Pierwsze kroki, proszę o poradę

Jak się uczyć? Gdzie się uczyć? Gramatyka, słówka itd.

Pierwsze kroki, proszę o poradę

Postautor: DeadlyJake » 11 września 2011, 21:29 - ndz

Witam wszystkich forumowiczów. Mam nadzieję że swoimi pytaniami nikogo nie zdenerwuję, gdyż były już zadawane tutaj nie raz, ale zapewniam was że przejrzałem forum, poczytałem trochę, lecz niestety wolę się udzielić samemu, bo każdy z moich poprzedników nieco się różnił.

Naukę japońskiego zacząłem jakiś czas temu, lecz wtedy nauczyłem się jedynie hiragany. Teraz odświeżyłem sobie ją, co prawda zapomniałem trochę, ale jestem na dobrej drodze do przypomnienia sobie jej by przystąpić do nauki katakany, bo z tego co wiem hiragana i katakana to "mus" i bez tego postępów nie zrobię.

Na opanowanie hiragany i katakany dałem sobie tydzień, myślę że przy moim ogólnym tempie nauki i ilości czasu jaką chcę poświęcić na to jest to odpowiedni termin.

Na necie nie znalazłem żadnego dobrego kursu, pomijając fakt że nawet jakby taki istniał, to nauka przy komputerze to nie dla mnie, za dużo rzeczy rozprasza. Dlatego chciałbym was prosić o radę :

Jaki podręcznik/podręczniki kupić, jestem samoukiem, więc powinien być dobrze objaśniony. Może to być zarówno jeden, jak i kilka podręczników, zależy ile będzie trzeba, bo nie każdy może mieć np gramatykę lub zadania. Proszę was o radę, bo nie mam pojęcia który kupić, a nie chce marnować pieniędzy na podręcznik który okaże się lipny i bezużyteczny, będzie miał błędy lub niejasno napisany.

Z góry dziękuję za pomoc.
DeadlyJake
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 września 2011, 21:28 - ndz


Re: Pierwsze kroki, proszę o poradę

Postautor: elle2307 » 26 grudnia 2011, 20:21 - pn

Witam, ja używam "Japoński mów, pisz i czytaj" - wszechstronny kurs języka japońskiego z edgard'a + płyta cd, to taka niebiesko biała książka z japonką i flagą japonii. W tydzień nauczysz się i hiragany i katakany? Wow ja się nadal ze znakami hiragany męczę, mylą mi się i na wyrywki to nie bardzo umiem, jak pokolei sobie je pisze to tak, a katana to chyba jeszcze gorsza jest, a ile godz dziennie się uczysz? Może możesz mi pomóc też, zadałam pyt na forum o książki o kulturze, życiu codziennym, zwyczajach, religiach w japonii, może możesz mi coś polecić? Pozdrawiam
elle2307
 
Posty: 2
Rejestracja: 26 grudnia 2011, 19:58 - pn


Wróć do Język japoński

cron