Naruto

Komiks i animacja japońska...

Moderator: Sillhre

Re: Naruto

Postautor: MIZUKI » 25 kwietnia 2008, 12:40 - pt

Uwazam ze manga Naruto nie nalezy do najlepszych, czytam ja wlasciewie po to aby wiedziec co sie dzieje dalej. Anime jestes sporo opoznione w stsunku do mangi :/... Ale o niebo lepsze, uwazam je za najlepsze anime ostatnich czasow. Oczywiscie kazdy ma pewnie swoje zdanie ^^.
Naruto Shiuppuuden... mmmm ^^. Dlugo czekalem na to. tzn. dlugo zajelo mi przebicie sie przez calego Naruto, bo trzeba przyznac te koncowe odcinki odbiegaly od fabuly. Ale mialy tez swoje zalety, zobaczylismy w akcji Kurenai, Anko i pare innych postaci.
Słowa niewypowiedziane są kwiatem ciszy
Awatar użytkownika
MIZUKI
 
Posty: 74
Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 11:58 - śr
Lokalizacja: Łódź


Re: Naruto

Postautor: Lee » 26 kwietnia 2008, 16:33 - sob

No w naruto, głównym wątkiem fabuły jest stanie się hokage wioski ukrytej w liściach, takie właśnie marzenie ma Naruto Uzumagi, 12-sto letni chłopiec o blond włosach, który pragnie uzyskać niesamowite umiejętności by stać się najlepszym ninja! Chłopiec ten pragnie by go szanowano... ta anime ma swój ukryty sens, nad którym warto się zastanowić!
A mianowicie walka o spełnienie swoich marzeń, przyjaźń, oraz ukazanie (w trochę nietypowy sposób) kim są ninja i co dla nich było najważniejsze!
ukryty ninja!!!
Lee
 
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwietnia 2008, 21:19 - sob

Re: Naruto

Postautor: MIZUKI » 26 kwietnia 2008, 17:01 - sob

w serii Shippuuden cel Naruto czyli zostac hokage zostaje zepchniety na dalszy plan. W Shippuudanie najwazniejsze jest uratowanie przyjaciela. :)
Słowa niewypowiedziane są kwiatem ciszy
Awatar użytkownika
MIZUKI
 
Posty: 74
Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 11:58 - śr
Lokalizacja: Łódź

Re: Naruto

Postautor: Lee » 26 kwietnia 2008, 18:23 - sob

czyli kogo?
ukryty ninja!!!
Lee
 
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwietnia 2008, 21:19 - sob

Re: Naruto

Postautor: Kermit » 27 kwietnia 2008, 11:43 - ndz

Lee pisze:No w naruto, głównym wątkiem fabuły jest stanie się hokage wioski ukrytej w liściach, takie właśnie marzenie ma Naruto Uzumagi, 12-sto letni chłopiec o blond włosach, który pragnie uzyskać niesamowite umiejętności by stać się najlepszym ninja! Chłopiec ten pragnie by go szanowano... ta anime ma swój ukryty sens, nad którym warto się zastanowić!
A mianowicie walka o spełnienie swoich marzeń, przyjaźń, oraz ukazanie (w trochę nietypowy sposób) kim są ninja i co dla nich było najważniejsze!


Boże, to polskie tłumaczenie mnie dobija... w oryginale jest Hidden Leaf, więc jak już to Wioska Ukrtytego Liścia. I nie Uzumagi a Uzumaki. To tak a propos błędów. :wink:

I powiedzmy sobie szczerze, jakieś w miarę spójne i nawet niegłupie ukazanie bycia shinobi jest do egzaminów. Później leci to łeb na szyję i fabuła robi się bardzo podobna do tej w dragon ballu, choć wydaje sę ciekawsza (bo i postaci więcej, i Ci źli jakby ciągle silniejsi).W Shippundenie za to mamy wiele spraw wyjaśnionych, jeszcze więcej niedomówień i tajemnic ale tak, celem jako takim (który przyświeca bohaterom) jest odnalezienie Sasuke.

I błagam Cię, Lee, nie mów mi że w Naruto ukrytym przesłaniem jest walka o spełnienie marzeń itd. skoro już od razu to wiemy i jest nam to przekazywane i dobitnie podkreślane w całej serii.
Awatar użytkownika
Kermit
 
Posty: 378
Rejestracja: 26 listopada 2005, 14:58 - sob
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Naruto

Postautor: MIZUKI » 27 kwietnia 2008, 19:18 - ndz

To prawda ^_^... Naruto to proste anime ktorego ogladanie ma poprostu przyniesc radosc ^^. I tak jest xD
Słowa niewypowiedziane są kwiatem ciszy
Awatar użytkownika
MIZUKI
 
Posty: 74
Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 11:58 - śr
Lokalizacja: Łódź

Re: Naruto

Postautor: Lee » 02 maja 2008, 12:29 - pt

A mówcie co chcecie, ja swoje wiem...
ukryty ninja!!!
Lee
 
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwietnia 2008, 21:19 - sob

Re: Naruto

Postautor: Kermit » 02 maja 2008, 13:18 - pt

Kolego Lee, z taką filozofią daleko w życiu nie zajdziesz, uwierz mi.
Po pierwsze, takim argumentem tylko utwierdzasz mnie w przekonaniu, że mam słuszność w tym co mówię (nie przedstawiasz mi żadnych swoich racji dot. tego, że jednak się mylę).
Po drugie, chyba przyznasz mi rację, że już od pierwszego odcinka serii Naruto wspomina o swoim celu i marzeniu, jakim jest zostanie hokage. Nie jest tak? Nie mówię, już o kwestiach przyjażni (która została - według wielu dziwnie przedstawiona - Naruto nawet z największym wrogiem znajduje jakimś cudownym sposobem nić porozumienia). Więc powiedz mi, kiedy bohaterowie co drugi odcinek mówią mi o swoich marzeniach i przyjaźni to czy nie automatycznie nasuwa mi sie, że autor pomiędzy walkami ninja chciał też mówić o szacunku, zrozumieniu dla odmienności, akceptacji siebie, takim jakim się jest, dążenia do realizacji marzeń, miłości itd.?
Oczywiście masz prawo kochać to anime, jednak ja też mam prawo mówić, że mi się średnio podoba (choć nie neguję tego, że kilka kreacji bohaterów wyszło autorowi nadzwyczaj dobrze - mam tu na myśli Kakashiego, 4 Hokage i kilka innych postaci).
Poza tym polecam Ci obejrzeć anime, po seansie których naprawdę człowiek zastanawia się, nad tym, co przed chwilą obejrzał. Jeśli chcesz konkretów, przejrzyj niektóre działy forum (szczególnie temat poważne anime).
Poza tym przychylam się do zdania kolegi MIZUKIego. Naruto jest nastawione na rozrywkę i nikt nie oczekuje (przynajmniej nie powinien) więcej niż właśnie to, co nie oznacza że to złe.
Sam przepadam za anime, które dają mi dużą radochę (czystą, pozbawioną podtekstów czy przesłań). Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Kermit
 
Posty: 378
Rejestracja: 26 listopada 2005, 14:58 - sob
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Naruto

Postautor: szogun9 » 02 maja 2008, 23:38 - pt

Kermit pisze:Sam przepadam za anime, które dają mi dużą radochę (czystą, pozbawioną podtekstów czy przesłań). Pozdrawiam serdecznie.


green green :mrgreen:
:wink:
Neminem aestimate ex velocipe eius.
Awatar użytkownika
szogun9
 
Posty: 216
Rejestracja: 05 stycznia 2005, 16:54 - śr
Lokalizacja: Puławy

Re: Naruto

Postautor: Lee » 05 maja 2008, 19:52 - pn

Jestem po prostu Lee, a nie PAN Lee!!!!
A co do twego postu:
Ty widzisz w mandze Naruto wyłącznie rozrywkę, a ja jakąś złotą myśl, coś co będzie moim mottem na całe życie...
ukryty ninja!!!
Lee
 
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwietnia 2008, 21:19 - sob

Re: Naruto

Postautor: MIZUKI » 07 maja 2008, 13:22 - śr

Lee spokojnie :). Kazdy moze miec swoje zdanie i to nie powod do stresu. O to ze kolega mowi do ciebie na Pan swiadczy tylko o jego dobrym wychowaniu. Naruto to jedno z tych anime w , ktorym przeslanie nie jest gleboko ukryte, dlaczego ?? Bo to anime dla kazdego. Moze je ogladac male dziecko, nastolatek i nawet dorosla osoba (znam takie przypadki...chociaz w sumie sam jestem dorosly ^^). Gdzi sie teraz nie spojrzy jest wiele anime z przeslaniem posiadajacym proste i widoczne przeslanie.

I radze ci rozsadniej dobierac cel zycia ;)... Bo w naszym realnym i brutalnym swiecie, daleko nie zajdziesz podarzajac za idealami pokazanymi w Naruto. To piekne idealy i naprawde tez kocham to anime, ale poprostu to TYLKO anime.
Słowa niewypowiedziane są kwiatem ciszy
Awatar użytkownika
MIZUKI
 
Posty: 74
Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 11:58 - śr
Lokalizacja: Łódź

Re: Naruto

Postautor: Lee » 07 maja 2008, 21:25 - śr

Dobra, skończmy...
Przed chwilą mówiłeś o własnym zdaniu, a sam... a z resztą przeczyta swój post! :clever:
ukryty ninja!!!
Lee
 
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwietnia 2008, 21:19 - sob

Re: Naruto

Postautor: MIZUKI » 08 maja 2008, 04:12 - czw

No przeczytalem :). Rozumiem, to twoje zdanie.. a ja Ci jedynie udzielilem dobrej rady , jak zrobisz twoja sprawa. Widze ze troche Cie stresuje opinia innych. ^_^
Słowa niewypowiedziane są kwiatem ciszy
Awatar użytkownika
MIZUKI
 
Posty: 74
Rejestracja: 09 kwietnia 2008, 11:58 - śr
Lokalizacja: Łódź

Re: Naruto

Postautor: mizux] » 11 listopada 2008, 15:13 - wt

a oglądaliście już Naruto Shippuuden? 8) jestem przy 83 odc. NS ;;]
Awatar użytkownika
mizux]
 
Posty: 2
Rejestracja: 11 listopada 2008, 14:58 - wt

Re: Naruto

Postautor: wesley_89 » 20 listopada 2008, 15:03 - czw

ja oglądam cały czas,tydzień po tygodniu^^ Trochę Shippuuden przegadany ale za to walki o niebo lepsze od pierwszej serii:)
Awatar użytkownika
wesley_89
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 października 2008, 23:09 - ndz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Manga i anime

cron