Jakiej muzyki słuchasz?

Japońska muzyka

Jaki rodzaj lub gatunek muzyczny preferujesz?

ogólnie elektroniczna
3
3%
ogólnie instrumentalna
25
29%
mieszanka elektronicznej i instrumentalnej
21
24%
mieszanka z przewaga elektronicznej
12
14%
mieszanka z przewaga instrumentalnej
25
29%
 
Liczba głosów : 86

Postautor: mkr » 10 stycznia 2007, 21:56 - śr

Ja również słucham różnej, różnistej muzyki. Ostatnio zafascynowałem się ścieżką dźwiękową z Miasta Aniołów a w szczególności Alanis Morisette :)
Z Japońskich po prostu uwielbiam Keiko Matsui (new age/smooth jazz) :)
mkr
 
Posty: 10
Rejestracja: 08 stycznia 2007, 02:49 - pn
Lokalizacja: Wrocław


Postautor: kaja » 15 stycznia 2007, 00:44 - pn

ja tez roznej, bardzo, ostatnio zafascynowałam sie dubstepem, a w chwili obecnej słucham Stoyane Transglobal Underground
gdyby kózka pokaż rogi kwiecień plecień zjedz melona
Awatar użytkownika
kaja
 
Posty: 140
Rejestracja: 03 października 2004, 22:01 - ndz
Lokalizacja: Tri(p)city

Postautor: mkr » 16 stycznia 2007, 01:05 - wt

To co prawda nie jest J-music, ale moim zdaniem są jakieś inspiracje japońskie Kings Of The Wild Frontier - Our Girl In Havana (na Pieprz i Wanilia vol.I)
mkr
 
Posty: 10
Rejestracja: 08 stycznia 2007, 02:49 - pn
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: berry » 17 stycznia 2007, 19:56 - śr

No to ja słucham reggae, ale przez ostatnie pół roku mój komputer, moje mp3 i moje muzyczne myśli zajmuje tylko zespół B'z (wszystkie ich pisoenki a jest ich tak poand 200 mozę więcej) no i płyty z solowej kariery woaklsity zespołu - Koshiego Inaby. Mówiąc krótko: jest j-rock przeplatany j-popem i j-hardrockiem, ale wychodzi się z załozenia zę to zespół rock'n'rollowy. Cudowne teksty, muzyka no i wokalsita XD
Awatar użytkownika
berry
 
Posty: 22
Rejestracja: 14 stycznia 2007, 23:31 - ndz

Postautor: miya » 18 lutego 2007, 03:00 - ndz

mieszanka z przewaga instrumentalnej, uwielbiam zywe instrumenty, gitara, bas, perkusja grane przez czlowieka i mialam glosowac na instrumentalna, ale malutka domieszka elektroniki tez moze byc wiec oddalam taki glos.
Czego slucham? rocka a jeszcze bardziej zaciesniajac to przedewszystkim jrocka. uwielbiam japonskie zespoly i visual kei xDDD
Awatar użytkownika
miya
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 lutego 2007, 02:25 - ndz
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Parn » 12 czerwca 2007, 21:07 - wt

Ja oddałem głos na mieszankę z przewagą instrumentalną. Możecie powiedzieć, że zamykam się w jednej grupie muzycznej, ale kocham stary dobry rock przykładami takie mogą być jak: X-Japan, Dir En Grey, L'arc-en-Ciel, Cool Joke. Jednak nie wiem do czego zaliczyć zespołu Rice,który wystąpi w Katowicach 20października. Ale tez chyba do instrumentalnej.
Awatar użytkownika
Parn
 
Posty: 12
Rejestracja: 12 czerwca 2007, 21:02 - wt
Lokalizacja: Piekło i okolice

Postautor: Agnieszka » 12 czerwca 2007, 21:11 - wt

Jak już napisałam: slucham prawie wszystkiego. Jednak jeśli chodzi o ankietę to będzie mieszanka elektronicznej i instrumentalnej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Agnieszka
 
Posty: 36
Rejestracja: 31 maja 2007, 21:12 - czw
Lokalizacja: Lębork

Postautor: Cheeky_Doll » 30 lipca 2007, 10:08 - pn

Ja zagłosowałam na "mieszankę elektronicznej i instrumentalnej"
A czego słucham? ... Wszelkich odmian muzyki Visual Kei ...
czasem j-popu, electro (od niemieckiego po oczywiście VK electro :-) )
No ... zespołów niebędę wymieniała bo cały czas do mojej listy
dochodzi coś nowego ale szczególny sentyment mam do 12012
i Moi Dix Mois ... :D
Awatar użytkownika
Cheeky_Doll
 
Posty: 4
Rejestracja: 30 lipca 2007, 09:19 - pn
Lokalizacja: Kluczbork

Postautor: Marq » 03 sierpnia 2007, 18:32 - pt

Ja natomiast słucham muzyki z dość szerokiego zakresu, bowiem od muzyki klasycznej począwszy, na ostrym rocku skończywszy. Nie za bardzo przemawia do mnie jedynie jazz i hip-hop (choć w tym drugim przypadku jest sporo wyjątków).

Co do muzyki instrumentalnej i elektronicznej natomiast, nie potrafię określić jednoznacznie, którą preferuję bardziej. Przemawia do mnie i jedna i druga. I o ile duża część z Was sporo napisała o muzyce instrumentalnej (zgadzam się z Wami całkowicie), o tyle ja dodam od siebie jedno zdanie o elektronicznej. Prawdą jest, że elektronika nie zastąpi "żywych" instrumentów, ale prawdą też jest, że umiejętne wykorzystanie elektroniki potrafi chwycić za serca miliony słuchaczy, czego przykładem może być Jean Michel Jarre, Michiel van der Kuy (Laser Dance) czy Anfrando Maiola (Koto).

A co do J-Music, to w moim przypadku sprawcą "zarażenia" mnie tym nurtem był nieistniejący już duet Wink, na który trafiłem przypadkiem szukając informacji o kawałku Kylie Minogue - Turn It Into Love. W wykonaniu Wink-a, ten kawałek brzmi świetnie i tak zaczęło się poszukiwanie informacji o twórczości Wink-a, a w późniejszym okresie także o innych artystach J-Music.

Pozdrawiam wszystkich.
:)
Marq
 
Posty: 3
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 18:01 - pt
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: sakurako » 04 września 2007, 15:16 - wt

Głównie instrumentalnej, choć mieszanka instum/electro też zdarza mi się.
Ostatnio natrafiłam na Dir en Grey i Kagrre i ich nieustannie słucham

A tak mimochodem Witam Wszystkich !!!!
sakurako
 
Posty: 5
Rejestracja: 04 września 2007, 14:41 - wt
Lokalizacja: Elbląg

Postautor: SoheiMajin Gotenks » 03 maja 2008, 21:48 - sob

Zaznaczyłem ogólnie instrumentalną.
Jednak muszę zauważyć, że powszechnie stwierdzenie "instrumentalna" odnosi się do muzyki bez wokalu...
No więc... głownie prog rock. Co tam jeszcze? Od jakiegoś czasu soundtracków, szczególnie japońskich, new age, elektroniki tam raczej nie brakuje, i klasycznej.
Ale ogólnie słucham wszystkiego, co znajdę i ściągnę, prócz typowego popu i hip-hopu.
Awatar użytkownika
SoheiMajin Gotenks
 
Posty: 40
Rejestracja: 26 maja 2007, 20:51 - sob

Re: Jakiej muzyki słuchasz?

Postautor: Ashitaka » 25 czerwca 2008, 22:20 - śr

Cześć Wszystkim, mam prośbę, poszukuje muzyki typowo klasycznej albo z filmów Kurosawy :)
Ashitaka
 
Posty: 8
Rejestracja: 24 marca 2008, 13:08 - pn

Re: Jakiej muzyki słuchasz?

Postautor: Ikari Shinji-kun » 19 sierpnia 2008, 20:22 - wt

Ja słucham mieszanki z przewagą instrumentalnej... Moje ulubione zespoły to (oczywiście J-Rock) An Cafe i The GazettE, ale po prostu ubóstwiam soundtracki do rozmaitych anime... oczywiście nie wszystkie, ale większość ;D
どうして罪が有るのだろう?
どうして罰が有るのだろう?
Awatar użytkownika
Ikari Shinji-kun
 
Posty: 66
Rejestracja: 18 marca 2008, 17:14 - wt
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jakiej muzyki słuchasz?

Postautor: Marikoo » 18 października 2008, 20:43 - sob

Ja glownie slucham rapu(tego ambitniejszego) :OSTR, Grammatik, Eldo, jimson i oldschool: sean price, kool g rap, naughty by nature, ice cube, eazy-e. Oprocz tego, drum and bass, psychedelic i goa trance, schranz, muzyka japonska(glownie z anime) mam tez kilka ulubionych kawalkow koreanskich. :)
Awatar użytkownika
Marikoo
 
Posty: 4
Rejestracja: 17 czerwca 2007, 23:08 - ndz
Lokalizacja: Marki

Re: Jakiej muzyki słuchasz?

Postautor: misiasny37 » 12 sierpnia 2009, 11:21 - śr

ja słucham to co mi wpadnie w ucho :-D teraz sie jaram Maximum the hormone :mrgreen:

najbardziej lubie: elektroniczna, j-rock (i te cięższe odmiany), metal
nie lubie: klasyki, rapu, hip-hopu (szczegolnie firmy)

pozdro ;)
Awatar użytkownika
misiasny37
 
Posty: 47
Rejestracja: 08 sierpnia 2009, 15:56 - sob
Lokalizacja: Lublin

PoprzedniaNastępna

Wróć do J-music

cron