Nauka japońskiego metodą 5S

Jak się uczyć? Gdzie się uczyć? Gramatyka, słówka itd.

Nauka japońskiego metodą 5S

Postautor: Animetka » 04 czerwca 2013, 17:56 - wt

Znacie metodę 5S? Dużo się o niej mówi ostatnio, na wielu forach czytam pozytywne opinie, ludziska mówią, że efektywna niby. A Wy mieliście może z nią do czynienia, uczyliście się japońskiego (lub innego języka) tą metodą?
Animetka
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 czerwca 2013, 17:53 - wt


Re: Nauka japońskiego metodą 5S

Postautor: konoyaro » 05 czerwca 2013, 03:46 - śr

Nie znam tej metody ale czytal ich strone

Tezy:
1. Jezyka nie uczysz sie przez cale zycie - bardzo ciekawa aczkolwiek pochopna teza - tym bardziej w przypadku japonskiego - gdzie zmieniajac branze/dziedzine/znajomych - masz do czynienia z duza iloscia nowego materialu do nauki. ZONK.
2. Nie trzeba znac slow aby sie porozumiewac - bardzo ciekawa teza - wlasciwie moze i prawdziwa - jest i mowa ciala i inne :). Aczkolwiek one w znacznym stopniu limituja komunikacje. ZONK.
3. Do nauki nie trzeba motywacji - samo sie nauczy :D - bez komentarza. ZONK.
4. Dzieci latwiej przyswajaja nowy jezyk - w ogole wszystko lepiej przyswajaja. Po 30stce mozg twardnieje i nic sie na to nie poradzi. ZONK.
5. Wszyscy sa rowni, kazdy moze byc poliglota - bardzo ciekawe :D. "To mniej więcej tak jakby stwierdzić, że niektórzy ludzie posiadają skrzydła i dlatego potrafią latać." Nie zrozumialem tej alegorii. Niemniej jednak wiadomo, ze ludzie z dobrym sluchem szybciej przyswajaja jesyk, nie maja akcentu. To tak jak ze wszystkim - jedni maja talent inni nie - a jak autor sie nie zgadza, to niech zacznie biegac na 100m i zobaczymy czy po 10 latach przekroczy bariere ponizej 10s. ZONK.
6. "Oto prosty przykład: O wiele szybciej wyobrazić sobie, że jesteś przy jabłoni i dotykasz jabłka i nazywasz to jabłkiem niż pojechać do sklepu by dotknąć jabłka i by ktoś powiedział Ci że to jest akurat apple." Taki prosty, ze nic z niego nie zrozumialem. Zalozenie, ze szybciej nauczysz sie jezyka w innym kraju wynika z czasu obcowania z jezykiem. Za granica moze to byc nawet 14-16h dziennie. ZONK.
7. Powtorka mitu nr. 4 - nie starczylo mitow a mialo byc 10?? ZONK!
8. Powtorka mitu nr. 4 i nr. 7 - mogli chociaz rozrzucic po liscie, a nie po kolei - teraz to nawet osiol i baran przyuwazy ze cos tu smierdzi. :) ZONK!
9. Powtorka mitu nr. 4, nr. 7 i nr. 8 - mity sie skonczyly na szostym a majster czeladnik chce 10 i KONIEC!!!! Trzeba cos dosmazac na biezaco. ZONK!
10. Nie ma znaczenia jakiego jezyka sie uczysz - nie do konca. Po pierwsze primo - uczac sie jezyka z tej samej rodziny/grupy czy jak to sie nazywa - musisz sie nauczyc tylko prostych slow - trudne sa takie same. Popatrz na jezyki europejskie - na bazie laciny i greki. Poza wegierskim. Japonski i koreanski to ta sama rodzina ale chinski juz nie (jp i chn maja wspolne pismo). Dlatego autor cos probuje wcisnac na koniec ale nie do konca wie o co mu chodzi. Daje mu za to POL ZONKA! Staral sie.

Co teraz możesz zrobić:
Możesz zapisać się na kurs prezentujący możliwości „fenomenalnej”...


Dobrze ze nie klamia, sa szczerzy i dali FENOMENALNEJ w cudzyslowiu. Za liste mitow daje im 9.5 / 10 ZONKA. Metody nie znam, nie oceniam, ale jesli jest tak samo "fenomenalna" jak zbitek zonko-mitow to polecam sie zastanowic. A nie potem plakac, ze:

- mialem sie nauczyc szprechac w 3 dni bez wysilku
- schudnac 100 KG w tydzien jedzac 2x wiecej
- mango-odkurzyc stajnie Augiasza w 45 sekund bez kiwniecia palcem
- mango-pociac fruty owocowe nozem porcelanowym
- zostac pudzianowskim IV trenujac impulsami elektrycznymi przez 2 minuty dziennie
- usmazyc jajecznice bez masla i przypalania na super patelni za jedyne "pincet zloty"
- zdrowo gotowac w garze na parze bez obierania i mycia za "gdzie moje 300 baniek pytam"
- delektowac sie guzcem made in DDR

i niestety wyszedl z tego wielki CHUJ :). (* slowo chuj jako figura artystyczna)
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Nauka japońskiego metodą 5S

Postautor: konoyaro » 05 czerwca 2013, 04:09 - śr

Dlaczego powinieneś kupić 2 Tajemnicę TERAZ?
[...] zdasz sobie sprawę, że do tej pory wyrzucałeś jedynie pieniądze w błoto, a swój cenny czas marnotrawiłeś. Zresztą zapewne już to wiesz, a ja Ci to tylko uświadamiam. Im szybciej poznasz 2 Tajemnicę, tym mniej pieniędzy zmarnujesz i więcej czasu zaoszczędzisz. Dodatkowo, gdy zrobisz to TERAZ otrzymasz darmowy dostęp do każdej aktualizacji ebooka na zawsze. Tylko Klienci tego wydania otrzymają darmowy dostęp. Zatem pośpiesz się i zrób to TERAZ ponieważ jutro może być za późno.

Co kupujesz, tak naprawdę?
Tak naprawdę nie kupujesz ode mnie ani ebooka, ani kursu mailowego, bo przecież wiesz dobrze, że nie o to Ci chodzi. Mi bardziej zależy na Twoim sukcesie, który możesz osiągnąć i nie chcę Twoich pieniędzy[...]

Siecią Uczuć – według założeń metody 5S jest to co wyrażamy na przykład za pomocą słów.

Nie oznacza to, że krowa w języku niemieckim musi być fioletowa.

Przykładowo, gdy znamy już słowo krowa i głęboko je odczuwamy, możemy poznać kolejne, powiązane uczucia i do nich przypisać nowe słowa. Poznając język ojczysty nie uczymy się słów dla samych słów, które nie są powiązane z uczuciami, jakie zdobyliśmy wcześniej.

Oto przykład: Znasz słowo mleko, by poznać słowo serwatka musisz wzmocnić odczuwanie słowa mleko.

Teraz najciekawsze. Po czasie, kobieta rozwodzi się ze swoim mężem i wychodzi za mąż za pasażera autobusu. Co się stanie w takiej sytuacji?

Czy metoda może nie zadziałać w moim przypadku? Jeśli ta metoda na Ciebie nie zadziała, to najprawdopodobniej już nic nie zadziała.

Ewa Jaskułowska Bardzo dziękuję Piotr za wszystkie szkolenia które dotychczas były i z których skorzystłam i szczerze polecam innym bo to jest REWOLUCJA WSZECHCZASÓW, ale ten kto nie skorzysta, ten się nie przekona!!!

Możesz nie wierzyć w metodę, ale możesz mi zaufać. Dla mnie „Piotr Mart” to najważniejsza moja marka. :)

http://metoda5s.pl/metoda/metoda-5s-twoja-recenzja/ -> opinie, ani jednej umiarkowanie pochwalnej lub krytycznej.

Tu tez: same szostki :)
http://sensus.pl/ksiazki/mezczyzna-od-a ... htm#opinie

Sprawi, że lepiej zrozumiesz samą siebie, rozwiniesz swoją kobiecość, nabierzesz pewności siebie i zaczniesz być postrzegana jako fascynująca, godna pożądania i piękna — bez względu na wiek czy wygląd!

http://rewolucyjnyzwiazek.pl/ -> tutaj jeszcze wyzszy poziom technik sprzedazy.
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく


Wróć do Język japoński

cron