Kyudo

Wszystko co dotyczy japońskich sztuk walki i sportu

Postautor: Kampai » 20 kwietnia 2008, 23:01 - ndz

Mato pisze:Na boga, nie wiem jak ci prościej wyjaśnić byś zrozumiał, iż nie chodzi w tym przykładzie kto i skąd ale o skrajności w tym przykładzie, jeśli nie rozumiesz to poprostu zostawmy ten wątek bo nie ma sensu w takim wypadku.


tak będzie lepiej.

Mato pisze:Wiesz, wydaje mi się,iż gdybyś go zapytał, udzieliłby ci odpowiedzi. Ale popatrz na to z tej strony. Krytykujesz go na forum,na którego może już nawet nie odwiedza i niekoniecznie się obraził, może poprostu mu się znudziło,nieczuje takiej potrzeby etc. A ty, po pierwsze twierdzisz,że się obraża (choć nie masz o tym pojęcia), po drugie krytykujesz kogoś za to, iż według ciebie źle uczy Kyudo a sam jak twierdzisz opierasz swoją wiedzę na 1 książce i na jednym filmie(!!). jestem ciekaw jakim tak swoją drogą... Wiesz, żeby nie było bronię sensei Vadera tylko w tej sytuacji, wydaje mi się,że takie zachowanie w stosunku do kogokolwiek jest conajmniej mówiąc nie stosowne i jest wyrazem braku kultury. Gdybyś miał, rzeczywiste podstawy merytoryczne i bazę doświadczenia to jeszcze bym był w stanie cię zrozumieć,iż razi cię sposób w jaki naucza i możesz to zweryfikować, ale spójrzmy realnie - nie masz, bo jak sam przyznałes opierasz swoją wiedzę na 1 książce i 1 filmie, a jednak oceniasz i to jeszcze twierdząc, iż jak "ktoś się obrazi to jego sprawa",tak? Takie zachowanie jest poprostu szczeniackie (przepraszam jeśli jest to zbyt mocne określenie ale inne nie przychodzi mi w tej chwili do głowy).


Cóż, rozgryzłeś mnie.
Jestem szczeniakiem, który ma czelność i odwagę krytykować sesei Vadera. No ale taki już jestem, że autorytety sam sobie wybieram i nie będę pisał pochwalnych peanów (pewnie sie ich spodziewał a niemile spotkała go krytyka) na cześć Pana Kalrusa. Niech jego uczniowie go dowartościowywują bo ja i jak widzę kilka innych osób nie zamierza tego robić.


Mato pisze:Ha ha i jak widać w Poznaniu i Krakowie :roll: bo jak się dowiedziałem ale ty sobie chyba nie zadałeś tyle trudu....


To są uczniowie Pana Kalarusa.


Mato pisze:Zagiąłeś mnie tą wypowiedzią. To w takim wypadku o co ci chodzi, bo się pogubiłem?


O nic.

Strój treningowy (keiko-gi)

Codzienny strój treningowy składa się z kimonowej bluzy (kyudo-gi), szerokich szarawarów (hakama), skarpetek z jednym palcem (tabi) i szerokiego pasa (obi). Kobiety dodatkowo noszą skórzaną osłonę piersi (mu-neate). Strój kobiecy różni się odrobinę od męskiego—na przykład hakama pozbawione są usztywnionej patki na plecach. Wynika to z faktu, że kobiece hakama wiąże się nieco wyżej niż męskie.
W myśl przepisów, opracowanych przez Zen-Nihon Kyudo Renmei, wszyscy łucznicy podchodzący do egzaminów do piątego dana włącznie, obowiązani są nosić białe tabi i białe kyudo-gi. Męskie hakama są czarne, kobiece czarne lub granatowe. Kandydaci na stopnie od szóstego dana wzwyż muszą włożyć kimono i białe tabi. W większości kyudojo przyjęto te same zasady, chociaż łucznikom wyższych stopni pozostawiono wolny wybór—mogą ćwiczyć w kimonie lub białym kyudo-gi.




Mato pisze:Może go stać a zdjęcie np. zostało zrobione kiedyś na treningu a nie z myślą by je ktoś oceniał.


Znowu może.

Mato pisze:Bez komentarza... albo może jednak tak. Idź np. mistrza w karate i powiedz mu, iż przeczytałeś książkę oraz obejrzałeś jeden film i według ciebie uczy źle bo inaczej jest w książce :roll: a potem napisz mi jak było :wink:


Sztuki walki mnie nie interesują.

Nie przekonasz mnie a ja Ciebie.
Więc może dajmy sobie spokój.
Kampai
 
Posty: 17
Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 13:40 - śr


Postautor: Tametomo » 21 kwietnia 2008, 12:59 - pn

Na zaproszenie Warszawskiej Sekcji Kyudo w Polsce w miniony weekend odbylo sie otwarte seminarium kyudo z udzialem dwu kyudoków z Austrii...
Niech żałuja Ci których tam nie było :P
Tametomo
 
Posty: 35
Rejestracja: 01 listopada 2007, 18:24 - czw

Postautor: Kampai » 21 kwietnia 2008, 13:18 - pn

Tametomo pisze:Na zaproszenie Warszawskiej Sekcji Kyudo w Polsce w miniony weekend odbylo sie otwarte seminarium kyudo z udzialem dwu kyudoków z Austrii...
Niech żałuja Ci których tam nie było :P



Gdyby to było bliżej Wrocka??

Ale nasi też tam byli i przekażą, czego się dowiedzieli.
:-D
Kampai
 
Posty: 17
Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 13:40 - śr

Postautor: Tametomo » 21 kwietnia 2008, 13:39 - pn

Byli Warszawiacy, Wrocławianie, Łodzianie, Pabianiczanie- był nawet Masakatsu Yoshida... :P
Niestety w najblizsza niedziele do Was do Wrocka nie wpadne- ale mysle ze maj i czerwiec wtedy gdy zrobicie zawody to, a i owszem postrzelamy...
Tametomo
 
Posty: 35
Rejestracja: 01 listopada 2007, 18:24 - czw

Postautor: Kampai » 21 kwietnia 2008, 15:37 - pn

Tametomo pisze:Byli Warszawiacy, Wrocławianie, Łodzianie, Pabianiczanie- był nawet Masakatsu Yoshida... :P
Niestety w najblizsza niedziele do Was do Wrocka nie wpadne- ale mysle ze maj i czerwiec wtedy gdy zrobicie zawody to, a i owszem postrzelamy...



Cóż, nie można mieć wszystkiego i być wszędzie :)
Może innym razem.

Do zobaczenia na turnieju w czerwcu.
Kampai
 
Posty: 17
Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 13:40 - śr

Re: Kyudo

Postautor: Kampai » 01 maja 2008, 10:16 - czw

Witam!

Oto linki do fotek z pokazu Kyudo w Ogrodzie Japońskim we Wrocławiu.

http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,751,788 ... 2.html?v=2

http://picasaweb.google.com/AnetkaWojte ... clawPoland

Pozdrawiam! :ok:
Kampai
 
Posty: 17
Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 13:40 - śr

Re: Kyudo

Postautor: Tametomo » 05 maja 2008, 16:10 - pn

A kiedy ma byc ta postrzelawka najblizsza we Wrocku? Mieliscie to dac na stronie ale tam nic nie moge dojrzec??? :-D
Tametomo
 
Posty: 35
Rejestracja: 01 listopada 2007, 18:24 - czw

Re: Kyudo

Postautor: Kampai » 05 maja 2008, 20:16 - pn

Tametomo pisze:A kiedy ma byc ta postrzelawka najblizsza we Wrocku? Mieliscie to dac na stronie ale tam nic nie moge dojrzec??? :-D



Będzie, będzie.
Cierpliwości.
:P
Kampai
 
Posty: 17
Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 13:40 - śr

Re: Kyudo

Postautor: Tametomo » 06 maja 2008, 14:50 - wt

W takim razie czekam...
Tametomo
 
Posty: 35
Rejestracja: 01 listopada 2007, 18:24 - czw

Mistrzostwa Kyudo we Wrocławiu

Postautor: almalek » 18 maja 2008, 22:50 - ndz

Witam pierwszy raz na forum. Jestem członkiem Wrocławskiego Stowarzyszenia Kyudo i miło mi powiadomić wszystkich zainteresowanych, że nasza oficjalna strona www już działa http://kyudo.wroclaw.pl Nie jest ona do końca wypełniona treścią (jest dość rozbudowana i będzie to z założenia proces ciągły), ale zdecydowaliśmy się już ją uruchomić ze względu na turniej, który organizujemy 21-22 czerwca 2008 we Wrocławiu. Zapraszamy wszystkich. Chcielibyśmy aby zawody te miały rangę pierwszych, oficjalnych mistrzostw Polski w standardzie Zen Nihon Kyudo Renmei. Od kilku miesięcy przygotowujemy całość logistycznie i finansowo – mamy nadzieję, że poziom organizacyjny będzie odpowiadał randze, jaką chcemy im nadać. Szczegóły i harmonogram wkrótce ukażą się na stronie. Tam też znajdują się wszystkie kontakty. Można zgłaszać się już dziś. Zapraszamy.
almalek
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2008, 14:18 - pn

Re: Kyudo

Postautor: aerostat » 26 sierpnia 2008, 13:06 - wt

Zapraszamy na strone http://www.kyudo.org.pl
Jest tam też (oprócz różnych informacji) ogólne forum na którym możecie wymieniać uwagi, spostrzeżenia i informacje na temat japońskiego łucznictwa.
aerostat
 
Posty: 2
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 12:55 - wt

Re: Kyudo

Postautor: tanatos » 16 stycznia 2009, 11:27 - pt

Jaki łuk powinien kupić ktoś , kto chce zacząć przygodę z Kyudo ? Czy taki Łuk sportowy Wizard czarny będzie ok ?
tanatos
 
Posty: 1
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 11:23 - pt

Re: Kyudo

Postautor: Kampai » 22 stycznia 2009, 16:54 - czw

Coś Ty??
Prędzej taki: http://www.kyudopfeile.de/frames.html

Na początek polecam "Renshin".
Wielkość zależy od wzrostu i długości strzały.
Długość strzały można samemu sobie policzyć.
Więcej informacji jest tutaj: http://kyudo.wroclaw.pl/?p=okyu_equipSt
Kampai
 
Posty: 17
Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 13:40 - śr

Poprzednia

Wróć do Sztuki Walki i sport

cron