mangi i anime o samurajach itp.

Komiks i animacja japońska...

Moderator: Sillhre

mangi i anime o samurajach itp.

Postautor: walker_san » 24 stycznia 2006, 23:25 - wt

poszukuje mangi i anime o samurajach, feudalnej japonii itp, podawajcie co znacie, wiele juz widzialem, ale moze trafi sie cos czego nie widxialem :P
FU-RIN-KA-ZAN
Awatar użytkownika
walker_san
 
Posty: 72
Rejestracja: 26 września 2005, 20:53 - pn
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski


Postautor: Samurai » 25 stycznia 2006, 00:53 - śr

Ja osobiscie tez poszukuje anime o samuraiach, i w moich poszukiwaniach trafilem na pare tytułów ktore mnie przyciągneły a mianowice:
:arrow: Samurai 7
:arrow: Samurai Champloo
:arrow: Peacemaker Kurogane
:arrow: Basilisk
:arrow: Bleach ???
:arrow: Rurouni Kenshin

To jest anime ktore ja znalazlem o samurajach, obejrzałem jeszcze nie wszystkie epizody bo mam prblem z programami p2p. Ale strasznie mi sie podobaja. Polecam, jak by ktos mial jeszce jakies inne to prosilbym o tytuly :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Samurai
 
Posty: 89
Rejestracja: 29 maja 2005, 18:15 - ndz
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Takezo » 27 stycznia 2006, 02:04 - pt

Samurai pisze:Ja osobiscie tez poszukuje anime o samuraiach, i w moich poszukiwaniach trafilem na pare tytułów ktore mnie przyciągneły a mianowice:
:arrow: Samurai 7
:arrow: Samurai Champloo
:arrow: Peacemaker Kurogane
:arrow: Basilisk
:arrow: Bleach ???
:arrow: Rurouni Kenshin


Peacemaker Kurogane nie znam, Basiliska również. Samurai Champloo nie dość ze o samurajach to genialne anime, polecam. Rurouni Kenshin równiez o samurajach ale widziałem tylko kilka odcinków więc trudno mi powiedziec co kolwiek więcej o tej serii. Samurai7 mam nawet teraz na dysku i pomimo nazwy nie jest to anime o samurajach, a przynajmniej nie takich samurajach jakich znamy. nie widzialęm jeszcze całego ale zapowiada siębardzi ciekawie. Bleach, seria podobno bardzo dobra, ja widziałem jeden odcinek i to również nie jest seria o samurajach (chyba ze po pierwszym odcinku główny bohater przenosi się w czasie :) ), aczkolwiek słyszałem wiele dobrego o tej serii.
Awatar użytkownika
Takezo
 
Posty: 53
Rejestracja: 31 lipca 2005, 18:18 - ndz
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: G_U_M_A » 27 stycznia 2006, 03:44 - pt

Rurouni Kenshin równiez o samurajach ale widziałem tylko kilka odcinków więc trudno mi powiedziec co kolwiek więcej o tej serii.


Rowniez jest cos takiego jak Rurouni Kenshin - Samurai X - The Movie. Czyli Rurouni Kenshin pelnometrazowy. Oprocz tego pelnometrazowego jest jeszcze jakis pseudo film ale zdecydowanie krotszy.
To live is to suffer, but to survive is to find meaning in this suffer
Awatar użytkownika
G_U_M_A
 
Posty: 145
Rejestracja: 17 września 2005, 18:40 - sob
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Samurai » 27 stycznia 2006, 13:11 - pt

Bleach, seria podobno bardzo dobra, ja widziałem jeden odcinek i to również nie jest seria o samurajach (chyba ze po pierwszym odcinku główny bohater przenosi się w czasie :) ), aczkolwiek słyszałem wiele dobrego o tej serii.

@Takezo dlatego dałem przy tym znaki zapytania, bo w Bleach'u bronią głównego bohatera jest "katana"(cos w stylu Cloud'a w FF), dlatego to umiescilem :) . Seria zapowiada sie całkiem niezle, jest humor i duzo ciekawej akcji. Widziałem narazie tylko 9 epizodow ale tak sie wciagnelem ze jak tylko moj admin porzadnie ustawi lacze to zapuszcza wszystkie p2p jakie mam :).

Co do Basilisk'a, jest to seria o dwoch walczacych ze soba klanach ninja(wiem to nie samuraje, ale w tym klimiacie utrzymane), seria ma bodajze 24 epizody.

Wszystkie tytuly ktore podalem serdecznie polecam :)


PS. Wiem nie wszystko dzieje sie w feudaljen Japonii :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Samurai
 
Posty: 89
Rejestracja: 29 maja 2005, 18:15 - ndz
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Kermit » 12 marca 2006, 14:05 - ndz

To ja ze swojej strony polecam Ninja Scroll(jest zarówno wersja TV jak i film pełnometrażowy)
Awatar użytkownika
Kermit
 
Posty: 378
Rejestracja: 26 listopada 2005, 14:58 - sob
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: bobon » 12 marca 2006, 16:02 - ndz

jest też
:arrow: miecz nieśmiertelnego
:arrow: usagi yojimgo ( bochaterami są zwierzęta
:arrow: sayuki
ito by było na tyle tylko to mi teraz przychodzni do głowy
FIGO FAGO BABCIA NAGO TEGES MAJONES I WAZELINA.... I WOGOLELE LOL xD
Awatar użytkownika
bobon
 
Posty: 297
Rejestracja: 11 lutego 2006, 11:10 - sob
Lokalizacja: warszawa

Postautor: Samurai » 24 marca 2006, 12:24 - pt

usagi yojimgo ( bochaterami są zwierzęta

Co do usagi'ego to ostatni patrzac na TV trafilem na program Jetx(dawy FoxKids) i odzwiwo w bajece pod tytulem "Wojownicze złówie ninja" występowała ta postać w jakims turnieju sztuk walki :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Samurai
 
Posty: 89
Rejestracja: 29 maja 2005, 18:15 - ndz
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Dragon » 24 marca 2006, 15:19 - pt

Samurai deeper kyo 26 odcinków polecam

Ninja Scrol
- jest wersja kinowa z 1995 puźniej serial 13 odcinków i teraz znalazłem najnowszą kinówkę w której to jest pokazane skąd się wziął ten nasz bochater i te potwory już nie moge się doczekać bo akurat nie widziałem tego najnowszego.

Bardzo ale to bardzio polecam :D
Awatar użytkownika
Dragon
 
Posty: 22
Rejestracja: 11 marca 2006, 11:15 - sob
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Samurai » 25 marca 2006, 13:05 - sob

Samurai deeper kyo 26 odcinków polecam

Ogladalem pierwsze 5 epizodow i jakos nie moglo mnie to wciagnac, jakos nie podchodzi mi fabula :/


@Dragon nie widzialem ze wyszla jakas nowa kinowka :/ mozesz cos wiecej powiedzec na ten temat??
Obrazek
Awatar użytkownika
Samurai
 
Posty: 89
Rejestracja: 29 maja 2005, 18:15 - ndz
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Dragon » 25 marca 2006, 16:15 - sob

Ninja Resurrection http://www.film.org.pl/prace/ninja_res.html

A co do Samurai Deeper Kyo to należy do filmów im dalej tym ciekawiej.
Po prostu dowiadujiemy się z odcinka na odcinek coraz wiecej i ciekawi nas (przynajmniej mnie) co bedzie dalej.
Pojawia się też Muramasa legendarny płatnietrz.
Powiem wam że to anime ma co z filmów Kurosawy.
Więc może warto się zainteresować tym anime :D
Awatar użytkownika
Dragon
 
Posty: 22
Rejestracja: 11 marca 2006, 11:15 - sob
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: H4ku » 26 marca 2006, 03:25 - ndz

Usagi Yojimbo to cos wiecej niz tylko bajka o zwierzakach :P Stan Sakai zawarl w nich wiele legend samurajskich... (np. samotny cap i kozle czy tez zatoino :P) w troche zmienionej formie (glownie nazwy)

Z calego serca polecam! :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
H4ku
 
Posty: 87
Rejestracja: 04 kwietnia 2005, 07:55 - pn
Lokalizacja: Bytom

Postautor: Samurai » 26 marca 2006, 14:05 - ndz

H4ku pisze:Usagi Yojimbo to cos wiecej niz tylko bajka o zwierzakach :P Stan Sakai zawarl w nich wiele legend samurajskich... (np. samotny cap i kozle czy tez zatoino :P) w troche zmienionej formie (glownie nazwy)

Z calego serca polecam! :D


Jakos nigdy nie umialem sie zmusic do tego by poczytac mange, moze dlatego ze glowne postacie to zwierzeta :> Ale twoj opis strasznie mnie zaciekawil, jak tylko znajde chwilke czasu na pewno poczytam :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Samurai
 
Posty: 89
Rejestracja: 29 maja 2005, 18:15 - ndz
Lokalizacja: Katowice

Postautor: bobon » 26 marca 2006, 15:52 - ndz

ja w swojej szawce nie posiadam tej mangi lecz czytam u kolegi i mi się podoba :P ja ogólnie polecam
FIGO FAGO BABCIA NAGO TEGES MAJONES I WAZELINA.... I WOGOLELE LOL xD
Awatar użytkownika
bobon
 
Posty: 297
Rejestracja: 11 lutego 2006, 11:10 - sob
Lokalizacja: warszawa

Re: mangi i anime o samurajach itp.

Postautor: Akiko22 » 18 września 2011, 22:11 - ndz

A ja polecę jeszcze anime pod tytułem "Sengoku Basara". Mimo pewnych nieścisłości podobało mi się. Nie nazwałabym go wybitnym tytułem, ale przyjemnie spędzonym czasem przed monitorem... Dla zainteresowanych :
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/144 ... a/rec/1508
:)
Awatar użytkownika
Akiko22
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 września 2011, 20:53 - ndz

Następna

Wróć do Manga i anime

cron