówno przeciwko jednemu jak i kilku napastnikom!

Bobeusz pisze:A tu masz dokładny link skąd wziąłem to co wziąłem i tam sobie podyskutuj z takimi samymi baletnicami jak Ty ( aikido to niestety balet jest).

Regulamin forum pkt. 4!! Wypowiedź ta jest wg. mnie obrażeniem innego uczestnika forum a konkretnie Shirokaze więc proszę o bardziej stosowny dobór słów.


Dotyczy to wszystkich uczestników forum - w innym wypadku posty będą kasowane, użytkownik zostanie na pewien czas zablokowany na forum lub w ostateczności zostanie usunięty z forum i trafi na "czarną listę". Przypominam, że jeśli ktoś będzie przesadzał z doborem słów w PW na forum, jednocześnie obrażając kogoś innego to jestem w stanie sprawdzić odpowiednie PW i wyciągnąć konsekwencje.
Ostrzegam, że nie mam czasu ani ochoty (ze względu na sprawy osobiste) wdawać się w jakieś zbędne dyskusje w jakimkolwiek temacie dlaczego kogoś upominam a kogoś nie itp. więc jeśli ktoś się z czymś nie zgadza to proszę o PW czy e-maila. Proszę przed kliknięciem "wyślij" o przeczytanie własnej wiadomości jeszcze raz!
Awatar użytkownika
Vivi
Admin
 
Posty: 440
Rejestracja: 27 lipca 2004, 15:44 - wt
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: Wirid_:P » 26 grudnia 2004, 21:02 - ndz

Bobeusz pisze: ( aikido to niestety balet jest).


ekhem, co przez to rozumiesz? Ja tak nie uwazam. Aikido jest sztuka walki, a nie lataniem w baletkach po scenie i uwazaniem ze jest sie wspanala primabalerine. nie rozumiem dlaczego, jak dla mnie, obrazasz w ten sposob tych, ktorzy to trenuja i lubia to robic... Ja Ciebie nie obrazalam w zaden sposob....wiec dlaczego Ty to robisz :?

pozdrawiam

ps. Shirokaze troszke przesadziles z tym cytatem, chociaz ja tez go w ten sposob odebralam, to nie mialam zalu o to do Bobeusza, tylko ten Balet..... :? :? :?
Pozdrawiam
kodokan kobukan megaturbo aikido :D
Awatar użytkownika
Wirid_:P
 
Posty: 351
Rejestracja: 27 listopada 2004, 17:00 - sob
Lokalizacja: Poznań

Następna

Wróć do Sztuki Walki i sport

cron