[pytanie] Co ćwiczycie...

Wszystko co dotyczy japońskich sztuk walki i sportu

Re: [pytanie] Co ćwiczycie...

Postautor: Demonik » 21 maja 2009, 03:23 - czw

Ja w podstawówce trenowałem prawie dwa lata Karate Shotokan :-D Bardzo pozytywnie wspominam ten okres. Jako student trenuję raz w tygodniu na WFie poszczególne elementy różnych sztuk walki. Jakiś czas temu spróbowałem Aikido, ale po miesiącu zrezygnowałem. Niedawno zacząłem raz w tygodniu chodzić na zajęcia z Judo na AZSie - ciężko jest, ale podoba mi się :-)
You may even hear a final sound like the breaking of crystal. Then you are no more.
Awatar użytkownika
Demonik
 
Posty: 87
Rejestracja: 24 marca 2007, 02:24 - sob
Lokalizacja: ウッチ


Re: [pytanie] Co ćwiczycie...

Postautor: metalfoil » 10 grudnia 2009, 00:06 - czw

Ja ćwiczę Karate Shotokan już 4 rok i już nie wyobrażam sobie żebym tego nie robiła. Ktoś może powiedzieć "neofita"czy "młoda ,jak przyjdzie proza życia to powie inaczej." ale ja umieram jak siedzę teraz bezczynnie bo skręciłam nogę. Zamykam oczy i wyobrażam sobie jak robie kata, analizuję ruchy itp. ale to nie to samo jak na treningu "czujesz krew". :D

Moja historia zaczęła się w 6 klasie szkoły podstawowej kiedy to chodziłam na zajęcia przez pół roku i...skończyło się. Wtedy na tamtym etapie zabrakło kogoś kto by mnie do tego zachęcił, powiedział "dziecko warto chodź na to".Minęło kolejnych parę lat, wyginęły dinozaury, a ja podrosłam zmieniłam swoje postrzeganie świata i zyskałam wiarę we własne możliwości.Zaczęłam powoli myśleć o przyszłości, maturze i innych planach podboju świata kiedy moja mama (w latach młodości nadzieja polskiego judo ale pojawienie się mojego taty na horyzoncie pokrzyżowały te plany :devil:) chciała znaleźć sobie jakieś hobby więc przystąpiła do sekcji Karate Shotokan wraz z moim o 11 lat młodszym bratem, po 2 zajęciach ja także zaczęłam chodzić i...zakochałam sie w tej formie.Okazało się,ze jest to ta sama sekcja do której trafiłam jako mała dziewczynka, więc tak od ponad 3 lat trenuję niby mało ale wkładam w to całe swoje serce. Trenujemy rodzinnie (tylko taty brakuje) i to też w pewien sposób nas łączy ( teraz nie mieszkam w domu bo studiuję i trenuję na AZS-ie a rodzinka u siebie). Ostatnio myślałam czy nie spróbować może Kung-Fu ( kumpel trenuje i chce żebym wpadła na treningi), ale na razie nie będę łapać wielu srok za ogon i skupie sie na wyleczeniu mojej kontuzji.

Gdzieś na początku było wspomniane o filozofii i muszę przyznać ,że właśnie w sekcji , w której zaczynałam( i do której od czasu do czasu zaglądam) jest trochę o filozofii, czasem nawet dyskutujemy na pewne tematy.

Tak moja historia trochę się rozpisałam, mam nadzieję ,że wybaczycie :)

P.S.
Co nieco wiem też o judo, od mojej Rodzicielki, która na mnie przypominała sobie czasy młodości ^_^
Awatar użytkownika
metalfoil
 
Posty: 3
Rejestracja: 09 grudnia 2009, 22:18 - śr

Re: [pytanie] Co ćwiczycie...

Postautor: Rycerski » 12 czerwca 2010, 12:46 - sob

U mnie cała historia trenowania jest dość ciekawa :) trenowałem 3 lata karate shorin-ryu. Było to jeszcze w podstawówce :) Potem była przerwa kilkuletnia i przygoda z Kyokushin która skończyła się po pół roku :P dopiero pod koniec liceum zacząłem trenować aikido a po 3 latach i kontuzji wróciłem z powrotem do shorin-ryu :D jak to mawiają historia kołem się toczy :ok:


P.S
To mój pierwszy post, witam wszystkich forumowiczów :)
Awatar użytkownika
Rycerski
 
Posty: 6
Rejestracja: 12 czerwca 2010, 12:34 - sob

Poprzednia

Wróć do Sztuki Walki i sport

cron