Dyskusja fiszki czy książki?

Jak się uczyć? Gdzie się uczyć? Gramatyka, słówka itd.

Dyskusja fiszki czy książki?

Postautor: Katarzynka1987 » 18 listopada 2011, 14:16 - pt

Jakie jest wasze zdanie. Jeśli chcę zacząć uczyć się języka japońskiego, nie znając absolutnie żadnych podsatw, lepsza jest książka czy multimedialne fiszki japońskie takie jak na przykład te:
fiszki japońskie
na tej stronie jest prawie 100 zestawów, co według mnie powinno wystarczyć do nauki podstaw tego pięknego języka..
Katarzynka1987
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 listopada 2011, 14:06 - pt


Re: Dyskusja fiszki czy książki?

Postautor: konoyaro » 18 listopada 2011, 18:08 - pt

Zle postawilas pytanie. Lepsze jest dla Ciebie to, co Cie nie zanudzi i bedzie efektywne. A czy to beda fiszki czy ksiazki to juz sprawa osobnicza.
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Dyskusja fiszki czy książki?

Postautor: kurimon » 19 listopada 2011, 02:19 - sob

konoyaro --> To bot albo cos w rodzaju zywego bota..:) Tylko reklamuje strone.
外人はダメ!
Awatar użytkownika
kurimon
 
Posty: 378
Rejestracja: 01 marca 2009, 17:34 - ndz

Re: Dyskusja fiszki czy książki?

Postautor: Katarzynka1987 » 30 listopada 2011, 12:15 - śr

Sam jesteś bot. Jak nie masz nic do wniesienia do tematu to się proszę nie wypowiadaj. Jak narazie trzymam się fiszek. Bardzo fajnie to wchodzi i nie wylatuje z głowy tak szybko. Książki zawsze mają mocno naukowe słownictwo i dla tak początkującego jak ja może być ciężko przyswoić wiedzę w takiej formie.
Katarzynka1987
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 listopada 2011, 14:06 - pt

Re: Dyskusja fiszki czy książki?

Postautor: konoyaro » 30 listopada 2011, 16:10 - śr

kurimon pisze:cos w rodzaju zywego bota..:)


Fiszka (fr. fiche) - kartka w kartotece dotycząca określonego hasła i zawierająca związane z nim informacje lub notatki. Fiszki wykorzystuje się m.in. w katalogach bibliotecznych. Te tzw. fiszki bibliograficzne zawierają tytuł książki, jej autora, miejsce i rok wydania itp. (zob. zapis bibliograficzny). Fiszki wykorzystuje się także w innego rodzaju katalogach. Mianem tym można w znaczeniu ogólniejszym określić dowolną, zwykle niewielkich rozmiarów, kartkę zawierającą notatki. Fiszki można także wykorzystywać jako samodzielnie wykonaną pomoc naukową służącą do systematycznego uczenia się. To nic innego jak niewielki kartonik lub kawałek papieru z hasłem, słówkiem, datą historyczną lub pytaniem na awersie oraz definicją, tłumaczeniem, objaśnieniem lub odpowiedzią na stronie odwrotnej (rewersie). Przy pomocy wielu przegródek (np. w pudełku z przegródkami) lub odrębnych pudełek czy nawet stosów z fiszkami możliwa jest nauka i powtórka wszelkich danych, słówek, faktów czy dat.

Ja obstaje za stosami fiszek jako najlepsza metoda nauki.
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく

Re: Dyskusja fiszki czy książki?

Postautor: konoyaro » 30 listopada 2011, 16:13 - śr

Licze, ze moj poprzedni post bedzie jak gdyby zalazkiem, zaczatkiem, drozdzem, kompostem na ktorym wyrosnie pieczarka burzliwej dyskusji na temat "Dyskusja fiszki czy książki?" i katarzynka (to od piernika czy od imienia) bedzie mogla dowiesc, iz nie jest botem, zywym botem, czyms w rodzaju bota lub botopodobna kreacja horyzontu zdarzen.
晩酌中
Awatar użytkownika
konoyaro
 
Posty: 357
Rejestracja: 07 maja 2009, 07:17 - czw
Lokalizacja: みちのく


Wróć do Język japoński

cron