Kyudo

Wszystko co dotyczy japońskich sztuk walki i sportu

Postautor: Tametomo » 08 grudnia 2007, 19:38 - sob

Acha, gdyby ktoś miał już dosc naszych rodzimych miszczóf to zapraszam do obejrzenia zdjec z wizyty mistrzów kyudo z Japonii goszczacych w ramach festiwalu Japan Week:

http://algorytmy.pl/foto/index.php?k=9_1_25&s=6

Oni mieli tylko 8 dany- nie to co śp. Takeuchi...

http://www.hakkodenshinryu-pl.com/archi ... /0448.html

A teraz mały qwiz:
1. ZNAJDZ JAK NAJWIECEJ RÓŻNIC W TYCH FOTOGRAFIACH PRZEDSTAWIAJĄCYCH POSTACI Z ŁUKAMI:D :D :D
2. ODPOWIEDZ NA PYTANIE RETORYCZNE :D :D :D : NA KTÓRYCH FOTOGRAFIACH SĄ MISTRZOWIE KYUDO??? :D :D :D
Tametomo
 
Posty: 35
Rejestracja: 01 listopada 2007, 18:24 - czw


Postautor: Mato » 12 grudnia 2007, 16:20 - śr

Witam wszystkich.
Zacznę może od tego, iż przeczytałem sobie całą, zamieszczoną na tym formum dyskusję i musze powiedzieć, że bardzo mnie zaciekawiła ale dlaczego - o tym za chwilę.
W pierwszej kolejności, zważywszy na samą tematykę tego forum chciałbym prosić uczestników o polecenie mi jakiejś literatury odnośnie kyudo bym mógł przybliżyć sobie ten temat. Przyznaje, iż jestem totalnym laikiem w tym temacie a nie chciałbym naczytać się przysłowiowego "setku bzdur" szukając na własną rękę. Jeśli ktoś na dodatek miałby czas i ochotę, czując się kompetentny, nakreślic mi samemu tą tematykę będę nadwyraz zoobowiązany w tym celu podaje maila - Shindo1982@wp.pl. Jest to dla mnie bardzo ważne.
Chciałbym teraz wytłumaczyć co zainteresowało mnie w odbywającej się na łamach tego formum, dyskusji. Niestety nie tematyka (zapewne ze względu na moją znikomą wiedze w omawianym temacie) ale sposób prowadzenia dyskusji przez niektórych państwa oraz jej przebieg.
Z państwa wypowiedzi da się wywnioskować (nie wiem czy trafnie), że maja państwo dużą wiedzę (której, nie ukrywam tylko zozazdrościć) ale i zapewne doświadczenie w sztukach walki. Co widać po sposobie, wypowiedzi, informacjach w nich zawartych czy nie poddawaniu się emocjom - jako przykład chciałbym podać takich użytkowników jak Shirokaze czy Kumo. Widać po ich wypowiedziach, że są to ludzie reprezentujący odpowiedni poziom kultury do prowadzenia dyskusji.
Z drugiej strony mamy uzytkowników, których poziom wypowiedzi jest conajmniej rażący - nie tylko pod względęm sposobu argumentacji. Wytykanie innym błędów językowych/pomyłek, które się zdarzają każdemu na tym formum, stoswanie przytyków w deseń "międzygalaktyczny dan w kydo" o ile dobrze pamiętam jest poprostu, delikatnie ujmując w słowa nie kulturalne. Przykładem takiego sposobu prowadzenia dyskusji jest Tametomo. Przynam, nie będę rozwijał dalej rozwijał tego tematu.
Chciałbym zaznaczyć w tym miejcu, że nie mam zamiaru nikogo obrażać i jeśli czuje się dotknięty moją wypowiedzią, przepraszam.
W racając do tematu, prócz w/w problemu istnieje drugi. Mianowicie, dla mnie, człowieka nie związanego z tematem dyskusji a próbującego wyciągnąć z niej coś konstruktywnego, patrząc z "zewnątrz", jest to nie możliwe. Dyskusja jest dość monotematyczna - główne wątki to: "rękawica" oraz "akcesoria", Sensej Vader oraz Tatemono, który tak do końca to już nie wiem co ma do powiedzenia orpócz swojej postawy do "reękawicy i nnnych akcesoriów" i nieprzyjemnych przytyków do Sensej Vadera między innymi.
Moim zdaniem państwa dyskusja nie pójdzie o "krok" do przodu, jeśli nieprzedstawią sobie "twardych" argumentów, nie do zbicia i/lub nie zmienią samego sposobu prowadzenia dalej tej dyskusji.
Mówie to dlatego, iż zaznaczając jeszcze raz, że będąc laikiem chciałbym coś z tej dyskusji się nauczyć.
Dziękuje.

P.s. Z góry dziękuję za pomoc, jeśli ktoś zdecyduje sie pomóc w sprawie wiedzy na temat Kyudo.
Mato
 
Posty: 10
Rejestracja: 12 grudnia 2007, 15:12 - śr

Postautor: Tametomo » 12 grudnia 2007, 17:48 - śr

Vader- sensei :D :D :D... jesli to jest Twoim argumentem, to nie ma o czym dyskutowac...

A w jakim jezyku chcesz literature?
Bo po polsku jest w zasadzie tylko: "Kyudo"- J i D. de Prospero i "Zen w sztuce łucznictwa" E.Herrigela- ale to ksiazka o zen, a nie o kyudo...

Kto odpowie dlaczego strzelają bez rekawicy, z luków Pana Bisoka troszkę przypominających łuk yumi, nie uzywaja mato, etc. i wbrew temu czego naucza ZNKR???
Tametomo
 
Posty: 35
Rejestracja: 01 listopada 2007, 18:24 - czw

Postautor: Mato » 12 grudnia 2007, 18:32 - śr

Vader- sensei ... jesli to jest Twoim argumentem, to nie ma o czym dyskutowac...


odpowiedź

Moim zdaniem państwa dyskusja nie pójdzie o "krok" do przodu, jeśli nieprzedstawią sobie "twardych" argumentów, nie do zbicia i/lub nie zmienią samego sposobu prowadzenia dalej tej dyskusji


pozatym ja nie zamierzam z nikim dyskutować :)

Może być po polsku lub angielsku - bez różnicy jak dla mnie. Jeszcze raz dziękuję :-D [/quote]
Mato
 
Posty: 10
Rejestracja: 12 grudnia 2007, 15:12 - śr

Postautor: Tametomo » 12 grudnia 2007, 18:51 - śr

Kto odpowie dlaczego strzelają bez rekawicy, z luków Pana Bisoka troszkę przypominających łuk yumi, nie uzywaja mato, etc. i wbrew temu czego naucza ZNKR???
Tametomo
 
Posty: 35
Rejestracja: 01 listopada 2007, 18:24 - czw

Postautor: Deuido » 28 grudnia 2007, 14:01 - pt

Mam wielkie pytanie!! Czy ktoś może wie czy na Górnym Śląsku znajduje się jakakolwiek sekcja kyudo??
Awatar użytkownika
Deuido
 
Posty: 2
Rejestracja: 28 grudnia 2007, 13:55 - pt
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Tametomo » 02 stycznia 2008, 11:05 - śr

Z tego co mi wiadomo- to na Śląsku nie istnieje żadna sekcja kyudo...
Tametomo
 
Posty: 35
Rejestracja: 01 listopada 2007, 18:24 - czw

Postautor: Deuido » 02 stycznia 2008, 18:40 - śr

A to szkoda, ale dzieki za odpowiedz! Pozdro
Awatar użytkownika
Deuido
 
Posty: 2
Rejestracja: 28 grudnia 2007, 13:55 - pt
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Tametomo » 03 stycznia 2008, 18:03 - czw

Cos slyszalem ze we Wroclawiu ma powstac jakies Stowarzyszenie Kyudo... ale czy powstalo to nie wiem...

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/we_w ... 50993.html
Tametomo
 
Posty: 35
Rejestracja: 01 listopada 2007, 18:24 - czw

Kyudo we wroclawiu

Postautor: angelaaron » 25 stycznia 2008, 09:43 - pt

We Wroclawiu spotykamy sie juz od paru miesiecy na treningach. Jest nas juz prawie 20 osob. Jezeli jest ktos chetny to zapraszamy. Kontakt na gg 3475904. :x
angelaaron
 
Posty: 1
Rejestracja: 25 stycznia 2008, 09:36 - pt

Postautor: Tametomo » 26 stycznia 2008, 14:08 - sob

Moje gratulacje w takim razie- samych strzalow w srodek mato...
Tametomo
 
Posty: 35
Rejestracja: 01 listopada 2007, 18:24 - czw

Postautor: Kampai » 09 kwietnia 2008, 13:50 - śr

Kampai
 
Posty: 17
Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 13:40 - śr

Postautor: Kampai » 09 kwietnia 2008, 13:56 - śr

Tametomo pisze:Kto odpowie dlaczego strzelają bez rekawicy, z luków Pana Bisoka troszkę przypominających łuk yumi, nie uzywaja mato, etc. i wbrew temu czego naucza ZNKR???


Bo to jest polkjudo a nie Kyudo.
:D
Kampai
 
Posty: 17
Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 13:40 - śr

Postautor: Kampai » 09 kwietnia 2008, 14:02 - śr

Kampai
 
Posty: 17
Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 13:40 - śr

Postautor: Mato » 14 kwietnia 2008, 17:29 - pn

Kampai pisze:
Tametomo pisze:Kto odpowie dlaczego strzelają bez rekawicy, z luków Pana Bisoka troszkę przypominających łuk yumi, nie uzywaja mato, etc. i wbrew temu czego naucza ZNKR???


Bo to jest polkjudo a nie Kyudo.
:D


Widzę, iż Kampai jest kolejnym zwolennikiem powyższej "konstruktywnej dyskusjii"... ha ha :roll: Ciekawi mnie tylko czy ćwiczenie kyudo w białych t-shirt'ach jest też znakiem, iż ćwiczy się "polkyudo" czy też już nie, jak wynika z zamieszczonego przez ciebie linka? :P

http://ww6.tvp.pl/1692,20080406691179.strona

A wracając do meritum, ponawiam prośbę do Tametomo o przesłanie maila.
Dziękuje i pozdrawiam :D
Mato
 
Posty: 10
Rejestracja: 12 grudnia 2007, 15:12 - śr

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sztuki Walki i sport