Nauka Japońskiego

Jak się uczyć? Gdzie się uczyć? Gramatyka, słówka itd.

Nauka Japońskiego

Postautor: prosmisiek » 08 października 2014, 17:37 - śr

Witajcie
Jest to mój pierwszy post na forum.Ostatnio bardzo spodobała mi się Japonia (nowoczesne technologie, Mega metropolie,pracowity naród, małe zagrożenie wojnami,islamizacją itp.). Dlatego chciałbym zacząć uczyć się tego języka aby po zdobyciu wykształcenia wyjechać tam i prawdopodobnie zamieszkać. Niestety nie mam czasu ani pieniędzy na szkołę językową więc pomyślałem o zakupie podręcznika do j.japońskiego oraz uczenia się na podstawie jego. Jakie podręczniki moglibyście polecić i czy to jest w ogóle skuteczna metoda nauki języka jeśli chodzi o podstawy?


Dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam
prosmisiek
 
Posty: 1
Rejestracja: 08 października 2014, 17:29 - śr


Re: Nauka Japońskiego

Postautor: dajana » 26 października 2014, 18:54 - ndz

ja kiedyś się uczyłam przez poł roku na uczelni. Nie pamietam ksiazki, ale poczatki nie byly trudne. Potem jednak jak opuscilam 2 zajecia to juz nie umialam sama nadrobic... ale ogolnie warto ;)
dajana
 
Posty: 2
Rejestracja: 26 października 2014, 18:50 - ndz

Re: Nauka Japońskiego

Postautor: goskahryc » 19 listopada 2014, 02:24 - śr

Japoński według mnie jest bardzo trudny do nauczenia i podziwiam ludzi, który mówią biegle w tym języku. Niestety nie polece Ci książek, bo sama nie trafiłam na taką, która by mi pomogła.
goskahryc
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 listopada 2014, 22:38 - wt

Re: Nauka Japońskiego

Postautor: monikaroz » 22 listopada 2014, 21:43 - sob

Próbuje od 2lat z bardzo śrenim skutkiem.
monikaroz
 
Posty: 2
Rejestracja: 07 listopada 2014, 02:09 - pt
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nauka Japońskiego

Postautor: suzumiya » 25 listopada 2014, 17:53 - wt

Japoński może zniechęcać przez pismo, ale wszystkiego można się nauczyć:) a pocieszające jest to, że ma bardzo łatwą gramatykę. Można uczyć się samemu w domu, ale jak w przypadku nauki każdego języka o wiele lepiej jest, gdy ktoś nam pomoże.
suzumiya
 
Posty: 29
Rejestracja: 24 listopada 2014, 20:13 - pn


Wróć do Język japoński

cron