Tragiczna śmierc Hide z X-Japan.Samobójstwo czy morderstwo ?

Japońska muzyka

Tragiczna śmierc Hide z X-Japan.Samobójstwo czy morderstwo ?

Postautor: Kiyokoterachi » 04 lutego 2007, 20:43 - ndz

Wiadomo iż ten temat jest kontrowersyjny. Ale ileż można błądzic. Dlaczego wiele ludzi postanawia opuścic tą sprawę ? Dlaczego dużo ludzi sądzi iż popełnił samobójstwo ? Chciałabym w tym temacie rozrysowac profil psychologiczny Hide i zbadac według nas, amatorsko tą sprawę. Ponieważ nie znam zbyt dobrze biografii tego wspaniałego (wręcz geenialnego :cry: ) gitarzysty i wokalisty, proszę was o pomoc. Chciałabym móc w końcu przestac błądzic i choc trochę zrozumiec co mogło byc powodem tego tragicznego zdarzenia :(
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi z waszej strony :!:
Awatar użytkownika
Kiyokoterachi
 
Posty: 7
Rejestracja: 04 lutego 2007, 20:08 - ndz
Lokalizacja: Dzierzgoń


T.T

Postautor: Izumi » 06 lutego 2007, 18:39 - wt

Tak naprawdę to do końca nie wiem o nim zbyt wiele... ale się wypowiem ^^ Mało jest stron , tematów na forum i innych takich rzeczy... a dlaczego? Bo wszyscy się boją poruszyć ten temat... bo to jest zbyt smutne żeby o tym normalnie rozmawiać... Zmieńmy to... popatrzmy na to z innej strony... Miał takie fajne, radosne piosenki, był zawsze uśmiechnięty ubierał się kolorowo.. różowe włosy... tyle fanów. Był sławny... to dlaczego miał by to zrobić? Niech ktoś mi to powie!
Izumi
 
Posty: 1
Rejestracja: 05 lutego 2007, 21:51 - pn

Re: T.T

Postautor: G_U_M_A » 07 lutego 2007, 03:24 - śr

Izumi pisze:Miał takie fajne, radosne piosenki, był zawsze uśmiechnięty ubierał się kolorowo.. różowe włosy... tyle fanów. Był sławny... to dlaczego miał by to zrobić? Niech ktoś mi to powie!


Nie znam tego wykonawcy bo nie slucham muzyki j-pop ani j-rock. Jednak chcialbym odniesc sie do twojej wypowiedzi, gdzie pytasz dlaczego? a za argument podajesz bo byl usmiecniety i ubieral sie kolorowo. Wszystkie rzeczy, ktore wymienilas sa powierzchowne. Ukazuja tylko i wylacznie jego zewnetrzne cechy. A jak wiadomo czlowiek czesto przyjmuje maski i nie pokazuje prawdziwego "ja".
To live is to suffer, but to survive is to find meaning in this suffer
Awatar użytkownika
G_U_M_A
 
Posty: 145
Rejestracja: 17 września 2005, 18:40 - sob
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: HebinoMetaru » 18 marca 2007, 18:43 - ndz

Te wszystkie historie odnośnie ćwiczenia jakichś ruchów scenicznych czy relaksu to tylko spekulacje i domysły. Nigdy już nikt się nie dowie co się stało i najzwyczajniej w świecie trzeba z tym się pogodzić i żyć dalej. Jeśli jednak uda mi się ukończyć mój wehikuł czasu to zmienię bieg historii albo po prostu tam się udam i opowiem wszystko jak wrócę. Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
HebinoMetaru
 
Posty: 543
Rejestracja: 03 października 2004, 11:06 - ndz
Lokalizacja: Słupsk

Postautor: Aiko » 01 kwietnia 2007, 21:56 - ndz

Dla mnie to niemożliwe żeby on popełnił samobójstwo. Taki człowiek nie mógł tego zrobić. Gdzieś słyszałam, że po pijanemu trenował scene w której miał udawać samobójstwo, do jakiegoś teledysku, czy cuś. Według mnie po prostu mu nie wyszło :( jeszcze troszkę i 9 rocznica śmierci, to takie smutne :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Aiko
 
Posty: 4
Rejestracja: 01 kwietnia 2007, 16:15 - ndz
Lokalizacja: z Nakła:)

Postautor: Parn » 12 czerwca 2007, 21:22 - wt

Może wam trochę namieszam w głowach, ale jak mój brat był w Japoni w lutym u przyjaciół by trochę oderwać się ze studjów Koreańskich spytał się kolegi czy wie coś o jego smierci (na moją prośbę się o to spytał bo chciałem się o tym dowiedzieć). Ponoć prawdziwa wersja jest taka, że brał narkotyki i nie mógł z tym skończyć dlatego się zabił. Ponoć przy tym był wokalista X-japan "Toshi". Ale czy to prawda? Na 90% jest to możliwa wersja według policji.
Awatar użytkownika
Parn
 
Posty: 12
Rejestracja: 12 czerwca 2007, 21:02 - wt
Lokalizacja: Piekło i okolice

Re: Tragiczna śmierc Hide z X-Japan.Samobójstwo czy morderstwo ?

Postautor: Kyoko » 23 października 2009, 21:19 - pt

Ja znawczynia Hide nie jestem ale maja znajoma jest wielka fanka Hide i wie praktycznie wszystko o nim opowiadala mi o jego smierci x((( to bylo tak
Hide mial dola gdy zespol sie rozpadl i chodzi caly czas po barach wkoncu jego brat zadzwonil i powiedzial ze nie moze tak byc i musi z konczyc z barami i sie opanowac i ze przyjdzie do niego jutro prosil aby byl w domu. Gdy poszedl do baru po raz kolejny wypil to po wroceniu do domu zaczal sie dusic pomyslal ze to na pewno ten kelner tak dziwnie sie do niego usmiechal napewno cas mu do drinka wsypal. chcial skonczyc to cierpienie zawinal recznik o klamke od lazienki chcial to skonczyc bo za bardzo cierpial w tym momencie weszla dziewczyna Hide brata od razu zadzwonila po karetke. Zmarl w dorodze do szpitala...

Ja znam taka wersje nie wiem czy to do konca prawda ale wierze ze tak....
Awatar użytkownika
Kyoko
 
Posty: 10
Rejestracja: 22 października 2009, 20:01 - czw
Lokalizacja: Tokio, Berlin

Re: Tragiczna śmierc Hide z X-Japan.Samobójstwo czy morderstwo ?

Postautor: ash » 05 listopada 2009, 21:37 - czw

a moim zdaniem byl pijany (jak na alkoholika przystalo) i po pijaku sie powiesil. trudno. wypoadeczek i juz go nie odratowano. gdy czlowiek pijany to rozne glupie pomysly mu do glowy przychodza.
ash
 
Posty: 7
Rejestracja: 24 stycznia 2008, 17:18 - czw
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Tragiczna śmierc Hide z X-Japan.Samobójstwo czy morderstwo ?

Postautor: Kyoko » 07 listopada 2009, 20:16 - sob

Szczerze wątpie, Hide by tego nie zrobił. Przynajmniej tak mi się wydaje
Awatar użytkownika
Kyoko
 
Posty: 10
Rejestracja: 22 października 2009, 20:01 - czw
Lokalizacja: Tokio, Berlin

Re: Tragiczna śmierc Hide z X-Japan.Samobójstwo czy morderst

Postautor: miyamoto29 » 20 listopada 2011, 02:11 - ndz

:cry: Śmierć HIDE to szoook dla wielu fanów,pomimo upływu czasu ciągle to samo pytanie CZEMU TO ZROBIŁ!A tak naprawde to był poprostu wypadek i nie dlatego że miał odegrać role śmierci,wielu muzyków a zwłaszcza gitarzystów ma swoje sposoby na obolałe nadgarstki,jednym ze sposobów jest tak zwane wieszszanie sie ale nie naprawde,polega to natym ze najlepiej czymś grubszym obwiązuje sie szyje,a dokladnie pentla ma byc bardziej pod broda,najlepiej robić to w niskich pozycjach prawie na siedząco,wtedy w pozycji pół siedzacej zawissamy ale możemy podtrzymywać sie rękoma,albo nogami podpierac futryny.I wszystko było by ok gdyby HIDE był trzezwy poprostu po alkoholu ludzie wielu żeczy nie kontroluja i z wielu nie zdaja sobie sprawy bo kto wtedy myśli logicznie niiiiikt,poprostu mógł przysnąc albo sie osunąc i tragedia gotowa taka była jego KARMA SZKODA ŻE ODCHODZĄ CI CO NIE POWINNI ODEJSC Z TEGO ŚWIATA
miyamoto29
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 listopada 2011, 01:46 - ndz

Re: Tragiczna śmierc Hide z X-Japan.Samobójstwo czy morderst

Postautor: KanonxChan » 24 listopada 2011, 20:01 - czw

Jestem wierną fanką hide.Dzielnie studiowałam jego biografię (przełożoną przeze mnie,z angielskiej wikipedii,albowiem na polskiej mało czego się ludzie dowiedzą).Ale mimo to i tak nie wiem dużo na temat jego śmierci.Po za tym...z tego co wiem,to hide,prawie martwego znalazła przyjaciółka jego brata,prawda?Z resztą,sama również nie rozumiem,czemu policja umorzyła śledztwo.Sprawa to sprawa,powinni ją dokończyć,zważając także na fanów z całego świata.Wkurzające wręcz,że fani nie mogą się dowiedzieć,co się z nim stało.Sama nie jestem pewna w którą wersję wierzę bardziej,jest ich tyle,że trudno zdecydować..
Awatar użytkownika
KanonxChan
 
Posty: 3
Rejestracja: 24 listopada 2011, 19:39 - czw
Lokalizacja: Olsztyn


Wróć do J-music

cron