Bycie ninja!!! (pytanie)

Wszystko co dotyczy japońskich sztuk walki i sportu

Bycie ninja!!! (pytanie)

Postautor: Lee » 25 kwietnia 2008, 16:03 - pt

Najpierw coś z wikipedii:
Ninja (tłum. Niewidzialny człowiek) – Ninja, wojownicy, a dokładniej mistrzowie sztuki kamuflażu, sztuki aktorskiej, iluzjoniści. Posiadali dużą znajomość farmacji (przyrządzali różnorodne trucizny i leki), meteorologii (przewidywali najlepszą pogodę do wykonania swoich misji). Ich sztuka (ninjitsu) ma swoje początki w Chinach (ok. 2500 lat temu) i była stosowana przez tamtejszych agentów wywiadu. Poza tymi dziedzinami zajmowali się również magią i okultyzmem.

A teraz coś o mandze "Naruto":
Naruto Uzumagi, główny bohater mangi, pragnie zostać hokage, czyli przywódcą swojej wioski.
W mandze tej ninija potrafią niesamowicie walczyć, mają powiedziałbym nadprzyrodzone umiejętności: klonowanie, kierowanie pogodą, władanie piaskiem itd.

W mandze Naruto występują także dobrzy ninja, a ja się zastanawiam,(po przeczytaniu w wikipedii) czy w rzeczywistości dawniej istnieli dobrzy ninja?
ukryty ninja!!!
Lee
 
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwietnia 2008, 21:19 - sob


Re: Bycie ninja!!! (pytanie)

Postautor: shirokaze » 25 kwietnia 2008, 16:56 - pt

Oczywiscie, że istnieli dobrzy i źli ninja... tak samo jak istnieja dobrzy i źli ludzie. Ninja (tudzież nin-soto) byli szpiegami, zamachowcami, skrytobójcami... podziału na klany dobrych-złych oczywiście nie było - to wymysł amerykańskich filmowców :D - a walki między klanami (głównie Iga vs Koga) oczywiście były, ale dotyczyły one chęci supremacji tudzież innych kwestii politycznych. Nie były to walki na zasadzie dobra ze złem - chociaz oczywiście dla celów propagandowych używano zapewne takich określeń drugiej strony
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Re: Bycie ninja!!! (pytanie)

Postautor: Lee » 25 kwietnia 2008, 18:53 - pt

Schirokaze, a ty skąd tyle wiesz o ninja?
A może znasz jakieś imiona lub nazwiska ninja...
ukryty ninja!!!
Lee
 
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwietnia 2008, 21:19 - sob

Re: Bycie ninja!!! (pytanie)

Postautor: Kermit » 25 kwietnia 2008, 22:11 - pt

Lee pisze:W mandze Naruto występują także dobrzy ninja, a ja się zastanawiam,(po przeczytaniu w wikipedii) czy w rzeczywistości dawniej istnieli dobrzy ninja?


Dobrym ninja to skuteczny ninja. :-D
A shirokaze tyle wie, bo jest po prostu mądry. 8)
Heh, a o ninja można się dowiedzieć z wielu źródeł (ale niech film i manga Naruto będą tymi ostatnimi). Poza tym chyba imion czy nazwisk nie ma za wiele, bo przecież mijałoby się to z celem - ninja, skrytobójca, więc pragnie pozostać anonimowy...
Awatar użytkownika
Kermit
 
Posty: 378
Rejestracja: 26 listopada 2005, 14:58 - sob
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Bycie ninja!!! (pytanie)

Postautor: shirokaze » 26 kwietnia 2008, 00:47 - sob

Kermit pisze:A shirokaze tyle wie, bo jest po prostu mądry. 8)

I łocytany :D

A poważnie - jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś wartościowego o ludziach cienia proponuję Ci na początek przeczytanie książki Andrew Adamsa "Ninja niwidzialni zabójcy". Książka jest bardzo przystępnie napisana i bardzo zwięzła - raptem 144 strony o ile dobrze pamiętam. Jak już przebrniesz przez Adamsa to pozostaje dalsze, już samodzielne, zgłębianie tajników ninjitsu
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Re: Bycie ninja!!! (pytanie)

Postautor: Lee » 26 kwietnia 2008, 16:14 - sob

Dzięki za rady...
tak naprawdę to dzięki Naruto poznałem sztukę ninja, tzn. dowiedziałem się że istnieją tacy skrytobójcy, bo w tych amerykańskich ninja to się tylko biją! Od pierwszego odcinka Naruto zacząłem szukać na internecie informacje o ninja!
ukryty ninja!!!
Lee
 
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwietnia 2008, 21:19 - sob


Wróć do Sztuki Walki i sport

cron