Dragon Ball

Komiks i animacja japońska...

Moderator: Sillhre

Dragon Ball

Postautor: Aiko Asakura » 27 marca 2007, 19:40 - wt

Chyba to znacie? To jest moje ukochane anime, jedyne i niezastąpione.! Mam bzika na jego punkcie!:) To właśnie dzięki niemu pokochałam Japonie (no i troche Francuski:))
Co myslicie o DB?
Aiko Asakura
 
Posty: 25
Rejestracja: 27 marca 2007, 13:46 - wt


Postautor: SonAlan » 29 marca 2007, 16:44 - czw

No jasne , że znam. Dragon Ball to najpiękniejsza rzecz na całym świecie razem z językiem japońskim. Nie dam rady słowami opisać :-D jakie to cudowne. Żeby się przekonać trzeba to oglądnąć. Polecam tym którzy jeszcze tego nie zrobili :-) !!
Awatar użytkownika
SonAlan
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 marca 2007, 21:31 - śr

Postautor: SonAlan » 29 marca 2007, 16:54 - czw

No, to może teraz czas na ulubione postacie? Ja najbardziej kocham SonGoku. Jest to super człowieczek. Taki dobry, przyjazny. Nie można Go nie polubić. Oczywiście potrafi być groźny i zły ale tylko wtedy gdy Jego przyjaciołom lub rodzinie coś grozi. I to mi się strasznie podoba. A Jego uśmiech to mnie rozbraja. Co o nim myślicie?? :-D :D :)
Awatar użytkownika
SonAlan
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 marca 2007, 21:31 - śr

:)

Postautor: Aiko Asakura » 29 marca 2007, 20:32 - czw

No, uśmiech to ma rozbrajający:):) I ta beztroskość....:):)
Ale moje ulubione postacie to
Vegeta -- tak naj naj naj , ten jego charakterek czarny, uwielbiam takich:P Ale w gruncie rzeczy był dobry, nie umiał okazywać uczuć, to nic:) Ten honorek i duma...:):)
SonGoku - jego NIE MOŻNA nie lubić:)
Picolo - też go bardzo bardzo lubie, nie wiem sama dla czego, za jego charakter poprostu, za to jak uczył Gohana...
Aiko Asakura
 
Posty: 25
Rejestracja: 27 marca 2007, 13:46 - wt

Postautor: Kermit » 31 marca 2007, 14:09 - sob

Pamiętam to anime jeszcze z czasów gimnazjum, kiedy to prędziutko wracało się ze szkoły do domu, by obejrzeć kolejny odcinek...no cóż, trzeba przyznać, ze wtedy wręcz ubóstwiałem dzieło twórcy Dr. Slump'a. I nie przeszkadzało mi nawet ocenzurowanie przez Francuzów co niektórych fragmentów ( o czym oczywiście nie zdawałem sobie sprawy) czy też średnio poprawny polski lektor (za to francuski dubbing był bardzo słodkii ^^). Ulubionymi postaci troszkę miałem. Był to m.in Gohan - super możliwości, acz nie do końca wykorzystane a szkoda, bo miał chłopak świetne warunki by dorównać ojcu. Podobnie było z Trunksem (aczkolwiek w mniejszym stopniu), choć ten za to bardzo ładnie wywijał mieczykiem. :D Poza tym lubiłem także Vegetę za jego impertynencję i specyficzny, trudny charakterek. Z ulubionych postaci wymienię jeszcze Piccolo - bardzo silny, również miał charakterek, no i jego ubiór mi sie podobał. :)
Niestety, wraz z upływem czasu to anime straciło w moich oczach. Kreska się mocno zestarzała, podobnie stało się z muzyką. Żadnego większego odmłodzenia nie przyniósł też Dragon Ball GT, uważany przez wielu za najgorszą część serii (z czym się nie do końca zgodzę).
Ale trzeba przyznać, że w swoim czasie było to (obok pokemonów) najpopularniejsze anime w Polsce, co skrzętnie wykorzystywały przeróżne firmy, organizując wymyślne promocje czy tworząc produkty przeznaczone wyłącznie dla fanów DB.
Awatar użytkownika
Kermit
 
Posty: 378
Rejestracja: 26 listopada 2005, 14:58 - sob
Lokalizacja: Bydgoszcz

:)

Postautor: Aiko Asakura » 31 marca 2007, 19:29 - sob

No, np. karty do zbierania w Chipsach......
Te czasy pamiętam tak samo, tylko że ja wtedy jak to w TV leciało to w podstawówce jeszcze byłam:P:P a serie puszczali kilka razy i oglądałam ją za każdym razem:) To było pewnego pięknego słonecznego dnia gdy właczyłam pilotem RTL7 i trafiłam na walke z cyborgami... hehe. Tak sie zaczeło:)

DB bylo, jest i będzie NAJ NAJ!!
Aiko Asakura
 
Posty: 25
Rejestracja: 27 marca 2007, 13:46 - wt

Postautor: mOlOch » 09 kwietnia 2007, 22:06 - pn

oh tak dawno mnie tu nie bylo a tu taki TOPIC! No DB byl swietny odladalem go od pierwszego odcinka na RTLu. Zawsze lubilem Vegete za jego szlacheckosc i dume dotad pamietam, ze on wolal zawsze zginac anizeli dac sie zchanbic i byc 2 po Songu. Z chcecia jeszcze raz bym obejrzal swietne anime. A wlasnie ktos nie wie czy nie bylo kart z DB?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mOlOch
 
Posty: 91
Rejestracja: 20 października 2006, 21:51 - pt
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Kermit » 09 kwietnia 2007, 22:16 - pn

mOlOch pisze:A wlasnie ktos nie wie czy nie bylo kart z DB?


To zależy o jaki rodzaj kart Ci chodzi - czy masz na myśli te do zwykłego grania np. w pokera, czy też do pogrania w karcianki? A może interesują Ciebie kolekcjonerskie karty (których zresztą jest od zatrzęsienia)? Tak czy owak proponuje poszukać na Allegro. Tam jest tego multum.
Awatar użytkownika
Kermit
 
Posty: 378
Rejestracja: 26 listopada 2005, 14:58 - sob
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: SoheiMajin Gotenks » 26 maja 2007, 21:20 - sob

Oho, Dragon Ball :D
Moja ulubiona manga i anime :]
Chociaz Dr. Slump tez jest niczego sobie, dzisiaj wlasnie skonczylem drugie czytanie, tyle co przy tym to ja sie chyba przez pare lat nie nasmialem :P

Gdyby nie pan Toriyama, to pewnie Japonia bym sie nie zainteresowal, co by to bylo, porazka :/
Dzieki mu wielkie, osobiscie musze mu to przekazac :)
Ostatnio zmieniony 02 czerwca 2007, 16:45 - sob przez SoheiMajin Gotenks, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
SoheiMajin Gotenks
 
Posty: 40
Rejestracja: 26 maja 2007, 20:51 - sob

Postautor: mOlOch » 26 maja 2007, 22:21 - sob

Kermit pisze:
mOlOch pisze:A wlasnie ktos nie wie czy nie bylo kart z DB?


To zależy o jaki rodzaj kart Ci chodzi - czy masz na myśli te do zwykłego grania np. w pokera, czy też do pogrania w karcianki? A może interesują Ciebie kolekcjonerskie karty (których zresztą jest od zatrzęsienia)? Tak czy owak proponuje poszukać na Allegro. Tam jest tego multum.


Wiesz raczej karcianki DB ciekawe czy jak byla to czy ktos w to jeszcze gra (, a moze wyginela jak Pokemony) : P

PZD
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mOlOch
 
Posty: 91
Rejestracja: 20 października 2006, 21:51 - pt
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: SoheiMajin Gotenks » 27 maja 2007, 00:42 - ndz

mOlOch pisze:Wiesz raczej karcianki DB ciekawe czy jak byla to czy ktos w to jeszcze gra (, a moze wyginela jak Pokemony) : P

Za krajem kart z DB jest pelno, i tych do grania, i tych kolekcjonerskich :P

Z pewnoscia graja, tak latwo to to nie wyginie :p
Awatar użytkownika
SoheiMajin Gotenks
 
Posty: 40
Rejestracja: 26 maja 2007, 20:51 - sob

Postautor: hinata63 » 22 lutego 2008, 21:14 - pt

Ja też pamiętam Dragon Balla tylko że wtedy miałam jakieś 5-6 lat. Oglądałam każdy odcinek i zbierałam karty kolekcjonerskie.
hinata63
 
Posty: 3
Rejestracja: 22 lutego 2008, 17:48 - pt

Postautor: J-art » 18 marca 2008, 17:56 - wt

Ja nadal interesuje się DB mam nawet swoją stronke na która zapraszam www.dbfans.boo.pl to jest najlepsze Anime jakie wszyło ale to jest moje zdanie ;P pozdro
Awatar użytkownika
J-art
 
Posty: 20
Rejestracja: 17 marca 2008, 22:44 - pn

Postautor: Kermit » 19 marca 2008, 17:54 - śr

J-art, jakbyś jeszcze napisał czemu tak uważasz było by mi niezmiernie miło.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kermit
 
Posty: 378
Rejestracja: 26 listopada 2005, 14:58 - sob
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: szogun9 » 20 marca 2008, 15:45 - czw

Ja co DB mam podobne odczucia, jak Kermit-san - kiedyś ubóstwiałem, teraz to dla mnie przeciętniak taki, tyle że ze wspomnieniami... :)

Słuchajcie tego: w ferie zimowe był u mnie w mieście coroczny konwent fantastyczny, którego jednym z punktów programu jest maraton dziwnych, starych filmów. Oglądałem tylko dwa - "Heman i władcy wszechświata" (fabularny, pełnometrażowy, a jakże :P ) i - uwaga - "Dragonball" z bodajże 1978 roku, produkcji tajwańskiej :D:D:D Film rozbrajający po prostu, szczerze POLECAM ;)
Neminem aestimate ex velocipe eius.
Awatar użytkownika
szogun9
 
Posty: 216
Rejestracja: 05 stycznia 2005, 16:54 - śr
Lokalizacja: Puławy

Następna

Wróć do Manga i anime

cron