[pytanie] Co ćwiczycie...

Wszystko co dotyczy japońskich sztuk walki i sportu

[pytanie] Co ćwiczycie...

Postautor: shirokaze » 14 listopada 2004, 18:40 - ndz

Ok, troszkę pustawo się zrobiło w tym dziale, więc postanowiłem wymyśleć jakiś temacik. Podejrzewam, że nie wywoła on burzliwej dyskusji, ale zawsze.

Moje pytanie brzmi:
Jakie sztuki walki ćwiczycie (chcielibyście ćwiczyć), dlaczego. Czym są dla Was sztuki walki i co Wam dają
Ostatnio zmieniony 16 lutego 2005, 00:33 - śr przez shirokaze, łącznie zmieniany 1 raz
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital


Postautor: Merstzik » 14 listopada 2004, 19:29 - ndz

Po samym naglowku pomyslalem, ze napisze miesien piwny...ale teraz to to nie pasuje :P.

Chetnie sprobowalbym pocwiczyc jakakolwiek walke z uzyciem kija (ekhm...taaa ladnie to ujalem :P) poniewaz nie ma to jak wygladac efektownie z dwu metrowym patyczkiem.

Teoretycznie sztuki walki to nie tylko sztuki walki ale tez i filozofia zycia. Niestety nie zauwazylem, zeby na jakichkolwiek zajeciach tego uczono (no procz tego, iz sensei zawsze powtarza - sztuki walki sa do obrony, a nie do chwalenia sie przed kumplami i wszczynania bojek).

Nom to tyle ^^.
bah...
Awatar użytkownika
Merstzik
 
Posty: 59
Rejestracja: 28 lipca 2004, 05:18 - śr
Lokalizacja: Kraków

Postautor: shirokaze » 14 listopada 2004, 23:21 - ndz

Taaa... to proponuje się zapisać na karate tradycyjne, ćwiczą tam często gęsto z bo (czyli właśnie kij o dł. prawie 2m)

Co do filozofii życia - to już zależy od Ciebie czy będziesz ją stosował czy nie. Osobiście nigdy nie spotkałem się z gaaniem typu, że sztuki walki są tylko do obrony - po prostu nikt nie musi tego przypominać. Jeden z mistrzów napisał kiedyś: "elegancki mistrz eleganccy uczniowie, cherlawy mistyk naiwdzeni uczniowie, czsami niestety huligan sami huligani do okoła" Taka jest prawda mi się wydaje. Każdy szuka trenera jaki mu odpowiada
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Postautor: Hyakusen » 15 listopada 2004, 02:46 - pn

kiedyś muai thai, karate, przez jakiś czas aikido, raczej dla poznania niz z powodu poszukiwań, bo zawsze wiedziałem że kenjutsu to jest to. niestety we wrocławiu nie ma takiej sekcji, a więc kendo. obecnie zastanawiam się nad iaido, taki dodatek dla uspokojenia umysłu .

co mi daje moja SW ? uważam sze polepszam siebie, truizm, nie ? ale cóż mogę powiedzieć ? udałoi mi się rzucić palenie, nabrać kondycji, inaczej popatrzec na to z czym kiedyś się zetknąłem, trzeźwiej myśleć, i przede wszytkim , opanowac się czasami.

no, poza momentami w których namiętnie kłóce się że kendo to SW a nie sport ( pozdrowienia dla Hatamoto :P ) hehe
Awatar użytkownika
Hyakusen
 
Posty: 90
Rejestracja: 05 października 2004, 00:40 - wt

Postautor: Hatamoto » 15 listopada 2004, 15:18 - pn

Jako dzieciak miałem krutką przygodę z karate + judo (w ramach jednego treningu), 3 lata temu zaliczyłem jeden semestr karate (jak WF na uczelni) teraz trenuję kendo :D
Gdy forma zewnętrzna stwarza możlwość, treść przyjdzie aby ją wypełnić
Awatar użytkownika
Hatamoto
Straż Przyboczna
 
Posty: 264
Rejestracja: 29 września 2004, 20:18 - śr
Lokalizacja: Dublin

Postautor: yaghe » 16 listopada 2004, 02:38 - wt

... hmm... ja "trenuje" wspinaczki wysokogorskie :)) i uniki przed wykladowcami ...
pierwsze - daje mi spokoj, przywraca harmomnie pomiedzy cialem a dusza, pozwala na dystans ... wiecej nie powiem, podobno o niektorych przezyciach nie powinno mowic sie na glos ...
drugie - prawie jak rozrywka ... linia wytrzymalosci jest jednak bardzo rozciagliwa :)))
pozdrawiam ...
yaghe
 
Posty: 8
Rejestracja: 10 listopada 2004, 01:19 - śr
Lokalizacja: nowy sacz

Postautor: Hatamoto » 16 listopada 2004, 12:10 - wt

A słuszeliście o :
bierz_nogi_za _pas_jutsu
jeden_strzał_i_po_tobie_jutsu
cios_z_karata_jutsu
siłownia_waza

?

to współczesne odmiany popularnych styli i SW :lol: Jest ich jeszcze wiele.
Gdy forma zewnętrzna stwarza możlwość, treść przyjdzie aby ją wypełnić
Awatar użytkownika
Hatamoto
Straż Przyboczna
 
Posty: 264
Rejestracja: 29 września 2004, 20:18 - śr
Lokalizacja: Dublin

Postautor: shirokaze » 16 listopada 2004, 12:42 - wt

Hatamoto pisze:A słuszeliście o :
bierz_nogi_za _pas_jutsu
jeden_strzał_i_po_tobie_jutsu
cios_z_karata_jutsu
siłownia_waza

?

to współczesne odmiany popularnych styli i SW :lol: Jest ich jeszcze wiele.


Taaa... trzeba było jeszcze dodać to sa tzw. Porando budo stosowane przez koleżków stojących w bramach :D :D

Też znam taką jedną: Wymyślił ją znany skądinąd judoka R. Kubacki - nazwał to 99 rzutem judo - nogizapas
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Postautor: Hitori » 16 listopada 2004, 19:17 - wt

Kenjutsu - zaczełam trenowac dopiero od poczatku tego miesiaca, ale juz jestem bardzo zadowolona. Jest to wspaniała sztuka walki. Niekiedy patrzac na dane ćwiczenie - kojarzy mi sie to z tancem :) Ah.. Nadodatek po kazdym treningu czuje sie wyciszona, spokojniejsza i mam dobry humor :P a no ijeszcze moja matka jest szczesliwa, że zamist się szlajac po ulicy chodze na treningi. Oprócz tego to jak miałam 11lat będac na obozie wojskowym przez ostatnie 5 dni tegoż to obozu mielismy treningi jujitsu ,co dwie godziny godzine treningu i tak 24 na dobe przez te 5 dni - to był horror:P No iszczerze powiem, ze akurat jujitsu mnie nei pociaga, wiec nie kontnuowałam nauki.
Awatar użytkownika
Hitori
 
Posty: 23
Rejestracja: 16 listopada 2004, 18:14 - wt
Lokalizacja: Wawa (Ursynów)

Postautor: yooguruto » 17 listopada 2004, 13:06 - śr

troszeczke aikido .... i nic pozatym ...

ale na uczelni na wfie sobie chyba cosik wezme;]
Awatar użytkownika
yooguruto
 
Posty: 65
Rejestracja: 09 października 2004, 23:07 - sob

Postautor: Hatamoto » 17 listopada 2004, 14:00 - śr

Hitori pisze:Kenjutsu - zaczełam trenowac dopiero od poczatku tego miesiaca, ale juz jestem bardzo zadowolona.


Tylko pozazdrościć :D A w którym dojo cwiczysz i kto jest twoim nauczycielem?
Gdy forma zewnętrzna stwarza możlwość, treść przyjdzie aby ją wypełnić
Awatar użytkownika
Hatamoto
Straż Przyboczna
 
Posty: 264
Rejestracja: 29 września 2004, 20:18 - śr
Lokalizacja: Dublin

Postautor: Zoisaite » 18 listopada 2004, 01:42 - czw

Ja tez cwicze kenjutsu - ten sam styl co znany Ci Hatamoto GrafRamolo - oczywiscie takze w Budojo, a naszym senseiem jest jak zapewne wiesz Sensei Jerzy Pomianowski - howgh!
Taka ciekawostka [zebyscie mogli nam pozazdroscic:P] - jutro odbywa sie specjalny trening, ktory poprowadzony zostanie przez wieloletnia uczennice/asystentke O-Senseia Inaby - Miki ....a ja jestem szczesliwy bo wlasnie dzis kupilem wreszcie hakame ;)
Awatar użytkownika
Zoisaite
 
Posty: 15
Rejestracja: 17 listopada 2004, 01:14 - śr
Lokalizacja: Wwa

Postautor: shirokaze » 19 listopada 2004, 21:15 - pt

no to widze, że sami szermierze dookoła :)
nikogo ktoby wręcz coś ćwiczył, a u nas w Lublinie to kenjitsu niet :( aż sie szkoda robi
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Postautor: Hyakusen » 19 listopada 2004, 22:41 - pt

mi tez szkoda że nie ma u nas kenjutsu, ale czego oczekiwac po mieście w którym na 700 000 mieszkańców kendo regularnie ćwiczy......około 20 osób.
Awatar użytkownika
Hyakusen
 
Posty: 90
Rejestracja: 05 października 2004, 00:40 - wt

Postautor: shirokaze » 19 listopada 2004, 23:22 - pt

Zawsze macie bliżej do Opola niż na przykład ja. A w Opolu jak wiadomo Polskie Stoważyszenie Iaido się znajduje :D
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Następna

Wróć do Sztuki Walki i sport

cron