Jakiej muzyki słuchasz?

Japońska muzyka

Jaki rodzaj lub gatunek muzyczny preferujesz?

ogólnie elektroniczna
3
3%
ogólnie instrumentalna
25
29%
mieszanka elektronicznej i instrumentalnej
21
24%
mieszanka z przewaga elektronicznej
12
14%
mieszanka z przewaga instrumentalnej
25
29%
 
Liczba głosów : 86

Jakiej muzyki słuchasz?

Postautor: HebinoMetaru » 26 listopada 2005, 13:33 - sob

Trochę ostatnio przybyło użytkowników, wielu z was zainteresowanych jest muzyką i dlatego zakładam ankietę żeby "sprawdzić grunt", tzn. po prostu jestem ciekaw wyników.

Podział zastosowałem taki ze względu na instrumentarium. To jest taka jakby podstawa do wyciągnięcia wniosków i planowania dalszych badań :wink: .

Oprócz oddania głosu prosiłbym także wszystkich o napisanie postu z uściśleniem konkretnych muzycznych gatunków (np. blues, jazz, rock) i jeśli ktoś ma ochotę nawet stylów gatunkowych (np. Chicago blues, Acid jazz, J-rock, Pop-rock), które lubicie słuchać.

Porównując poprzednią ankiete, to myślę że jeśli wpłynie 15 głosów, to będę usatysfakcjonowany :wink:
Awatar użytkownika
HebinoMetaru
 
Posty: 543
Rejestracja: 03 października 2004, 11:06 - ndz
Lokalizacja: Słupsk


Postautor: Sillhre » 26 listopada 2005, 13:50 - sob

Mieszanka elektronicznej i instrumentalnej, głos pierwszy: MÓJ :)
Chodzi mi oczywiscie o całokształt, bo z jednej strony muzyka etniczna, rock grany na żywych instrumentach, metal, klasyka, jazz - czyli muzyka instrumentalna.
Ale z drugiej strony muzyka filmowa, taki Kitaro, jakieś ciekawe grupy wykorzystujące twórczo elektronikę...

A! no własnie zapomniałabym dodać - generalnie chodzi mi o to, zeby się nie zamykać na coś. Preferuję żywe instrumenty, ale elektronika daje czasem ciekawę rozwiązania.
"Nie sztuka szanować swego mistrza, kiedy jest on miły i łagodny, ale wtedy, kiedy jest twardy i bezlitosny."
"Stado dzikich kaczek podrywa się nie dlatego, że jedna zakwakała, lecz dlatego, że się poderwała."
Awatar użytkownika
Sillhre
 
Posty: 460
Rejestracja: 16 października 2004, 19:54 - sob
Lokalizacja: Szanghaj

Postautor: HebinoMetaru » 26 listopada 2005, 14:27 - sob

Sillhre pisze:A! no własnie zapomniałabym dodać - generalnie chodzi mi o to, zeby się nie zamykać na coś. Preferuję żywe instrumenty, ale elektronika daje czasem ciekawę rozwiązania.


Bardzo ważne zdanie, popieram w 101%!
Awatar użytkownika
HebinoMetaru
 
Posty: 543
Rejestracja: 03 października 2004, 11:06 - ndz
Lokalizacja: Słupsk

Postautor: Sillhre » 26 listopada 2005, 15:38 - sob

Heh, spróbowałbyś nie poprzeć ;)
"Nie sztuka szanować swego mistrza, kiedy jest on miły i łagodny, ale wtedy, kiedy jest twardy i bezlitosny."
"Stado dzikich kaczek podrywa się nie dlatego, że jedna zakwakała, lecz dlatego, że się poderwała."
Awatar użytkownika
Sillhre
 
Posty: 460
Rejestracja: 16 października 2004, 19:54 - sob
Lokalizacja: Szanghaj

Postautor: Aes » 01 grudnia 2005, 18:22 - czw

Jak już jesteśmy przy muzyce japońskich wykonawców, to zapraszam na nowe forum dotyczące elektroniki z Kraju Kwitnącej Wiśni. Narazie pustawo, ale to się będzie powoli zmieniać (w miarę mojego czasu i Waszego jeśli będziecie chcieli podzielić się swoją wiedzą). Adres poniżej. Pozdrawiam.

JP Electronics

PS: Ja oddałem głos na "mieszanka z przewaga elektronicznej". Dodam, że z dużą przewagą. Tak z 80% :)
Awatar użytkownika
Aes
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 grudnia 2005, 18:07 - czw

Postautor: HebinoMetaru » 01 grudnia 2005, 20:07 - czw

Hej Aes. Fajnie widzieć kolejną osobę szukającą muzyki na własną rękę, nie podążającą według trendów.

Mimo, że w temacie jestem laikiem, to chętnie zapiszę się na forum i spróbuję się trochę wciągnac, a przynajmniej dać czasem dobrą dyskusję :wink:
Awatar użytkownika
HebinoMetaru
 
Posty: 543
Rejestracja: 03 października 2004, 11:06 - ndz
Lokalizacja: Słupsk

Postautor: Dave » 08 lutego 2006, 08:11 - śr

Zdecydowanie mieszanka z przewaga instrumentalnej jest jak najbardziej odpowiednia. Muzyka elektroniczna do mnie nie przemawia, ale dobrze wykorzystana jest do posłuchania. (techno to nie muzyka to elektroniczne dzwięki)
Dave
 
Posty: 30
Rejestracja: 05 lutego 2006, 15:32 - ndz

Postautor: TolQ » 17 kwietnia 2006, 21:32 - pn

Muzyka istrumentalna zdecydowanie. Ogólnie to słucham metalu/rocka/bluesa/j-rocka (especially).
Ale paru elektronicznych też idzie posłuchać, np. Tangerine Dream :)
TolQ
 
Posty: 12
Rejestracja: 17 kwietnia 2006, 20:58 - pn
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Anubis » 18 kwietnia 2006, 17:19 - wt

U mnie to mieszanka z przewaga elektronicznej słucham rocka, j-rocka, j-pop, pop, trochę metalu a konkretnie to Iron Maiden i Metallica no i instrumentalna resztę jakoś mi nie wpada w ucho.
Iwanu ga Hana
Awatar użytkownika
Anubis
 
Posty: 41
Rejestracja: 02 kwietnia 2006, 16:27 - ndz
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Postautor: Si_auron » 02 maja 2006, 15:59 - wt

Ja jestem wielką fanką zespołu The Black Mages a także Nobuo Uematsu :D
Awatar użytkownika
Si_auron
 
Posty: 3
Rejestracja: 02 maja 2006, 13:50 - wt
Lokalizacja: D.G

Postautor: Shinji » 06 czerwca 2006, 15:42 - wt

Hmmm ogolnie to wsio co japonskie instrumantalna jak i elektronika (z przewaga tego pierwszego).Artysci ?

- Ayumi Hamasaki
- Koda Kumi
- Ami Suzuki
- Ai Otsuka
- Namie Amuro
- Rina Aiuchi
- Kotoko
- Utada Hikaru
- Yui
- Hitomi
- Aino Minako
- Tamaki Nami

Aha i sprostowanie nie artysci tylko artystki :P mata kondo !
Awatar użytkownika
Shinji
 
Posty: 4
Rejestracja: 05 czerwca 2006, 20:55 - pn
Lokalizacja: Centrala

Postautor: AEnema » 20 czerwca 2006, 14:19 - wt

oczywiście j-music, hard rock, industrial, gotyk, ambient, electro, dark electro.... :) troche blacku, troche death... zależy od nastroju :)
Awatar użytkownika
AEnema
 
Posty: 29
Rejestracja: 11 czerwca 2006, 19:36 - ndz
Lokalizacja: Słupsk

Postautor: Nwo HadeS » 21 października 2006, 17:48 - sob

Jak już pisałem słucham hiphopu, najchętniej polskiego. Obecni faworyci to Skazani na sukcezz, Molesta Ewenement, Płomień 81, Bez Cenzury i (autoreklama :D ) NWO
Awatar użytkownika
Nwo HadeS
 
Posty: 10
Rejestracja: 11 października 2006, 14:23 - śr
Lokalizacja: WWA-miasto rapu

Postautor: lucyaf » 08 stycznia 2007, 01:27 - pn

u mnie ciężko tak okreslic styl muzyczny bo slucham od Edit Piaf, przez bekaut, Ele Fizgerald, deep parple, muzyki klasycznej po yellow generation i yoko kanno :D , zalezy na co mam akurat zajawke, ale zgadzam sie z kilkoma przedmówcami apropo domieszek elektro :D
Awatar użytkownika
lucyaf
 
Posty: 3
Rejestracja: 07 stycznia 2007, 13:10 - ndz
Lokalizacja: Kraków

Następna

Wróć do J-music

cron