Co wy w tym widzicie...

Komiks i animacja japońska...

Moderator: Sillhre

Co wy w tym widzicie...

Postautor: Kamashiro » 29 listopada 2008, 20:07 - sob

:ok: no tak sie zastanawiam co wy widzicie w tych wszystkich mangach i anime :roll:
ciagnie to to sie i ciagnie...
Awatar użytkownika
Kamashiro
 
Posty: 26
Rejestracja: 21 marca 2006, 12:56 - wt


Re: Co wy w tym widzicie...

Postautor: Kermit » 01 grudnia 2008, 12:47 - pn

Hehe, uwielbiam generalizację. :-|
Cóż, ja sam widzę w "tych wszystkich mangach i anime" parę rzeczy. Po pierwsze nie wszystkie produkcje ciągną się i ciągną - czasem zdarzają się takie, które trwają z 26 odcinków i tyle. Tasiemce to odmienna sprawa bo to jakbyć się pytał czemu ktoś ogląda "Anioły w Ameryce" czy "Prison Break'a" skoro przecież "Klan", "M jak miłość" czy "Moda na sukces", które się ciągną latami. Ja sam sie w tasiemce nie bawię, bo nie mam zazwyczaj ochoty (choć kto wie, czy nie spróbuje kiedyś One Piece). To tak gwoli wyjaśnienia.
Natomiast przechodząc do sedna sprawy. W anime (przynajmniej tych, które oglądałem) widziałem przede wszystkim ciekawą fabułę - japońscy twórcy często potrafią opowiadać piękne historie, porywającą muzykę, oraz nierzadko wykonanie - tak jak ktoś może podziwiać Pixar za świetną animację komputerową ja podziwiam studio Ghibli(a konkretniej jego rysowników) za niesamowity kunszt w tworzeniu pięknym światów. Całości dopełniają bohaterowie, którzy mimio że narysowani często grają lepiej od aktorów(choć są tylko zbiorem kresek). :roll:
Anime i manga (choć u mnie bardziej jest przewaga filmów) dają sporą porcję emocji i wrażeń (nie tylko artystycznych). Znajdzie się produkcje, po których przychodzi ochota na przemyślenia, moment zastanowienia.
Co do mangi to po prostu warto ją traktować jak dobry komiks - ciekawa, oryginalna kreska, a i czasem historie zdarzają się interesujące.
To oczywiście czubek góry lodowej bo ilu widzów tyle przemyśleń... Ale myślę że coś tam godnego zainteresowania jest w tych anime czy mangach.
Awatar użytkownika
Kermit
 
Posty: 378
Rejestracja: 26 listopada 2005, 14:58 - sob
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Co wy w tym widzicie...

Postautor: Kamashiro » 01 grudnia 2008, 21:02 - pn

No jak se tylko pomyślę o czymś takim jak "Moda na sukces" to aż mnie mdli :? ...
Tak to oczywiste, że może nie wszystkie się ciągną, ale większość tak.
Kermit pisze:Znajdzie się produkcje, po których przychodzi ochota na przemyślenia, moment zastanowienia.

No takie coś to też zrozumiem, jeśli to coś wartościowego, ale przyznajcie, że wielu z was ogląda też i takie ciągnące się tasiemce i to właśnie mnie dziwi... jak można... :roll: :P
Awatar użytkownika
Kamashiro
 
Posty: 26
Rejestracja: 21 marca 2006, 12:56 - wt

Re: Co wy w tym widzicie...

Postautor: shirokaze » 30 grudnia 2008, 01:24 - wt

Czy ja wiem czy się ciągną... od czasów dragon ball'a (a dawno to było) nie obejżałem nic co ma więcej niż dwadzieścia kilka odcinków - za wyjątkiem GTO (43 bodaj epizody) i znacznej części Ruroni Kenshin TV (Całość ma 96 odcinków i nawet taki świrus jak ja nie dał rady :D ). A poważnie - kiedyś już gdzieś na tm forum chyba o tym pisałem, ale sa dwa typy "oglądaczy anime".
Oglądacze-pochłaniacze i ogląacze zwyczajni ;) Oglądacz-pochłaniacz siedzi i ogląda, a raczej wyłacznie patrzy na wzystkie anime jakie mu tylko internet przyniesie. Natomiast oglądacz-zwyczajny traktuje anime jako dobry film - w tym wypadku serial - i wybiera ktory mu pasuje... znaczna część amerykańskich seriali też sie ciągnie straszliwie długo... i nie mam tu na myśli popapranych rzeczy pokroju Mody na sukces... ale chodźby wszelkie mutacje CSI od Las Vegas przez Miami do Nowego Jorku czy sitcomy pokroju Scrubs :D
shirokaze
Straż Przyboczna
 
Posty: 809
Rejestracja: 03 października 2004, 11:44 - ndz
Lokalizacja: Forgotten Capital

Re: Co wy w tym widzicie...

Postautor: Sillhre » 03 stycznia 2009, 22:18 - sob

To, że coś się ciągnie czasem może być zaletą i plusem:) - oczywiście pod warunkiem, że dana rzecz jest ciekawa. Osobiście wolę anime od mangi i prawdę mówiąc sama nie wiem czemu...
A co w tym widzę? Ciekawe historie, sympatyczne postaci, fantastyczne stworki, duszki i inne dziwadła (vide: Miyazaki). Anime są urocze według mnie. I tyle.
"Nie sztuka szanować swego mistrza, kiedy jest on miły i łagodny, ale wtedy, kiedy jest twardy i bezlitosny."
"Stado dzikich kaczek podrywa się nie dlatego, że jedna zakwakała, lecz dlatego, że się poderwała."
Awatar użytkownika
Sillhre
 
Posty: 460
Rejestracja: 16 października 2004, 19:54 - sob
Lokalizacja: Szanghaj

Re: Co wy w tym widzicie...

Postautor: Kamashiro » 04 stycznia 2009, 13:23 - ndz

:ok: dzieks Sillhre i Shirokaze za wasze wypowiedzi. Cóż dobrze, że każdy lubi to co lubi, bo jakby to było gdyby każdy miał takie same upodobania... :roll:
Niektórre Anime może i są urocze, a oglądacze-pochłaniacze, jak to nazwał Shirokaze :ok: raczej nie potrzebują argumentów.
Fajne i już.
Co nie :?: :idea: /......... ale czy to wszystko :?:
Awatar użytkownika
Kamashiro
 
Posty: 26
Rejestracja: 21 marca 2006, 12:56 - wt

Re: Co wy w tym widzicie...

Postautor: Kuro » 06 stycznia 2009, 22:44 - wt

No powiem tak , czasami anime wygląda o wiele lepiej co niejeden film, przykładowo (no może nie na dzisiejszą technikę no ale) czasami akcja danego filmu lepiej wygląda rysunkowo i wychodzi w sumie taniej :) niż w niejednym filmie którym poświęcają miliony na efekty specjalne ,aktorów ,specjalistów itp. a czasami wygląda to przeciętnie :P Tak jak też napisali poprzednicy niektóre filmy anime (i manga) mają BARDZO ujmująca i ciekawą historie , do moich ulubionych zalicza się ,,Mononoke Hime" , ten film ma w sobie coś co człowieka nakłania do zobaczenia któryś tam raz z kolei .... i dalej zachwyca swoim pięknym przekazem :wink: Oczywiście nie wszystkie filmy anime są fajne bo niektóre robią bezmyślną siekanie mózgu gdzie idą tam by rozwalić ,,coś" , uratować świat a w między czasie zdobyć sobie kochankę z dużymi cyckami ;] Mogę powiedzieć w prost że jestem fanem mangi i anime...ale nie każde anime już mnie bawi..teraz szukam już w filmach coś głębszego niż bezsensowne mordobicie... (Podkreślam ,,BEZSENSOWNE" ! bo nie każde mordobicie jest złe :D )

Pozdrawiam
Kuro
 
Posty: 2
Rejestracja: 06 stycznia 2009, 22:19 - wt

Re: Co wy w tym widzicie...

Postautor: Sillhre » 30 czerwca 2009, 11:07 - wt

Anime to po prostu jeszcze jedna ciekawa forma. Ja bym nie wybierała między "zwykłym", fabularnym filmem z żywymi aktorami a anime... bo po co - skoro to sie idealnie uzupełnia. Jasne, że anime może być ciekawsze wizualnie, animatorzy mogą wspiąć się na szczyty wirtuozerii. Tylko i tak najwazniejsze - treść... Głupiej tresci nie usprawiedliwi nawet najpiękniejsza kreska i te wszelkie mangowe smaczki... :)
"Nie sztuka szanować swego mistrza, kiedy jest on miły i łagodny, ale wtedy, kiedy jest twardy i bezlitosny."
"Stado dzikich kaczek podrywa się nie dlatego, że jedna zakwakała, lecz dlatego, że się poderwała."
Awatar użytkownika
Sillhre
 
Posty: 460
Rejestracja: 16 października 2004, 19:54 - sob
Lokalizacja: Szanghaj

Re: Co wy w tym widzicie...

Postautor: Rosario » 19 sierpnia 2009, 10:27 - śr

Ja uwazam, ze anime lubia ogladac z reguly osoby z wyobraznia :D
A co do tasiemcow... coz, skusilam sie tylko na Naruto i Bleach xD
Czemu??
Naruto lecial na jetixie i mi sie spodobal^^ Potem zobaczylam ze odcinkow jest 220+ Shippuuden + filmy kinowe :O Masakra xD Ale stwierdzilam ze warto to zobaczyc i tak mnie to wciagnelo ze teraz co tydzien czekam na nowy odcinek anime i nowy chapter mangi (pewnie sie zapytacie po co ogladam to samo w anime co juz przeczytalam w mandze, po prostu interesuja mnie losy tych postaci :D )
A Bleach zostal mi polecony i tez stwierdzilam ze swietne ;) Wciagnal mnie tak samo jak Naruto
Jednakze nie znalazlam innych "tasiemcow" ktore by mnie tak zainteresowaly jak te 2 ;-)
Duuuzo czasu minelo zanim zaczelam ogladac jakiekolwiek inne anime :)
Ale jak juz spostrzeglam ze niektore 15-25 odcinkowe anime sa nawet fajniejsze od Naruto i Bleach to przestalam szukac tasiemcow ;)
Ale wszystko jest dla ludzi no i przede wszystkim o gustach sie nie dyskutuje :D
Awatar użytkownika
Rosario
 
Posty: 6
Rejestracja: 13 sierpnia 2009, 16:33 - czw

Re: Co wy w tym widzicie...

Postautor: sadako » 17 listopada 2009, 22:10 - wt

ja to zaczęłam ogladać jak byłam mała... potem mi przeszło a teraz znowu wrociło. ale wydaje mi się że oglądam to by zapoznać się z techniką rysunku mangi, bo sama cos tam skrobie w zaciszu domowym;P
sadako
 
Posty: 4
Rejestracja: 04 listopada 2009, 17:45 - śr


Wróć do Manga i anime

cron