Nauka nihongo, czyli ile, gdzie i jak;)

Jak się uczyć? Gdzie się uczyć? Gramatyka, słówka itd.

Nauka nihongo, czyli ile, gdzie i jak;)

Postautor: suzumiya » 08 stycznia 2015, 16:31 - czw

Witam wszystkich serdecznie:) zastanawiam się, jak wygląda sprawa nauki języka japońskiego wśród forumowiczów, tzn. kto się uczy, ile czasu i gdzie;> Podzielcie się swoimi doświadczeniami, bo może to pomóc innym, którzy np. chcą zacząć naukę, a nie wiedzą jak;)
suzumiya
 
Posty: 29
Rejestracja: 24 listopada 2014, 20:13 - pn


Re: Nauka nihongo, czyli ile, gdzie i jak;)

Postautor: konoyaro » 08 stycznia 2015, 18:12 - czw

Sprawa nauki wsrod forumowiczow wyglada bardzo roznie :).
Mam nadzieje, ze cie usatysfakcjonowalem.

Tematow na ten temat jest dosc duzo - najpierw je poczytaj a po skonkretyzowaniu pytan, pytaj konkretnie.
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Nauka nihongo, czyli ile, gdzie i jak;)

Postautor: Majka » 09 stycznia 2015, 13:19 - pt

Ja na przykład uczę się przez skypa prywatnie z Japończykiem ;) polecam taki sposób nauki ;) Jedynym problemem może być słaba znajomość (Japończyków) języka polskiego, ale wystarczy znać trochę angielski i od razu można się dogadać ;)
Majka
 
Posty: 6
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 23:39 - czw

Re: Nauka nihongo, czyli ile, gdzie i jak;)

Postautor: suzumiya » 13 stycznia 2015, 19:05 - wt

Wiem, że sprawa nauki wygląda różnie, dlatego zadałam takie pytanie:) Jestem ciekawa, czy większość uczy się sama, czy na kursie, czy jeszcze jakoś inaczej:)

Majka przez skype hmm dobry pomysł:) tylko właśnie jak ktoś nie zna angielskiego, to wtedy już gorzej, bo pewnie niewielu Japończyków zna polski, a raczej trudno takich znaleźć;p

U mnie w mieście, jeżeli chodzi o kurs to jest to kiepska sprawa... uczę się sama, ale nie idzie mi najlepiej;x ostatnio znalazłam szkołę, która prowadzi kursy internetowe, czy słyszeliście kiedyś o czymś takim? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia związana z takim kursem:)?
suzumiya
 
Posty: 29
Rejestracja: 24 listopada 2014, 20:13 - pn

Re: Nauka nihongo, czyli ile, gdzie i jak;)

Postautor: Majka » 15 stycznia 2015, 01:22 - czw

Niestety z kursem nie mam, ale jest jeszcze inne wyjście ;) sporo studentów japonistyki się ogłasza na korepetycje z japońskiego zobacz na stronie e-korepetycje. Będą po Polsku i wygodnie przez internet ;)
Majka
 
Posty: 6
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 23:39 - czw

Re: Nauka nihongo, czyli ile, gdzie i jak;)

Postautor: suzumiya » 15 stycznia 2015, 16:57 - czw

Hmm korepetycje to też jakaś myśl:) Ale jakoś wolałabym zapisać się na kurs... wydaje mi się, że to lepsza opcja. Chodziłam kiedyś na kurs niemieckiego i w sumie dużo mi to dawało, no ale niestety tak jak mówiłam japońskiego u mnie nie ma. Ta szkoła z kursami internetowymi to Pandamo.pl, może ktoś inny coś słyszał o niej:)? Jeżeli nie, to najwyżej sama się przekonam;)
suzumiya
 
Posty: 29
Rejestracja: 24 listopada 2014, 20:13 - pn

Re: Nauka nihongo, czyli ile, gdzie i jak;)

Postautor: Majka » 15 stycznia 2015, 18:25 - czw

Jakby co to nie polecam epik school - mają kursy internetowe, i z japońskiego też mieli, ale nie utworzą grupy jak odpowiednia ilość osób nie wpłaci 1 raty, a jak się grupa nie utworzyła to nie chcieli mi oddać kasy, musiałam zwracać się o pomoc do ochrony praw konsumenta, wtedy oddali.... ;)
Majka
 
Posty: 6
Rejestracja: 08 stycznia 2015, 23:39 - czw

Re: Nauka nihongo, czyli ile, gdzie i jak;)

Postautor: shea123 » 16 stycznia 2015, 16:03 - pt

Warto iść na japonistykę dla samego języka. Np na UAM w Poznaniu poziom jest bardzo wysoki. Studia dzienne, czyli bezpłatne. Może warto później pasję przerodzić w pracę? :)
shea123
 
Posty: 3
Rejestracja: 09 stycznia 2015, 13:28 - pt

Re: Nauka nihongo, czyli ile, gdzie i jak;)

Postautor: suzumiya » 20 stycznia 2015, 20:48 - wt

Majka dzięki za radę:) też słyszałam kiedyś, że empik jest średni i to od osoby, która tam pracowała:D
shea123 hmm japonistyka to też jakaś myśl, ale obecnie chyba lepiej umieć coś więcej niż sam język, chyba, żeby zrobić dwa kierunki:) czas pokaże.

Nie wiem czy kogoś to zainteresuje, ale dowiedziałam się więcej o szkole Pandamo:) Prowadzą kursy z języków azjatyckich, w tym japońskiego, chińskiego czy koreańskiego przez internet z lektorem na żywo. Kurs kosztuje 200zł za 4 zajęcia po 1,5h miesięcznie. Grupy są małe, bo 4-8 osobowe i można się uczyć od podstaw. Jak tylko zbiorą się ludzie, od razu rusza kurs:) Podobno dobrze tam uczą i jest miła atmosfera;p Może ktoś chętny;>? Byłoby nam raźniej;)
suzumiya
 
Posty: 29
Rejestracja: 24 listopada 2014, 20:13 - pn

Re: Nauka nihongo, czyli ile, gdzie i jak;)

Postautor: tlumaczenia.azja » 22 stycznia 2015, 20:55 - czw

Ktoś chce się uczyć języka japońskiego w Łodzi - zapraszam do mojego postu.

Czasu jednak aby zapisać się na kurs zostało niewiele.

Zainteresowani którzy skorzystają - proszę powiedzieć, że trafili na kurs z forum koniciwa

Zawsze zapominam o najważniejszym. Japońskiego uczą Japończycy oraz osoby polecone przez ambasadę Japonii.
tlumaczenia.azja
 
Posty: 2
Rejestracja: 17 stycznia 2015, 10:27 - sob


Wróć do Język japoński

cron