Strona 1 z 2

Nauka japońskiego samemu.

Post: 30 listopada 2014, 22:15 - ndz
autor: ceres
Witam chciałbym się uczyć języka japońskiego abym mógł czytać mangi po japońsku czy oglądać anime i japońską telewizje.Również kiedyś myślę aby wyjechać też tam na miesiąc bo ten kraj bardzo mnie interesuje.Jak nauczyć się samemu bez pomocy kursów itp japońskiego bo jak na razie to nic nie ogarniam a najgorzej z ich pismem hirigana itp.??Liczę na pomoc bo chciałbym wreszcie to ogarnąć bo ten język ich strasznie mi się podoba.

Re: Nauka japońskiego samemu.

Post: 02 grudnia 2014, 17:45 - wt
autor: suzumiya
Witam:) jest bardzo dużo stron związanych z nauką języka japońskiego, gdzie po kolei tłumaczona jest gramatyka i słówka, można zrobić jakieś ćwiczenia itp. Ale w przypadku japońskiego, jak i innych języków, najlepiej jest, kiedy ktoś nam pomoże. Warto zapisać się na kurs czy korepetycje, albo poszukać w internecie ludzi, którzy mogliby pomóc:) Wydaje mi się, że samemu pewnych rzeczy się nie wychwyci.

Re: Nauka japońskiego samemu.

Post: 19 stycznia 2015, 03:05 - pn
autor: Biedroneczka
Stron faktycznie jest dużo, ale język japoński jest bardzo trudny - nawet pod względem gramatyki. Mówi się, że jest ona nieporównanie łatwiejsza od gramatyki języka polskiego - tak jest w istocie, ale problem polega na tym, że japoński to dla nas język bardzo egzotyczny, a polski przyswajamy naturalnie ;)

Re: Nauka japońskiego samemu.

Post: 24 stycznia 2015, 20:12 - sob
autor: Mark
Proponuję zapisanie się na kurs, a jak jesteś młody to pomyśl o takich studiach jak japonistyka albo tam gdzie jest japoński. Samemu Ci będzie ciężko. Nie chodzi o samą naukę, ale o dyscyplinę. Jak będziesz miał kogoś kto Cię będzie sprawdzał i wystawiał oceny to będziesz miał jakąś mobilizację i będziesz wiedział, że musisz się nauczyć, żeby zaliczyć itp ;)

Re: Nauka japońskiego samemu.

Post: 27 stycznia 2015, 20:16 - wt
autor: suzumiya
Obecnie można znaleźć wiele szkół, które oferują kursy języka japońskiego. Niestety nie w każdym mieście (sama coś o tym doskonale wiem), ale są szkoły, które prowadzą kursy internetowe z lektorem na żywo. Jeżeli u ciebie w mieście nie ma takich kursów, możesz zerknąć na stronę pandamo.pl;) sama się nimi zainteresowałam i niebawem zacznę tam naukę:)

Re: Nauka japońskiego samemu.

Post: 07 lutego 2015, 03:12 - sob
autor: Ptaszynka
No właśnie, wszyscy tu polecacie kursy (całkiem słusznie, skądinąd) ale czy naprawdę nie ma takich miejsc, gdzie można uczyć się i to skutecznie uczyć się japońskiego samodzielnie? A może nie wierzycie w naukę samodzielną? Bo to bardzo egzotyczny język?

Re: Nauka japońskiego samemu.

Post: 08 lutego 2015, 14:14 - ndz
autor: wafel9
Ja polecam naukę samemu. Jest trochę tutoriali w necie, chociażby na youtube, a w przeciwieństwie do chińskiego czy tajskiego, wymowa w japońskim jest dość prosta.

Re: Nauka japońskiego samemu.

Post: 10 lutego 2015, 19:04 - wt
autor: suzumiya
Nauka samemu jest oczywiście możliwa, ale trzeba mieć kogoś, z kim można porozmawiać po japońsku i kto będzie wytykał nam nasze ewentualne błędy, a nie zawsze się taki ktoś znajdzie, dlatego myślę, że kursy są lepsze, obojętnie, czy stacjonarne, czy internetowe:)

Re: Nauka japońskiego samemu.

Post: 12 lutego 2015, 18:13 - czw
autor: EdekBezKredek
Jest mnóstwo grup na fejsie i innych takich, gdzie młodzi ludzie "wymieniają się" znajomością języków, czyli np. ja Ciebie będę uczyć polskiego, a Ty mnie w zamian rosyjskiego. To jest super sprawa, masz native'ów i to za darmo. Zainteresuj się czymś takim.

Re: Nauka japońskiego samemu.

Post: 15 lutego 2015, 18:35 - ndz
autor: Aveline
Kiedyś się bawiłam w tandem językowy z taką Francuzką z Internetu. Fajna zabawa to była. Może z japońskim też spróbuję, bo fajna sprawa.

Re: Nauka japońskiego samemu.

Post: 22 lutego 2015, 11:55 - ndz
autor: cynamonowykot
O właśnie! To się tandem nazywa. Ja się tak uczyłem rosyjskiego. Generalnie bardzo polecam. Można ciekawych ludzi z całego świata poznać.

Re: Nauka japońskiego samemu.

Post: 01 marca 2015, 15:24 - ndz
autor: Zuzia55
Jest w Polsce dość dużo Azjatów. Głównie to studenci medycyny. Poszukaj kogoś takiego, może za parę groszy będzie dawał Ci lekcje.

Re: Nauka japońskiego samemu.

Post: 11 marca 2015, 12:41 - śr
autor: coconut8
Myślę, że tacy studenci to chętnie dawaliby lekcje na zasadzie tandemu, tzn. że Ty byś uczył ich polskiego a oni Ciebie japońskiego :)

Re: Nauka japońskiego samemu.

Post: 19 marca 2015, 16:14 - czw
autor: wojbest
Czy ktoś ucząc się samemu nauczył się komunikatywnie mówić ? Wydaje mi się to awykonalne żeby sobie samemu poradzić :)

Re: Nauka japońskiego samemu.

Post: 19 marca 2015, 20:59 - czw
autor: dorato0o
Raczej ciężko. Pisać się nauczysz ale mówić nie, lepiej znajdź sobie kogoś do tandemu :)