Nauka Japońskiego

Jak się uczyć? Gdzie się uczyć? Gramatyka, słówka itd.

Nauka Japońskiego

Postautor: Dethi » 21 sierpnia 2011, 20:58 - ndz

Witam wszystkich. :D Jako iż zaczynam uczyć się japońskiego, chciałabym dowiedzieć się parę podstawowych rzeczy od Was.
Po 1., może już oklepane, ale jakie podręczniki umożliwią mi w miarę dobrą naukę? Bo wiem, że sama bardzo dobrze się nie nauczę tego języka, a kurs zostawiam na później, bo sama chciałabym nauczyć się podstaw. Na razie ćwiczę od kilku dni hiraganę, praktycznie wszystkie znaki już pamiętam, potem mam zamiar powoli przenieść się na katakanę i mieć to z głowy. Ale żeby utrwalić sobie znaki i trochę przyswoić gramatykę, pewnie powinnam dużo czytać i pisać kaną. A niestety boję się polegać na kursach internetowych, wolę uczyć się z książek. :) Posiadam jak na razie 2 książki: "Hiragana na wesoło" i "Katakana na wesoło". Jest tam parę słówek, kilka łatwych zdań. No ale co oprócz tego? :D Myślałam nad "Język japoński dla początkujących" Ewy Krassowskiej.
I jeszcze proszę o podanie jakiegoś dość dobrego słownika, nie musi być jakiś świetny, ale żeby był taki podstawowy.
I poza tym, czego powinnam się jeszcze nauczyć, żeby w miarę sprawnie iść z materiałem? Jakieś dodatkowe książki? O kursie pomyślę później, mam jeszcze wiele czasu. ;) A i chęć do nauki mam, więc postaram się to wykorzystać i nie dam za wygraną. :D
Podobno dobrze jest sobie znaleźć rówieśnika Japońskiego do rozmów itd. Wiecie może gdzie szukać? :D
Nie mam więcej pomysłów, co mogłabym zrobić, by się nauczyć języka, liczę więc na Wasze sugestie i podzielenie się Waszymi przejściami przez naukę Japońskiego.
Z góry bardzo Wam dziękuję i przepraszam za rozpisanie się i pewnie zanudzanie. :D
PS. Zapomniałam jeszcze napisać tytułu tej książki: "Nihongo wa kantan desu yo!" i "Praktyczny kurs gramatyki języka japońskiego - wybór ćwiczeń", którą polecała mi znajoma. :D
Dethi
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 sierpnia 2011, 20:30 - ndz


Wróć do Język japoński

cron