Ju jitsu

Wszystko co dotyczy japońskich sztuk walki i sportu

Ju jitsu

Postautor: Mati Ju jitsu » 02 maja 2007, 12:09 - śr

Słyszeliscie na pewno o Ju jitsu. Wiecie co to za sztuka walki. Co o tym myslicie? Podoba Wam sie ta sztuka? Chcielibyscie ja trenowac? Ja trenuje i jestem zadowolony. Jedynym minusem sa (przynajmniej w mojej sekcji) prace pisemne na egzaminach od 7 kyu.
Awatar użytkownika
Mati Ju jitsu
 
Posty: 8
Rejestracja: 27 kwietnia 2007, 22:15 - pt
Lokalizacja: Konin


Postautor: Qba » 02 maja 2007, 17:57 - śr

Osobiście wole aikido :-D . Ale ju-jitsu też jest fajne, liznąłem troszke na obozach (Rovigatti i hakko-ryu ju-jitsu pod okiem sensei Garsija (nie wiem jak się pisze w orginale, przepraszam)
Popatrz mi w oczy, a zobaczysz swój strach
Awatar użytkownika
Qba
 
Posty: 56
Rejestracja: 21 kwietnia 2007, 00:44 - sob
Lokalizacja: Trzeci Najemny Oddział Piechoty Japońskiej - prefektura Podkarpacie/Rzeszów

Postautor: G_U_M_A » 02 maja 2007, 20:46 - śr

Czytalem ze Jiu Jitsu zarowno na świecie jak i w Polsce jest mocno zroznicowane. Czy mozesz przedstawic jak wygladaja wasze treningii? na czym sie skupiacie? jakie techniki sa czesciej cwiczone a jakie mniej?
To live is to suffer, but to survive is to find meaning in this suffer
Awatar użytkownika
G_U_M_A
 
Posty: 145
Rejestracja: 17 września 2005, 18:40 - sob
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Mati Ju jitsu » 04 maja 2007, 13:48 - pt

Glownie przygotowanie fizyczne. Na techniki poswiecamy pol godziny z poltoragodzinnego treningu. Gdy zblizaja sie egzaminy poswiecamy czas technikom do egzaminów. Bardzo rzadko cwiczymy kata. Nasz trener czasami zadaje nam prace domowe, w rodzaju (tak bylo ostatnio) - nauczyc sie powierzchni uderzen reki i nogi po japonsku, itp. . Jak sie nie nauczysz to bedzie kara. Najczesciej sa to pompki na seiken(kostkach dloni). Gdy trener ma zly humor robimy krokodylki- jestesmy podzielenina kilko osobowe grupki. Wszyscy ustawiaja sie na seiken w rzadku i ostatni przechodza pod nimi. Nasze treningi sa bardzo meczace. Jest duza dyscyplina, jest bardzo ciezko. Trener wraz z harcerzami organizuja obozy w pobierowie. Jest chrzest (bicie pokrzywami) warty w nocy i dyzury na zmywaku, sa treningi po 3 h. Rano i w nocy. Pod koniec jest egzamin techniczny, a w klubie zdaje sie egzamin z teorii. Jest ciezko, ale to sie przydaje.
Awatar użytkownika
Mati Ju jitsu
 
Posty: 8
Rejestracja: 27 kwietnia 2007, 22:15 - pt
Lokalizacja: Konin

Postautor: Mati Ju jitsu » 04 maja 2007, 13:55 - pt

:roll: zapomnialem dodac ze czesto organizowane sa pokazy. Ostatnio byla impreza dla niepelnosprawnych wlasnie tam pokazywalismy co umiemy. Trener potrafil nas doskonale przygotowac. Uczymy sie rowniez technik na wysokie stopnie, a nie tylko te, najprostsze, na swoj stopien. Oprocz starszej grupy z wysokimi stopniami jest rowniz mlodsza grupa(chodzilkem do niej do niedawna). W niej mozna zaczac nauke od najmlodzych lat. Ja zaczalem w wieku 10 lat. Zaluje tego. Najmlodsza osoba wnaszym klubie jest 3-letni samuel i 5-letni kuba- bracia. Trener jest ich dziadkiem wiec trudno sie dziwic ze juz zaczeli
Awatar użytkownika
Mati Ju jitsu
 
Posty: 8
Rejestracja: 27 kwietnia 2007, 22:15 - pt
Lokalizacja: Konin

Postautor: RoninUsagi33 » 23 sierpnia 2007, 15:06 - czw

Troszkę stary temat ale może uda misię go wskrzesić.

Otuż dla mnie JU-Jutsu to troszkę zapomniana i niedoceniana sztuka walki, zbyt powierzchownie nauczana i poznana w swiecie z powodu zbyt dużego usportowienia zakończonego wyodrębnieniem się Judo.
To co obecnie jest nazywane JU-Jutsu tak naprawdę jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Jest bardzo mało ośrodków na świecie gdzie jest ono uczone jako kompletny system walki na który składa się walka mieczem , włucznią Yari , chalabardą Naginata, wakizashi , tanto, kyudo, shinken i shuriken-jutsu, nawa, yawara czy innymi rodzajami małej i łatwej do ukrycia broni ( listę ich mogę sporządzić dla zainteresowanych ).
Jeżeli zaś chodzi o walkę wręcz to nie wszedzie naucza się technik naprawde skutecznych z wykorzystaniem punktów wrażliwych na ciele człowieka i nie chodzi mi tu bynajmniej o te punkty ktore są powszechnie znane i popularne ale o te po DOTKNIĘCIEU których nastepuje utrata przytomnosci, zatrzymanie akcji serca, czy paraliż fragmentów ludzkiego ciała lub jego całości. Może to nie brzmi zbyt prawdopodobnie ale tak jest, ponadto wielu z was uśmiechnie się i pomyśli "ok. koleś ale czy byłbyś w stanie bezbłędnie trafić w te punkty w sutuacji realnego zagrożenia?" albo:
" nie wierzę że ktoś zatrzyma jakimś małym punkcikiem rozpędzonego fightera o wymiarach szafy trzy dżwiowej w dodatku atakującego serią"
Odpowiem krótko " niestety ale to są fakty i tak właśnie się dzieje"
I wcale nie będę orginalny mówiąc iż robią to osoby zaawansowane wiekowo ( i to bardzo)
Ja już też nie bardzo zaliczam się do ludzi młodych i wiem że za kilka lat moja sprawność fizyczna spadnie o parę procent jak każdego żywego organizmu ale jednocześnie napawa mnie to radością poniewarz mam świadomość tego że z wiekiem staję się coraz lepszy i bardziej rozluźniony a rozluźnienie to klucz do wielu sikcesów :!:
A to wszystko dzięki Koryu Ju-jutsu.
I rzecz najważniejsza ju-jutsu to nie tylko walka bronią lub wręcz , to także japońska herbata ( jako sztuka i codzienność ), ikebana, origami, cudowne ogrody, ceramika, kaligrafia, bonsai, medycyna i tak można wymieniać i wymieniać.... ale nie ogarniczajcie się do prostej obrony i ataku satrajcie się poznać i inne wartości bliskie każdemu prawdziwemu BUSHI , mam wrażenie że to właśnie one nadją wyrazu i elegancji ruchu , oraz pozwalają nam lepiej zrozumieć technikę :)
To tyle gwoli wstępu żeby nie przynudzać zapraszam do refleksji, badań, poszukiwań i dociekań :!:

Pozdrawiam
RoninUsagi33
 
Posty: 19
Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 16:21 - pt
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ju jitsu

Postautor: Kurisuchan » 01 listopada 2010, 18:01 - pn

Od dwóch miesięcy trenuję Jiu-jitsu, jest to moim zdaniem bardzo ciekawa sztuka walki. Widzimy na treningach chwyty zarówno z judo, jak i aikido. Sam mam jak na razie biały pas, więc trudno mi to oceniać, ale nie mam zamiaru odejść. ;)
Kurisuchan
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 listopada 2010, 17:55 - pn


Wróć do Sztuki Walki i sport

cron